Gorączka, kaszel, katar, wysypka jak odróżnić od przeziębienia?

Gorączka, kaszel, katar, wysypka jak odróżnić od przeziębienia?

3,9 z 5 (58 głosów) Oceń ten artykuł

Różyczce i ospie wietrznej (ospa wietrzna) określa się zakażeń dzieci. Rzeczywiście, w wieku przedszkolnym i wczesnym szkolnych lat, choroby te są przenoszone dość łatwo, ale dorośli zainfekowany przez nich niepożądane. Jakie objawy należy zwracać uwagę? Jak wygląda wysypka ospy wietrznej i różyczki?

Co może być leczenie i opiekę? Sprawdź, różyczki i ospy wietrznej szczepienia? To jest najważniejsze, że rodzice muszą wiedzieć o tych infekcji wirusowych.

Różyczka

Wśród Pediatric Infectious Diseases Różyczka zajmuje drugie miejsce, ustępując tylko przeziębienie. Jak z tym walczyć?

Po pierwsze, choroby jak zimno, działa głównie na układ oddechowy ciała. W pierwszych dniach dziecka znacznie zwiększonej węzłów chłonnych za uszami, na szyi i na plecach; stają się mocno i ból w dotyku. Następnie ten film łączy katar i trochę kaszel. gorączka, dziecko staje się apatyczny i senny.

Kilka dni później na skórze nie ma charakterystyczne wysypka — małe plamy różowe; To za jej pediatrów i nauczyć się różyczką.

Miejsca szybko zakrył dziecko z powrotem i dupa, przejdź na dłoniach i stopach, wybrać miejsce, za kolana i łokcie. Wysypka nie swędzenie i nie przeszkadza dziecku, a kilka dni później znika samoistnie, nie pozostawiając plam, bez obierania. Ale przede wszystkim różyczce występuje wyłącznie jeden objaw: lub wysypka, lub powiększone węzły chłonne lub delikatne gorączkę.

Nawet jeśli myślisz, że dziecko ma katar. jeszcze wezwać lekarza, a przed jego przybycie nie próbował leczyć sam dziecko. Większość dzieci, różyczka łatwo.

Bez błędów

Ze względu na skryty charakter różyczce jest łatwo pomylić z innymi chorobami — SARS, alergie. szkarlatyna i odra. Czasami trafna diagnoza może być trudno zmierzyć nawet lekarzom. W tym przypadku, w celu określenia prawdopodobnej przyczyny choroby, być może trzeba dziecko badania krwi.

Inną właściwością różyczki jest insidious że może żywego wirusa w organizmie, nie jest możliwe objawia dwa lub trzy tygodnie. Przez cały ten czas dziecko ma się dobrze i nadal komunikować się z rówieśnikami, ale tydzień później staje się niebezpieczne dla nich.

Powietrze może zarazić inne dzieci, a nawet dorosłych — na przykład, gdy chore dziecko kicha lub kaszle. A najłatwiej wirusa różyczki rozłożone w pierwszych dniach choroby, kiedy sytuacja jest podobna do przeziębienia, a rodzice nie były w stanie zrozumieć, co dzieje się z ich dzieckiem. Najczęściej wystąpienia ognisk zimą i wiosną, gdy mechanizmy obronne organizmu są osłabione.

Leczenie i profilaktyka

Specjalne leki przeciwwirusowe przeciwko lekarzy różyczki przepisać rzadko — Tylko wtedy, gdy choroba idzie ciężko. Ale większość pediatrów dobiera leczenie z powodu szczególnych problemów. Na przykład, jeśli dziecko ma wysoką gorączkę, lekarz może przepisać lek przeciwgorączkowy do niego na podstawie paracetamolu; z bólem gardła gardła odebrać. A jeśli dziecko jest podatne na alergie, przepisać leki antyalergiczne, aby nie zaostrzać wirusa różyczki istniejący problem.

Wysypka minie sam — Plamy nie trzeba posmarować kremu lub maści.

Nawet jeśli nie jest zbyt różyczkę martwi się o dziecko, a on ogólnie czuje się dobrze, będzie miał tydzień, aby siedzieć w domu i bez chodzenia. W tej chwili nie jest to konieczne w celu spełnienia okruchy z innymi dziećmi, a także komunikację z rangą chcieć ograniczyć. Po tym wszystkim, dziecko może zostać zainfekowany przez młodzież i dorosłych (nie źle różyczki), i mają choroby jest znacznie trudniejsze niż dzieci.

