Grzyb paznokci rąk, stóp (grzybica paznokci)

Grzyb paznokci rąk, stóp (grzybica paznokci)

Grzybica paznokci – grupa chorób grzybowych, mających wpływ na paznokcie, jak ręce i nogi. Według autorów grzyba paznokci znajdują się w 10 – 20% populacji. W lecie, odsetek ten jest wyższy w młodszych odpowiednio niższe.

Przyczyny grzybicy paznokci

Główne powody są grzyby – dermatofity, z których na pierwszym miejscu jest T.rubrum i drożdże. Zakażenie następuje przez kontakt grzyba, poprzez artykuły gospodarstwa domowego (o łącznej buty, trampki), w kąpieli, umywalki. Często stają się one od skóry mogą mieć wpływ grzyba lub odwrotnie.

Pogarszające czynniki grzybicy paznokci są: praca w ciasnych butów, pracy z wodą, nadmierne pocenie się, zaburzenia przepływu krwi w kończynach. W rzeczywistości, jak napisałem w artykule dla zakażeń grzybiczych. Pasożyt rozmnaża gdzie wilgotne, ciemne i ciepłe. Po tym wszystkim, grzyby mogą być na skórze, nie powoduje patologii.

Objawy infekcji grzybiczych paznokci

Istnieje kilka postaci grzybicy:

1) Formularz normotroficheskie choroby, gdy zmiana koloru paznokci, najczęściej żółte lub matowe.

2) hypertrophic znamienny pogrubienie płytki paznokcia ze zmianą barwy.

3) zgodnie z jej spadkiem hypotrophic.

Najpierw uderzył w górę paznokci, a następnie proces przebiega w obszarze zarodkowej. Subiektywne odczucia pacjenta przeżywa. Podczas zmiany drożdży występuje najczęściej w połączeniu z Candida zanokcica (zapalenie okolonogtevogo wałek z jego kruchość).

Grzyb paznokcie

Rozpoznanie grzybicy paznokci

Diagnostyka różnicowa jest w łuszczycy paznokci, oniholizisa gdy cierpi innych stanów paznokcia, urazy paznokci. Leczenie tych warunkach będzie się różnić od leczenia grzybicy paznokci i dlatego muszą być zdiagnozowane przez dermatologa lub mykolog.

Oprócz kontroli zajmuje niewielką część paznokcia podczas badania mikroskopowego. Jeżeli istnieją warunki kliniki, prowadzenia badań i kultury z pewnego rodzaju grzyba.

Leczenie grzybicy paznokci

Leczenie jest zalecane w zależności od stopnia zaawansowania grzybicy paznokci. Na początkowym etapie – terapeutycznych lakierów (betrafen, ekzoderil). Leczenie maści i roztworu (5% lamizila sprayu jodu) I używane rzadko, gdyż nie przenikają płytki paznokcia ze względu na jej gęstość.

Jeśli proces, w płytce wzrostowej, leczenia obejmują formulacje tabletek (lamisil, rumikoz, Mikosist). Są one mniej toksyczne porównaniu z tymi samymi lekami ostatniej generacji, ale wciąż jest zbadać wątrobę, co biochemiczne krwi.

Bardzo ważne buty przetwarzania (MIKOSTOP), codzienna zmiana skarpetek z ich ugotowaniu. Musisz mieć swój ręcznik. Pamiętaj, że grzyba paznokci – choroba zakaźna i często się powtarza.

Powołując tabletki należy ograniczyć ilość alkoholu alkoholu w celu zmniejszenia obciążenia wątroby.

Aby zapobiec ponownemu przepisanej przez obsługę, a płytki paznokci, ale tylko wtedy, gdy zdrowy wygląd i analiza nie wykazała grzyby, 5% roztwór jodu.

Jeśli mówimy o pieniądze narodu, to mój stosunek do nich, takie jak leczenie maściami i rozwiązań. Często przychodzą do mnie pacjentów, którzy korzystali z tych technik. Narzędzia takie jak sok z cebuli, czosnek ma działanie przeciwgrzybicze, ale nie wnikają w płytkę paznokcia, a proces przebiega kiełkować strefę. Mamy przypisać preparaty w tabletkach, a nie są one tanie. Wnioski: Wczesne rozpoczęcie leczenia grzyba paznokci, tańsze będzie kosztować.

W ten sposób można zaoszczędzić na innych ważnych zakupów.

Powikłania zakażenia grzybiczego

Grzybica paznokci może, dzięki swojej obcości i uczulające, powodujące takich chorób jak egzema. W związku z dysplazją paznokci – wrastanie paznokci, gdy rośnie w tkankę skóry z ciężkiego zapalenia i bólu. W tym przypadku bardzo często trzeba uciekać się do jego usunięcia.

Zapobieganie grzybicy paznokci

Zapobieganie jest higiena osobista (nie używać wspólnych buty, kapcie stosowania w kąpieli, dokładnie wytrzeć nogi po wanną i prysznicem), szybkie leczenie zakażeń grzybiczych skóry, chorób naczyniowych kończyn.

Konsultacje lekarskie dla grzybicy paznokci

Share →