Grypa i jej profilaktyka

Grypa i jej profilaktyka

Grypa i jej profilaktyka George Bagdikov główne objawy zakażenia wirusem grypy – gorączka, ból głowy, bóle stawów i mięśni, osłabienie, złe samopoczucie, osłabienie. W tym okresie, osoby wymaga leżenia w łóżku. Jeśli nie leczyć grypę lub traktować go prawidłowo, to jest nieuchronne komplikacje powstają. To zapalenie ucha środkowego (zapalenie ucha środkowego) oraz zapalenie zatok (zapalenie zatok) oraz zapalenie migdałków (zapalenie

migdałki) i zapalenie gardła (ból gardła). Grypa może dawać powikłania serca i nie tylko. Więc być bardzo wrażliwy na stan jego zdrowia. W pierwszych dniach choroby należy stosować rimantadyna, preparaty witaminowe.

Wskazane jest, aby pić dużo płynów (herbata z cytryną, maliny, żurawina, wlew z dzikiej róży, sok żurawinowy, itp). Jako środek zapobiegawczy stosowany rimantadyna, witaminy, ekstrakt z dibazol

Eleutherococcus, Nalewka z żeń-szenia, maść – oksolinowy, viferonovaya i leukocytów interferon grypy. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania grypie jest szczepionka, takich jak Grippol, Wax-grypą. Podczas epidemii grypy nie chodzą do kina, koncerty, to jest tam, gdzie duża liczba ludzi. Przewietrzyć pomieszczenie często i unikać kontaktu z pacjentów grypy.

Z grypą nie powinny być leczone antybiotykami i preparatów sulfanilamidu.

Po pierwsze, nie ma sensu, a po drugie, dodatkowe obciążenie organizmu do niczego. Po pierwsze objawy grypy i wysokiej temperaturze jest wymagane wezwać lekarza domu i nie samoleczenia. Przed skontaktowaniem się z lekarzem, można wykonać następujące czynności: 1. Najedź nogi. W kąpieli stóp, można dodać garść soli i suchej musztardy. 2. Oddychaj na gorącą kąpiel z rumianku.

3. Gdy kaszel syrop pomaga rzodkiewka.

Share →