Szczególnie niebezpieczne dla ciężarnej wirusem — może poważnie wpływać na rozwój dziecka w łonie matki. Nawiasem mówiąc, to dlatego szczepienie przeciwko różyczce jest wliczone w harmonogramu szczepień w wielu krajach, w tym Rosji. Jeśli kobieta nie otrzymała szczepionki jako dziecko, lekarze zalecają, aby to zrobić na etapie planowania ciąży.

Małe dzieci przeciwko różyczce leku często wstrzyknięto szczepionek przeciwko odrze i śwince (świnki). Takie kompleksowe szczepienia powinny dziecko dwukrotnie: po raz pierwszy — gdy miał 1 roku życia, a następnie — przed wejściem do szkoły w wieku 6 lat.

Ospa wietrzna

Ta infekcja może odzyskać tylko raz w moim życiu, i jak dziecko nosi najłatwiejszy. Dlatego, jeśli dziecko jest zakażone ospę, to nie jest poważne niebezpieczeństwo grozi. Twoim zadaniem — zmniejszyć dyskomfort z powodu choroby i przyspieszyć powrót do zdrowia.

Ospa wietrzna lub ospa wietrzna, jest określany na infekcje tak zwanych dzieci. W zasadzie to dotyka dzieci od 3 do 10 lat. To nie znaczy, że nie można z kurczaka ospy chorują dorosłych. Jeśli dziecko udało mu się uniknąć zakażenia, a teraz jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ choroba jest bardzo zaraźliwa.

Wirus opryszczki. że powoduje, rozprzestrzenia się w powietrzu kropelki. On jest lotna i z powietrza jest w stanie przenikać do sąsiednich pomieszczeń, a nawet na najwyższym piętrze. Jest za zdolność do rozprzestrzeniania dosłownie od wiatru i zakażenie ma swoją nazwę.

Objawy

Choroba rozpoczyna się w ciągu jednego do trzech tygodni po zakażeniu. Mamy okruchy gorączka (do 38—39°C). Chłopak czuje się złe samopoczucie: jest osłabienie, zmniejszenie apetytu, może mieć ból głowy, a na drugi dzień wysypka pojawia.

Po pierwsze, jest to małe czerwone plamy, które szybko zamieniają się w pęcherze wypełnione mętną lub przezroczystego płynu. Kilka dni objęte ciągu pęcherzyków skorupy, które znika, nie pozostawiając żadnego śladu. Małe rany mogą być utworzone tylko w przypadku ropienia lub zarysowanie, jak powtarzające strupy obierania.

Wysypka rozciąga się na cały organizm. Czasem pęcherzyki pojawiają się na błonach śluzowych jamy ustnej, gardła, oczu i narządów płciowych. Skóra w tym samym czasie może być bardzo swędzące. Cykl nowych pęcherzy w czasie, jak w starym wysychają, powtarza się kilka razy.

W rezultacie ciało dziecka może być postrzegane zarówno plamy i guzki i pęcherze i strupy.

Zazwyczaj w każdej nowej fali gorączki i stanu ogólnego dziecka pogarsza. Po około 3-10 dni od początku pojawienia się nowych chorób i pęcherzyków przestaje dziecko odzyskuje stopniowo.

Leczenie i opieka

Leczenie objawowe wietrzną: lekarz stara się łagodzić objawy, bez wpływu na przyczyny (gorączka, ból głowy swędzenie skóry.).

Najczęściej ospa występuje dość łatwo i traktowane w domu. Pożądane jest, że pierwsze kilka dni dziecko spędzony w łóżku. Potrzebuje jak najwięcej pić, a jedzenie powinno być jak najlżejsze.

Daj preferencji to warzywa, owoce i produkty mleczne. Buliony i słodycze lepsze wykluczyć.

Bielizna i pościel dla dziecka musi być zmieniane codziennie. Że nie czesane pryszcze, to lepiej, aby wyciąć paznokcie krótkie i do ciała, aby nosić ubrania z długimi rękawami i spodnie wykonane z lekkich tkanin naturalnych.

Raz lub dwa razy dziennie, można umieścić dziecko pod prysznicem lub siedzieć w wannie. Temperatura wody nie powinna przekraczać 36−37°S. gąbki loofah i nie może być używany.

Po kąpieli skóra dziecka potrzebują czystej pieluchy mokre, aw każdym razie nie pocierać.

Nowe pęcherzyki powinny być zamazane roztworem zielonki. Jeśli wysypka jest mała, nie swędzi i są niepalne, nie mogą obsłużyć. Przy silnym pediatra może przepisać skóry swędzenie jest przeciwhistaminowy (alergię) narzędzia.

Maria Sergeeva

Artykuł dostarczone przez wydawcę Clever

Share →