Geometryczne snycerstwo

Geometryczne snycerstwo

Geometria Geometria drewniana rzeźba z drewna

Geometryczne drewniana, jeden z najstarszych i najbardziej popularnych typów drewniane ozdobne rzeźbienia. Wykonany w postaci wgłębienia dwu-, trój-, cztero-sided kształtów, które w połączeniu dają wiele różnych kompozycji. Głównym frez — nożem ze skośnym końcem, tak zwane «bong»,

Geometryczne wątek jest podzielony na dwie główne odmiany: trihedrally-wzorzyste rzeźbiarskich i nogtevidnaya (lub Skobchataya).

W sercu pierwsze zagłębione wewnątrz trójkątnym piramidy, które jest utworzone z wielu różnych ornamentów. Nogtevidnaya wątek dostaje swoją nazwę od półkolistej wnęki — «nogietek»Że nakłada się na półkolistej dłuta. Połączenie «nogietek» zapewnić bardziej złożone wzory — liście, koniczynki, oczy.

Ozdoby geometryczna rzeźba sięga starożytnych symboli pogańskich. Na przykład, jednym z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków — gniazdo — było związane z kultem słońca. Gniazda i blask są obecne we wszystkich kompozycjach wykonanych w technice trihedrally-ząbkiem wątku.

Wątek geometryczne stosowane w dekoracji domów rosyjskiej Północy i dekoracji kołowrotki (cm.

Pod koniec 19 wieku, na grzbiecie fali zainteresowania sztuką ludową, gwint geometryczne ponownie zaczynają być powszechnie stosowane w architekturze, przy składaniu mebli i szczegóły wnętrza. Ta technika jest stosowana w stolarstwie Talashkino

Share →