Gruczolak stercza (BPH)

Gruczolak stercza (BPH)

Gruczolaka prostaty – nowotwór łagodny przerost gruczołu krokowego. Częściej występuje u mężczyzn w wieku powyżej 50 lat. Rozwija się powoli, stopniowo dociska cewkę moczową, utrudniając opróżniania pęcherza.

Pierwszą cechą charakterystyczną cechą BPH – częste oddawanie moczu, szczególnie w nocy; Strumień moczu staje się cienka i opada pionowo (pacjent oddaje mocz na jego stóp), jest rozpylany.

Schematyczne przedstawienie dolnej męskiego układu moczowego (przekrój podłużny) w normie ( i ) W przypadku raka gruczołu krokowego (w b ); 1 – pęcherza moczowego; 2 – prostaty część cewki moczowej; 3 – gruczoł prostaty.

Objawy BPH – Gruczoł prostaty powiększa się i kompresuje cewki moczowej prostaty, co prowadzi do trudności z przepływem moczu z pęcherza moczowego, aby ją rozciągnąć.

Z czasem te efekty są wzmacniane: mocz stoi silne spadki napięcia, może zakończyć zatrzymanie moczu. Kiedy jesteś objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego Należy skonsultować się z lekarzem-urologa. Przydatne produkty mleczne i pokarmy roślinne.

Jest to niezbędne do ograniczenia stosowania produktów mięsnych, oraz jaj; całkowicie wyeliminować pieprz, musztardę, konserwy, wędzone, alkoholu.

Aby zapobiec stagnacji w miednicy, aby monitorować pracę jelit; Krzesło było starać się codziennie; systematycznie zaangażowane w ćwiczenia rano, codziennie turystyka 1 — 1,5 godziny. Nie powinno być opóźnione oddawanie moczu, ponieważ silne pęcherza rozciąganie może prowadzić do ostrego zatrzymania moczu. Radykalny leczenie gruczolaków operacyjnym prostaty.

Operacja zwykle daje dobre rezultaty. W zaawansowanych przypadkach operacja jest wykonywana w dwóch etapach: najpierw nałożyć przetoki pęcherza moczowego, a kilka miesięcy usunięto gruczolaka.

Leczenie BPH środków ludowej

Tradycyjna medycyna oferuje takie skuteczne środki folk leczenie BPH :

 • Napar z liści leszczyny.

Jedną łyżkę rozdrobnionych liści, zalać szklanką wrzącej wody; ogrzewa się w łaźni wodnej przez 15 minut. Pić 1/3 szklanki 3 razy dziennie.

Zebrane w czerwcu świeżych liści wyschnięcia w cieniu.

 • Szparagi officinalis.
  • Take 2—3 łyżeczki surowego zalać 200 ml wrzącej wody. Gotować przez 5 minut. Picia w ciągu dnia.
  • Wyciąg z szparagami kłącza.

   Jedną łyżkę rozdrobnionych kłączy gotować przez 10 minut. 200 ml wody. Weź szklankę wina każda 04:00.

  • Lukrecja, lukrecja.

   Weź 1 łyżkę rozdrobnionych korzeni, zalać 500 ml wody i gotować przez 10 minut. Cool, szczep; zrobić wywar z lampką przed posiłkami.

  • Łopian.

   Weź 1 łyżka mielonego korzenia, wlać 500 ml wody, gotować przez 10 minut. drenażu; przed posiłkiem wypić szklankę wina 4 razy dziennie.

  • Miodunka plamista.

   Weź 10 g sproszkowanego ziela miodunka, wlać szklankę przegotowanej wody, 20 min.

   Weź łyżkę 3 razy dziennie.

  • Odwar z pędów sosny.

   Gotujemy filiżankę wody 30 g młodych pędów sosny. Take 2 łyżki 4 — 5 razy dziennie.

  • Gruczolak Opłaty zioła

   Zastosowanie gruczolak trawy Poczujesz prostaty szybką ulgę jej objawy: częste parcie na WC i straty ciśnienia przy oddawaniu moczu. Niektóre zbiór ziół i roślin wykorzystywanych w leczeniu BPH.

   • Przygotowanie mieszanki: kwiaty bławatka i korzenia lukrecji — 1 część liści mącznicy lekarskiej — 3 części. Weź 10g mieszaniny i zalać szklanką wrzącej wody; ogrzewa się w gorącej kąpieli wodnej przez 15 min. fajne 45 min. drenażu; surowe pokonać i doprowadzić przegotowanej wody do początkowej objętości. Take 2 — 3 łyżki 15 — 20 min. przed posiłkami 3 — 4 razy dziennie.
   • Liść melisy, waleriany kłącze z korzeniami — 15 g; Pięciornik gęsi trawa, rue zioło — Jedna łyżka o ’45 w mieszance, zalać szklanką wrzącej wody; pozostawić na 15 minut. na gorącej płycie; drenażu. Pij ciepłe na 1 raz utrudnione oddawanie moczu, skurcze pęcherza.
   • Trawa gryzhnika nagich kolumn kukurydziane z znamienami, chabrowy — 10 g, ziele skrzypu — 5 g, czarny bez korzeni trawy, liści mącznicy, pąki brzozy — 15, cztery łyżki mieszanki zaparzyć herbatę w 1 litrze przegotowanej wody, 10 — 12.00. w ciepłym miejscu, szczep.

    Pić przez 5 dawkach w ciągu dnia w zapaleniu pęcherza z zatrzymaniem moczu.

