Gry fabularne dla dzieci

Gry fabularne dla dzieci

Rozważmy wartość gier RPG w rozwoju dziecka. Biorąc pod uwagę znaczenie gier RPG w rozwoju i edukacji dzieci.

Logiczny jest doskonałe pomieszczenie do szkoleń, aby przygotować dzieci do życia w społeczeństwie. W każdej grze, niezależnie od tego, czy jeden lub dziecko bawi się z innymi graczami w grze, wykonuje pewne role. Grając, dziecko ma pewną rolę i wykonuje bohatera gry, robi rzeczy, typowe dla tej postaci.

Wartość gier RPG jest to, że dzieci powtórzyć zaglądał w gry dla starszych typów zachowań i możliwości rozwiązywania konfliktów w życiu.

W grze musisz się o to, że nie wydaje zarozumiałość nie wykrywa nadużycia władzy ról zespołu nad wtórnym. Nieposłuszeństwo w grze może zrujnować grę. Należy zwrócić uwagę na to, jak to działanie.

Rola bez działania jest martwy, dziecko wychodzi z gry, jeśli nie miał nic do roboty. Najbardziej przekonujące gra może stać się nudne dla tych facetów, którzy nie będą przeznaczenie. Procentowych jest ustalana poprzez możliwości, które są dostępne w roli gry-dziecko.

Nie mogą być stosowane w negatywnych ról gry, są one dopuszczalne tylko w sytuacjach komicznych.

Dla dziecka jest bardzo ważne role. W podziale ról zespołu powinny być wykonane tak, że rola pomaga dzieciom rozwiązać problemy indywidualnego charakteru. Problemy te obejmują następujące­doświadczane przez dzieci trudnościach. Słabo wyrażone zdolność do organizowania swoich działań; brak wiarygodności wśród rówieśników, brak dyscypliny i wiele więcej. Odtwarzanie wszystkich rodzajów ról, aby pomóc dzieciom radzić sobie z trudnościami. Nieautorytatywna wzmocnić autorytet; nieaktywny — są aktywne; Niesforny — Papier jest zorganizowana; dzieci, niż się włamano, — odzyskać wiarygodność; początkujących, dzieci, unikają grupę dzieci, — wyrażać siebie, zaprzyjaźnić się ze wszystkimi.

Dziecko nie obchodzi, kto grać — villain lub bohaterem. Każdy chce być bohaterem, bo to ładne i dziecko już rozumie, że Goodie wiele ładniejszy złoczyńcę. Starsze dziecko, tym bardziej uważnie patrzy na sprawiedliwy podział ról, rola celowo wybiera dla siebie.

W sytuacjach konfliktowych, w konfrontacji twierdzą, że są dzieci, mogą już analizować, jak grał rolę danego oferenta, ocenić ich osobiste zdolności wykonać żądaną rolę odnosić ich zrozumienie roli i jej rzeczywiste straty przez innego członka grupy gier.

Dzieci korzystania rymy . Zastosowanie priorytetem atrakcyjnej roli.

Mówiąc o roli, konieczne jest, aby pamiętać swoje podteksty seksualne. Dziecko zazwyczaj wciela się w rolę odpowiadającą jego piętrze. Jeżeli zagra jedną, role te wyrażenia typu zachowań widział dziecka przez osobę dorosłą.

Jeśli jest to chłopiec, on prowadzi samochód, budowa domu, wraca z pracy i tak dalej. Jeśli dziewczyna jest gra, to wybiera się w rolę matki, lekarza, nauczyciela.

Jeżeli mówimy o grach grupowych, dziecko trzech lat nie podziela szczególną rolę seksu w grze i chłopiec lubi grać rolę matki lub nauczyciela. Ale w ciągu sześciu lat, w większości dzieci są pogrupowane według płci. Chłopców gra «Mężczyźni» gry i dziewczyny «Kobiety», Chłopcy uwielbiają gry, w których mogą pokazać swoje umiejętności, odwagi i siły.

Dziewczyny grają w szpitalu, szkole, rodzinie.

Określa rodzaj gry tożsamości płciowej . To było w grze po raz pierwszy dziecko poznaje ról kobiet, mężczyzn, matka, ojciec. Na jaki prawdziwej woli­akcenty przedstawione w takich grach jest w dużej mierze zależy, a to, co kobiety i mężczyźni dorastają dzieci. Jak będą budować rodzinę, nauczyć się poprawnie nawiązać relacje niezbędne do harmonijnego życia.

Gra jest projekcja przyszłego życia dziecka. Zgłoś dziecko w grze odgrywają kluczową rolę w rozwoju cech osobowości. Po meczu dzieci rozwijają sposoby komunikowania się ze sobą. Ich roszczenia są związane z cechami, które są już opracowane. Jednak doświadczenie pokazuje, że pragnienie, aby być liderem, przywódcą gry ze względu na zaufanie do sukcesu dziecka.

