Grzyb skóry

Grzyb skóry

Latem zdrowia ludzkiego nie jest narażony na ataki na różne infekcje, niż w zimie. Liczba ta obejmuje Grzyb skóry lub naukowo, grzybica. Weźmy pod uwagę różne grupy zakażeń grzybiczych, jak również czynniki przyczyniają się do rozwoju grzybicze skóry . potrzebne są środki, aby zapobiec chorobom i ludowych środków promujących szybkiego powrotu do zdrowia.

Częstość występowania zakażeń grzybiczych w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrosła 2,5 razy, a teraz grzybica dotyka około 20% populacji.

Dlaczego jest wzrost latem chorób grzybowych skóry? To bardzo proste – upał i wysoka wilgotność powietrza jest bardzo korzystne warunki dla infekcji grzybiczej. Ponadto, zakażenie grzybicze lubi osiedlić się w miejscu na ciele człowieka, w którym wilgotność powietrza jest zwiększana w sposób naturalny.

Ten pachy, krocze, klatki piersiowej, ramion i palców i stóp.

Grzybice powodować różne mikroskopijne grzyby, pasożyty na skórę i błony śluzowe. Teraz medycyna zna około 400 gatunków tego zakażenia, ale najczęściej używane tylko kilkadziesiąt .Vsego nauka wie o co najmniej 100 000 gatunków grzybów, które są podzielone na chorobotwórcze i oportunistyczne. Wszystkie grzyby podzielono na kilka grup, w zależności od głębokości uszkodzeń skóry i stopnia lokalizacji procesu

Grupa się ze skórą grzybów:

1. keratomikozy. Zazwyczaj występują bez świądu i stanu zapalnego. Spowodowanych przez grzyby żyją w powierzchniowych warstwach skóry i warstwy rogowej włosów.

W tej grupie, najczęstsze choroby: skóra -raznotsvetny półpasiec i włosów – trihosporiya guzowaty.

2. grzybicą. Grzyby te żyją w warstwach skóry, głębiej, powodując stan zapalny w miejscu lokalizacji. Należą do nich takie choroby jak trichophytosis, sportowiec, microsporia rubrofitii i parcha. Epidermofitiya- grzyb rozlicza się skóra między palcami stóp i składa podeszwy powoduje złuszczanie.

Następnie są pęcherzyki, które rozszerzają i tworzą bolesne, swędzące, sączenie, zapalenie obszary. Wtedy wszystkie przejawy choroby znikają i staje się przewlekłe z zaostrzenie vbolee ciepłym sezonie. Z biegiem czasu, paznokcie rosną słabe, żółte plamy pojawiają się i zgrubienie płytki paznokcia. Przy trihofitii choroba ta nazywana jest również wpływa grzybicy skóry. paznokcie i włosy. Spowodowana kilkoma rodzajami grzybów. Jedną z przyczyn kształt powierzchni i osiedlić się głównie u ludzi i innych – tworząc głębokie ropnie i osiedlić się głównie u zwierząt.

Zakażenie jest możliwe poprzez kontakt osobisty z chorych ludzi i zwierząt, a tydzień później jest szybko rozwijającym się, łuszcząca się czerwone łaty.

3. drożdży lub zakażenia wywołane przez grzyby kandydozy rodzaju Candida. Drożdże te są na ogół obecne na powierzchni skóry, ale pokrywają się przyczyniać przypadku rozpocząć nadmiernie wzrastać. Pojawia się zaczerwienienie, złuszczanie, świąd, wysypka. Najczęściej dotyczy zakażenia pod pachami, pachwiny fałdy skóry w obszarze gięcia. Candida są szczególnie podatne osób otyłych, z cukrzycą i przyjmować antybiotyki.

Istnieje również drożdżyca pochwy, kandydoza jamy ustnej.

4. Głębokie grzybice. Wpływa na skórę i tkankę podskórną, a także narządy wewnętrzne i powoduje zapalenie w nich. Choroby te są znacznie mniej powszechne, a leczenie mają bardziej ostre i wydłużony.

Długotrwałe narażenie na grzyba ma negatywny wpływ na cały organizm. Przydzielone w czasie trwania toksyn grzyba mają ogólne działanie toksyczne, które mogą spowodować bakteryjne i wirusowe powodują powikłań nietolerancyjne narkotyków, zaostrzenie chorób przewlekłych. Dlatego pojawienie się symptomów opisanych powyżej jest konieczne, aby skonsultować się z lekarzem.

Pomimo licznych leków reklamowe leczyć grzyba, w żadnym przypadku samoleczenia. Ponieważ skuteczne leczenie grzybicze skóry musisz wiedzieć dokładnie formę grzyba przez badania laboratoryjne. Lekarz bierze pod uwagę nie tylko rodzaj grzyba i zakres wybuchu choroby, stopnia zapalenia, ale skuteczności i bezpieczeństwa leku indywidualnie dla każdego pacjenta. Kontroluje również czas leczenia, w zależności od lokalizacji zakażenia i choroby, nasilenia.

Skomplikowane infekcje skóry grzyby poddaje się około 2 miesiące, zakażenia grzybicze paznokci traktowanych w przybliżeniu 6 miesięcy w ciężkich przypadkach do jednego roku.

Wykorzystanie środków ludowej w leczeniu grzybicy skóry jest bardzo pomocne dla standardowych metod leczenia, ale ich nie zastępuje. Z pieniędzy będzie można przeczytać artykuł "Leczenie grzybicy"

Czynniki sprzyjające rozwojowi grzybicy skóry:

-brak higieny osobistej

– różne urazy skóry i paznokci

– zmniejszenie odporności

-zaburzenia metaboliczne, zaburzenia endokrynologiczne (cukrzyca, tarczycy i nadnerczy)

– Choroby żołądka i jelit związane z zaburzeniami trawienia i niedostateczna absorpcja substancji odżywczych

– niekontrolowany. i długotrwałe stosowanie antybiotyków, stosowanie niektórych leków, w tym doustne środki antykoncepcyjne, kortykosteroidy,

– Ciągły stres i długoterminowe brak odpoczynku

– palenie i nadużywanie alkoholu

Zapobieganie grzybicy skóry:

-Natychmiastowe leczenie ostrych chorób i rutynowe leczenie przewlekłych chorób narządów wewnętrznych

– prawidłowe i zdrowe odżywianie, suplementacja witamin i minerałów

– uniknąć obrażeń skóry i paznokci

– na sobie tylko buty osobiste w basenie i łaźni

– kontrola czystości i terminowego dezynfekcji narzędzi do manicure i pedicure

– nadzorem lekarza weterynarii zwierząt

– Używaj tylko swoje ubrania, buty i bieliznę

Biorąc pod uwagę czynniki przyczyniają się do rozwoju zakażenia grzybiczego i zapobieganiu grzybicze skóry Należy pamiętać, że zdrowy tryb życia jest ważny. Tak, dbać o siebie, przestrzegać zdrowego trybu życia i pozwala ominąć wszystkie choroby party!

Jeśli były przydatne artykuły " Grzyb skóry "Powiedz znajomym o tym. Wystarczy kliknąć na przycisk poniżej swoich ulubionych sieci społecznościowych i znajomych będzie się link do artykułu. Thank U!

Napisz komentarz! Dziękujemy za informację!

Share →