   • Jemioła, korzeń łopianu, kolumny kukurydziane z stygmaty, zioło Pięciornik gęsi trawy smartweed — Łącznie 15 g Wlać 1 łyżkę kubka wrzącej wody, ochłodzić. Weźmy na przerost gruczołu krokowego 2 — 3 filiżanki dziennie.

   Leczenie BPH i gruczołu krokowego, zaleca LM Iljin

   Kurs składa się z trzech części (nr. 1, 2, 3).

   • Dobre smażyć na patelni orzechów arachidowych (orzeszków ziemnych). Po ochłodzeniu, uwalnianie skorupy owoców i sympatii. Dwie łyżki kruszonego orzech umieścić w termosie z 3 łyżki posiekanego kłącza marshmallow i wlać 0,5 litra przegotowanej mleka.

    Zaparzenia w termos otwarte przez 20 minut. Następnie szczelnie zakorkować kolbę o 10:00. Napar wziąć pół szklanki 3 — Cztery razy dziennie przez 20— 40 min. przed jedzeniem. Wieczorem, po posiłku należy jeść małą cebulę i 1 — 2 ząbki czosnku. Leczenie trwało 10 dni. Po dwutygodniowej przerwie, aby przejść do drugiej części kursu.

   • A. Dobrze spłukać 3 szklanki owsa z plew i umieścić w garnku szkliwa. Dodaj powrotem 3 łyżki pączków brzozy, wlać 4 litry zimnej przegotowanej wody i zaparzać ją w chłodnym miejscu 1 dzień.
   • B. Jedna szklanka suchej róży spłukać zimną wodą i umieścić w misce emaliowanej. Zalać 1 litrem wrzącej wody. Gotować przez 10 minut. nalegać w chłodnym miejscu 1 dzień.
   • V. Pot z owsa i brzozy w nocy (patrz. II 2A) umieścić na ogniu do wrzenia, a następnie dodać do niej 2 łyżki mielonego kłącza szarlatan trawy. Gotować przez 15 minut. na małym ogniu z pokrywką szczelnie zamknięte, mieszając od czasu do czasu. Po 15 min. dodać do kolekcji narkotyków nagrodę: 3 łyżki rdestu ptasiego zioła, liście oregano, żurawiny, truskawki i drewno leszczyny (orzech); 2 łyżki «Szyszki» chmielu, dziurawiec ziół i liści mięty. Zdobądź dobrze wymieszać i gotować na wolnym ogniu przez kolejne 15 minut. mieszaniem co 5 minut. Zdjąć patelnię z ognia; nalegać 45 minut.

    Filtrowane wywar z 1 warstwą gazy. Łączą się w jednym pojemniku i otrzymaną bulionu z dzikiej róży (zob. II 2B). Powstała kompozycja jest przechowywana w zamrażarce na 5 dni. Zastosowanie: rano i przed obiadem na 1:00 przed posiłkiem, aby jeść 1 deser łyżka pyłku.

    Wcześniej, w celu zapewnienia, że ​​ciała przenosi pyłku, należy je w małych ilościach. Pyłków można zastąpić pyłku, nazywany także pieczywo pszczelego. Mieszanej kompozycji w postaci ciepła w celu pół szklanki przez 30 minut. przed posiłkiem, trzy razy dziennie. Na każdym kroku z dodatkiem 2 łyżeczek 5% roztworu wodnego i 30 Mumie — 7 kropli 40% roztworu propolis.

    U pacjentów w wieku powyżej 70 lat należy stosować 5 i 3% roztwór mama. W godzinach wieczornych, zjeść małą cebulę i 1 — 2 ząbki czosnku. Kontynuować leczenie przez 10 dni. Wszystkie 10 dni rano i przed snem zrobić 5 minut palca masaż prostaty.

    Aby to zrobić, należy wygodną pozycję; na środkowym palcu nosić gumowe napalechniki wysmarowanej wazeliną. Palec wprowadzone do odbytnicy i do masażu wskazówek zegara umiarkowanym ciśnieniem w kierunku pępku. Po 10 dniach leczenia powinna spoczywać 2 tygodnie, a następnie przejść do trzeciej części leczenia.

  • Pełni powtórzyć w etapach 2a i 2b drugiej części leczenia. Kolekcja p.2V ziół będzie inny.

   Pot z owsa i brzozy pączków umieszczone na małym ogniu, szczelnie zamknąć pokrywę po wrzenia i gotować przez 15 minut. Następnie umieścić go w herbacie ziołowej: 3 łyżki trawy lub gołe gryzhnika woodlice, malinowy liści sosny i leszczyny (leszczyny); 2 łyżki ziół Viola tricolor (bratki) Kukushkin kolor, dziurawiec, kolczaste oset liści; 1 łyżka liści mącznicy lekarskiej (przynosić owoce). Przed umieszczeniem w puli, kolekcja powinna dobrze wymieszać. Gotować przez 15 minut. mieszaniem co 5 minut.

   Wlewów w ciągu 45 minut. drenażu. Przyjmowanie i przechowywanie kompozycji, a także drugą część leczenia, ale bez dodatku mumii. Traktowane oznacza to 10 dni spędzać masaż prostaty. Powtórzyć zabieg po miesięcznej przerwie.

   W przypadku braku pełnej każdym zioła, możliwe jest przygotowanie składu bez niego: leczenie wciąż przynoszą znaczącą ulgę.

   • Zobacz także:

   • Ziołowe środki do leczenia pęcherza
   • co zrobić, gdy słońce spalone środków ludowe

   BPH » Komentarze od czytelników:

   Share →