Jeśli ma już doświadczenie w danej grze i wszystko się udało, nowe warunki, to starać się być pierwszy. Przekonanie, że wszyscy gracze będą ubiegać się o prymat dziecka, jest obsługiwane, co do zasady, obecność niego jakiekolwiek wzmocnienie jej znaczenia rzeczy potrzebne do gry. Może to być skok liny lub piłkę, lub zestaw obiadowy, zestaw maszyn, itp ..

Przemawia do uczestników gry może być fakt, że gra jest z osobą dorosłą, która jest mama i tata lub babcia indywidualne dziecko. Fakt ten wzmacnia jego roszczenia do przywództwa, niezależnie od woli dzieci, aby zobaczyć go w takim stanie.

Należy zauważyć, że od latków grupa wyróżnia się dzieci, które mogą prowadzić do organizacji gier RPG. Ten aktywnych dzieci, które twierdzą, że są główne role i wiedzą, jak zorganizować grę, że ich działania daje im prawo do «bohaterowie», Zasadą jest, że pamiętam wszystkich szczegółów gry, wszystkie zasady i wiem, wszystkie role. To daje im możliwość sugerować się do tych dzieci, które są niebezpieczne lub zapomnianych swoją rolę, w jaki sposób zachowują się w określonych warunkach. Ogólne pozycje społeczne, które mają dzieci, są bardzo zróżnicowane.

Gry mogą być liderami grupy z pozytywnym kierunku, który ma tendencję do prawidłowej organizacji gry, wykup konflikty jeśli wybuchają w walce o rolę. Są liderzy z ujemnym kierunku. Są agresywne, wojownicze i odważne. Słabe dzieci w grupie, ich strach i przyznać wyższość, nie zaprzeczać. Ale w każdej grupie są dzieci, które odrzucają rówieśników. Powody odrzucenia może być wiele. Na przykład, niechlujny wygląd i jąkanie dziecka.

A może on jest słabo rozwinięta pamięć i cały czas zapomina, że ​​zasady, działa powoli i spowalnia grę. Uczestnictwo to zwykle irytuje uczestników w grze i wykluczenie powolnego i zapominalskich dziecko.

Wielokrotnie stwierdzono, że dziecko jest bardzo rozwinięta potrzebę komunikowania się z rówieśnikami. Jest to działalność gry dziecko będzie miało realną szansę zastosować w praktyce wnioski są przyjmowane, oraz regulamin schroniska. Gra uczy znaleźć pożądane zachowania, dobrocią i tolerancji. Dla dziecka, które weszło w grze, bardzo ważnej zasady. Oni ściśle monitorować ich realizację, starannie Perepriem­sprawdzić rolę i wydajność swoich pozostałych dzieci. Wydaje się stałą i pełną kontrolę przez uczestników gry przez tych samych graczy w grze.

Zgodności z zasadami określonymi przez grę wpływa na tworzenie elementów samokontroli u dzieci. Jeśli dziecko nie przestrzegają zasad, dziecko Społeczność surowo karze go do wydalenia z gry. Jest to zjawisko bardzo bolesny, więc ważne jest, aby nauczyć dziecko, aby przestrzegać zasad, odpowiadające wybranej roli. Odsetki, że dzieci wykazują grę, jest tak wielka, że ​​w trakcie niej mogą wykonywać czynności, które nie są atrakcyjne dla dzieci w innych, poza środowiskiem gry. W grze ważne jest to, że dziecko ma znaczenie, lamentów, działania do gier postaci.

Jeśli postać jest dorosły, dziecko odgrywa poznanie zakresu uczuć świata dorosłych, pomagając mu w jakiś sposób zrozumieć obcy świat dorosłych.

Relacje dzieci w grze są teatralne i nie, prawdziwe. Nie należy mylić tych dwóch gatunków. Relacje gry są wyrażone w tym, że dziecko, zgodnie z zasadami gry. Jeśli rola wymaga od niego niektóre­pozytywnie działania wobec innego dziecka, to nie znaczy, że jego postawa po meczu, biorąc pod uwagę rolę, aby kontynuować. Odwrotnie, może być diametralnie.

Ważne jest, aby zrozumieć, a nie trzymać dodatkowe nadzieje gry. Nie zakładaj, że gra automatycznie wychować dziecko i wpoić mu cały kompleks ważnych wartości, aby dostosować swój styl­Referencje i ogólnie nauczyć życia. Główną rolę w rozwiązywaniu tych problemów daje się dorosłych.

Że będą uczyć dziecko w grze, aby rozwiązać problemy praktyczne, które pomogą Ci dowiedzieć się o różnych pomieszczeniach mieszkalnych.

Share →