Ginekologia

Ginekologia

W chorobach pasożytniczych okaleczanie żeńskich narządów płciowych są choroby powodowane przez Trichomonas-mi, ploschitsami i owsiki. Wśród chorób narządów kobiecych polovsh, pierwotniaki, pierwsze miejsce należy do częstotliwości rzęsistkowicy.

Rzęsistkowica

Rzęsistkowicy jest spowodowane przenikaniem genitaliów i dróg moczowych pochwy Trichomonas, należące do klasy pierwotniakowa. Trichomonas vaginalis jest bardzo niestabilny w środowisku, szybko umierają po wyschnięciu, 40C Temperatura, w mydło i środki dezynfekujące.

Główną drogą zakażenia rzęsistkowica — Zakażenie poza seksu seksualne jest możliwe tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład poprzez wspólne przedmioty higieny osobistej (ubrania, narzuty). Powinny być dokładnie sterylizowane narzędzia, rękawice i inne elementy po zbadaniu każdego pacjenta.

Mężczyźni często Trichomonas pasożytów w cewce moczowej, która nie może być z towarzyszącymi objawami klinicznymi.

Okres inkubacji wynosi 5-15 dni, choroba może trwać miesiące, a nawet lata.

Obraz kliniczny. Najczęściej, gdy u kobiet występuje rzęsistkowicy coleitis; możliwe zapalenie cewki moczowej, zapalenie szyjki macicy, zapalenie odbytnicy. Rosnąco zakażenie jest rzadkie.

W ostrej fazie istnieje obfita ropna cuchnące upławy, świąd i pieczenie sromu, odbytu, bolesne oddawanie moczu. Choroba często staje się przewlekły, bolesne objawy są ograniczone, a pacjenci skarżyli się tylko zwiększonego bólu. Obiektywnie oznaczone obrzęk i zaczerwienienie sromu, drapanie, zapalenie skóry. Śluzówkę pochwy gwałtownie hiperemię, jego powierzchnia staje się ziarnisty. Obfite, pieniste, żółty lub zielonkawy kolor.

Gdy endocervicitis przepływu przydział z kanału szyjki macicy, a kiedy odbytnicy jest zaczerwienienie wokół odbytu. Objawy kliniczne mogą być okresowo ustępują, a potem przychodzi ponowne nasilenie objawów.

Diagnostyka. Rozpoznanie opiera się na danych dane z wywiadu (czas trwania choroby, nie jednorazowe nawrotów, obecność zapalenia cewki moczowej u mężczyzn, główny zarzut). Na badania ginekologicznego musi dokładnie zbadać cewki moczowej, kanały wydalniczy dużych gruczołów wiatrołap, parauretral-nie porusza, odbytu, pochwy i szyjki macicy. Należy zdawać sobie sprawę z możliwości porażki rzeżączka, jak również częste połączenia rzeżączka i rzęsistkowica.

Dlatego też w każdym przypadku podejrzenia należy zrobić wymaz z cewki moczowej podjętą, kanału szyjki, kanały wydalniczy gruczołów przedsionkowych dużych.

Do wykrywania Trichomonas wyładowania biorąc pętlę nanosi się na szkiełku mikroskopowym, przykrywano szkiełkiem nakrywkowym i badano bezpośrednio pod mikroskopem. Żyją intensywnie poruszać Trichomonas, mają charakterystyczny kształcie gruszki i 4 wici. Jeżeli smugi są Trichomonas i kliniczne objawy choroby nie występują, powiedzmy włośniki-monadonositelstve którego częstotliwość u kobiet wynosi od 10 do 35%, podczas gdy dla ludzi w zakresie od 2 do 16%.

Leczenia. Leczenie pacjentów z się klinicznych objawów choroby i trihomonadonositeli. Powinno być jednoczesne leczenie obojga małżonków.

Gdy wykrywanie i leczenie rzęsistkowicy u kobiet w jej mąż (lub partnera seksualnego) powinny być skierowane na leczenie w zabiegach urologicznych.

