Gry Wielkanoc

Gry Wielkanoc

Rosyjski Wielkanoc charakteryzuje szereg zwyczajów, które weszły w grę jako sposób życia, uroczysty rozrywki. Wiele osób wie, zwyczaj ubijania jajek na Wielkanoc. Gra jest bardzo prosta: jeden trzyma nos jaj w górę, a druga ma nos innego jaj.

Jeden z jajkiem pozostaje nienaruszona, nadal gra z inną stroną.

A oto kilka ciekawych gier.

Wielkanoc ulubiona gra w Rosji łyżwach jaja: zrobić proste drewniane lub kartonowe „lodowisko”, a wokół niego zwolniona płaski pustą przestrzeń, która rozplanowany kolorowych jaj, lub małych nagród lub zabawki. Gra jest odpowiednia dla kolejki do lodowiska i toczyć jajko. Z zastrzeżeniem, które dotyka jaj staje się nagrodą.

Szukaj pisanek

Aby przeprowadzić tę grę, trzeba zrobić w jajach zaliczek z niespodzianek: jest wykonany z kartonu, koperty plastikowe, klejone w postaci jaj. Wewnątrz tych kopert-jajka to mała nagroda. Jakie? Myśl za siebie.

Jeśli dzieci będzie wiele, można podzielić na dwie grupy, z których każda będzie miała na celu, aby znaleźć jak najwięcej jajek ukrytych w wyznaczonym czasie. Oczywiście, musimy starać się grać każdy uczestnik znalazł nagrodę.

Przekaźnik z jajkiem

Gracze dzielą się na dwie drużyny i mieć jajko łyżką, aby dostać się do mety i wrócić do przekazania jajko obok kolega z drużyny. Jak zdobyć? Jest miejsce dla Twojej wyobraźni.

Możesz zmieniać grę i tak: poproś uczestników, aby trzymać łyżka nie jest w jego rękach i ustach.

Kto jest bardziej „wykona” jaja

Dzielimy dzieci na dwie drużyny. Wręczyć każdemu uczestnikowi piłkę tenisową. Kilka metrów od zespołów umieścić w misce lub koszu.

Uczestnicy muszą posiadać „jajo” między nogami, biec do kosza i „carry” w jej jaja.

Znajdź naparstek

Jest to bardzo stara gra, jej pięćset lat. Gracze wydostać się z pokoju, a mistrzem w tej chwili ukrywa się gdzieś naparstek, ale tak, aby był w polu gry. Następnie prowadzi do pokoju zaprasza który wyszedł i zaczynają szukać oczami gilzy.

Gdy gracz znajdzie naparstek, on siedzi w milczeniu. Kto pięć minut nie znajdzie naparstek daje widmo. I za walkower wykonuje kilka ciekawych zadań.

Zazwyczaj traci, jeśli nie pojawią się w góry, może być dość monotonne zaśpiewać piosenkę, przeczytać wiersz, taniec, skok. Ale jeśli przygotować z wyprzedzeniem, można wymyślić wiele ciekawych rzeczy: na scenie trenera i wyszkolone zwierzęta, wyciągnąć własne kształty jakiś znajomy obrazek, aby pieśń o dzisiejszej nocy, używając mim mówić o przypadku, znany wszystkim obecnym.

Share →