Gloxinia z nasion - to proste!

Gloxinia z nasion – to proste!

Uprawa z nasion Gloxinia – bardzo ekscytujące i interesujące zrobić. Zasiać ziarno gloksynia, można obserwować, jak z małej „punkcik” rozwinąć piękną roślinę, która zachwyci kwitnienia po 5-6 miesiącach od wysiewu. Oczywiście, aby osiągnąć takie rezultaty, gdy rośnie z nasion Gloxinia, należy stosować się do technik rolniczych.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni czas siewu. Należy rozumieć, że dla skutecznego kiełkowania i rozwoju siewki potrzebne jest dobre oświetlenie i ciepła (około 22-25 °). Pod względem naturalnego oświetlenia powinien siać nasiona w lutym-marcu, gdy dzień jest już wystarczająco długo. W tym przypadku, należy upewnić się, że parapet został dobrze izolowane.

Jeśli – szczęśliwym posiadaczem specjalnej lampy do roślin oświetlenia – może siać przez cały rok.

Jak rosną z gloksynia nasion: niezbędne wyposażenie i części

  • Mały puchar: łatwy w użyciu przezroczystych pojemników o różnych rozmiarach. W tym przypadku, wielka teplichku (przy zamkniętej pokrywie pojemnika zachowuje ciepło i wysoką wilgotność);
  • gleba lekka, można skorzystać z nasączonej tablet torfu;
  • atomizer spray gleby;
  • folie, opakowania i inne odpowiedniki zip stworzyć teplichku (jeśli używasz nieprzezroczysty pojemnik);
  • nadmanganian potasu (opcjonalnie) – aby zapobiec rozwojowi pleśni na glebę;
  • strzykawki z igłą – łatwo zalać małe sadzonki.

Siewu nasion Gloxinia:

Wlać gleby w pojemniku i spłaszczyć. Nasiona Gloxinia są bardzo małe, więc jest to nie do pomyślenia, że ​​nie udało im się nierównym podłożu. Przygotuj różowy roztwór nadmanganianu potasu (szklanka wody wystarczy tylko kilka kryształów).

Jeśli roztwór jest zbyt ciemny, tylko część odpływu i dodać świeżą wodę. Rozpylać gleby lewo rozpylanych roztworów powinno być wilgotne, ale nie mokre. Posypać nasiona na białym arkuszu papieru. Bądź fałd i stukając w rowku dystrybucję nasion okazał całym pojemniku. Jeśli korzystasz z nasion pelet-sklepu – wystarczy umieścić je na powierzchni.

Następnie, po glebie sprayu i zamknąć pokrywę lub przezroczystą folię. Gdy sadownictwa Gloxinia trzeba dobrze szczelności do szklarni zawsze sadzonki vlazhno.Vzoshedshie Gloxinia są bardzo małe i delikatne. Dlatego, we wczesnym stadium rozwoju często nie jest zalecane, aby otworzyć i wentylacji teplichku.

Posługiwanie Gloxinia

Kiedy sadzonki rosną nieznacznie (średnio 3 tygodnie, miesiące), możesz zrobić pierwszy kilof. Do tego można używać żadnych ostrych przedmiotów (np patyku bambusa lub igły dziewiarskie). Delikatnie podnosi zarodek i przenieść ją w luźnej glebie (nowe miejsce), przegrał z liści liścieni.

Lekko zmiażdżyć glebę w zarodku.

Gloxinia pick z nasion mogą być wykonane później, jeśli nie wierzysz, że aby poradzić sobie z tak małych sadzonek. Jednak należy pamiętać, że dla udane uprawy nasion Gloxinia trzeba poświęcić co najmniej 4 typy – są znacznie przyspieszyć wzrost i wspierać rozwój silnego systemu korzeniowego. Po zebraniu nie zapomnij podlewać rośliny: zrób to delikatnie, za pomocą łyżeczki lub strzykawki.

Począwszy od 2 miesięcy można wyeliminować stosowanie teplichku: najpierw stopniowo odsłania trochę filmu Pokrywa / strzelać na kilka godzin, a następnie pozostawić na jeden dzień. Wszystko zaś okresowo oglądać sadzonki reagować jeśli podvyali – powrotu teplichku. Sadzonki stopniowo przyzwyczaić się do bardziej suchym powietrzu, i można odmówić teplichku całkowicie. Ważne!

Należy pamiętać, że teraz trzeba dokładnie monitorować podlewania, ponieważ wilgoć wyparuje szybko.

Share →