Leczenie rzęsistkowicy jest ogólna i wpływ lokalny. Dla ogólnych zabiegów stosowanych obecnie metronidazol (flagi trihopol), you-nidazol. Leki te, gdy są podawane ustawy o wszystkich ośrodkach zakażenia Trichomonas.

Metronidazol wyznaczony wnętrza 0,25 g 2 razy dziennie przez 7-10 dni. Bardziej wydajny schemat jest uważany wyrażenie, w którym wymiana dawki (5 g) podawano przez 5 dni (0,25 g 4 razy dziennie). Tini -Imidazol wziąć jedną dawkę 2 g

W tym samym czasie jest korzystne podawanie metronidazolu w pochwie (w postaci czopków lub tabletki). Ponadto miejscowe leczenie rzęsistkowicy używane douching z ekstraktu rumianku, przemywanie cewki roztworem nadmanganianu potasu (1: 2000). Można wprowadzić do pochwy świeczki lub kulki o następującym składzie:

Rp. Osarsoli zakwasza borici Glucosae aa 0,25 Ale. Cacao 1,5 M. f. glob. D. t. d. N.10 S. W jednej kuli w pochwie przez noc samej kompozycji (bez masła kakaowego) może być stosowany jako pochwy proszku.

Kontrola odzysku przeprowadza się dla 2–3 cykli menstruacyjnych przez trzyosobowe badań cal mikroskopii na trzecim dniu miesiączki. Zapobieganie chorobom jest zgodny z zasadami higieny osobistej oraz w walce z wyuzdana.

Ploschntsy

Ploschitsy (wszy łonowe) pasożyty w okolicy łonowej. Ponadto, mogą indeksować i rozwijać się w innych częściach ciała pokryte włosów (brzuch, uda, piersi, pod pachami), a dzieci — na skórę głowy.

Do zakażenia dochodzi podczas stosunku płciowego, a przez pościel. Głównym objawem ploschitsy — silne swędzenie. Na ślady egzaminacyjnych ukąszenia ploschits — niebieskie plamy.

Leczenia. Umyć skażone miejsce z ciepłą wodą i mydłem i zielony czesane ploschits i traktuje maści z białym osadowych rtęci: Rp. Ung. Hydrargyri praecipitati albi 5% 30 ml D. S.

Owsiki

Owsiki (klasa nicień) pasożyty zwykle w jelicie grubym, najczęściej u dzieci zakażonych jaj Pinworm poprzez żywności, zabawek, ale mogą przenikać do narządów płciowych.

Objawy choroby — silne swędzenie, obrzęk, drapanie w sromu. W badaniu, oznaczone przekrwienie skóry zewnętrznych narządów płciowych (możesz zobaczyć siebie i owsiki).

Diagnozę potwierdzono poprzez analizę kału na obecność robaków lub ich jaj.

Leczenia. Zewnętrzne narządy płciowe umyć rozwiązania dezynfekujące. Po mianowany przeciwrobacze leków usunąć z jelit robaki.

Zapobieganie jest zgodny z zasadami higieny osobistej.

Badanie niepełnosprawności w chorobach zapalnych żeńskich narządów płciowych

Czasowej niezdolności do pracy zależy od stopnia zaawansowania choroby. Ostrego stadium choroby towarzyszą tymczasowej niezdolności do wyeliminowania procesu zapalnego.

W przewlekłym stadium schorzeń zapalnych czasowej niepełnosprawności może być ostry, krwawienie i innych komplikacji. Czas trwania czasowego niepełnosprawności zależy od przyczyny i nasilenia choroby.

W okresie remisji, pacjenci są w stanie pracować.

Umiejscowienie jest przez wyłączenie zawodowych czynników pracy przyczyniających się sprowokować nawrotu i progresji choroby. Przeciwwskazane rodzaje pracy:. Ciężka praca fizyczna i pracować w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, długotrwałe chodzenie, wibracje, podróże i „patrole stały niepełnosprawności (niepełnosprawność) rzadko występuje tylko w ciężkich postaciach choroby i niezdolności zatrudnienia.

Ciekawa strona? Dodaj stronę do ulubionych zakładek:

Share →