Haft wstążki stokrotki: dzisiaj starożytnej sztuki

Haft wstążki stokrotki: dzisiaj starożytnej sztuki

Rozważmy aspekty znajomości w innym przykładzie: Taśmy haftu stokrotki.

Od tego czasu, jak dominacji chińskich towarów konsumpcyjnych, a nie zawsze tanie, wykonane świeże spojrzenie na ozdoby i przedmioty dekoracyjne ręcznie, wzrosła popularność wszelkiego rodzaju ręka wykonane.

U szczytu sławy są decoupage, wyplatanie paciorki (patrz schemat węża Beaded tkactwo) i haftów. Szczególnie eleganckie i patriarchalne satynowe wstążki haft wygląda, ma długą krętą drogą od starożytności (pierwsza wstążki hafty rumianku sięga XVIII c) do nowego czasu i nowego życia.

Haft satynowe wstążki

Pierwszy pojawił się w Chinach taśmy ponad cztery i pół tysiąca lat temu, i były, ze względu na niesamowitą wysokiej ceny dostępne tylko elity. W ciągu następnych kilku wieków, wstążki jedwabne były wyznacznikiem bogactwa i pokazał nie tylko dobrego smaku, ale także dla dobra właściciela. Od momentu, kiedy tajemnica została ujawniona produkcji i, jak się okazało, w południowych Włoszech natura stworzyła idealne warunki do szybkiego wzrostu i rozwoju morwy jedwabniki, cena jedwabiu znacznie się zmniejszyła (XIV c).

Taśma rozprzestrzeniać w całej Europie, zyskując wielu fanów, którzy używali jasne skrawki jako element dekoracji odzieży, a nawet pokoju: są odświeżane strój i buty, zasłony związały ich plecione włosy, używany do drobiazgi, była szczególnie popularna bielizna ozdobione wzorami taśm , We Francji XVIIIpoyavilis pierwsze prace przy użyciu taśmy haftowane jedwabne o różnych szerokościach.

Szwaczka z fantazją docenili zalety tej techniki:

 • wielkość i Tekstura uczynić pracę obrazu i wydaje dźwięk dzienną;
 • wstążki hafty dostępne nawet dla początkujących, bardziej niewygodne ściegu nie jest w stanie zepsuć widok ogólny stworzenia, a czasami może dodać piękno i służyć jako początek lub pochodzenia nowych technologii;
 • niepowtarzalność, bo szwy muliny wyglądają jak bliźnięta w wstążki haftowania nie ma dwóch podobnych;
 • Luksusowy wygląd, nawet w przystępnej cenie dla surowca.

Kolejną zaletą tego typu robótek jest dostępność możliwości twórczych poszukiwań. Łatwiej jest zadzwonić, nie dostać się do dekoracji haftowane wstążki niż liście wszystkie opcje, które mogą tworzyć wykwalifikowanej i wykonawczą kochankę.

Ale jeśli spróbujesz, nawet lista próbka wygląda imponująco:

 1. odzież, akcesoria (art haftowania wstążki na ich ubrania są fajne!);
 2. artykuły gospodarstwa domowego: narzuty, koce, poduszki;
 3. cienie do lamp podłogowych i żarówek do lamp;
 4. obrazy i panele (Art Haft wstążki obraz – pomocne wskazówki dla początkujących);
 5. Garnki i patelnie: Lalka na Czajnik, osłona na posiłki i wypieki;
 6. akcesoria łazienkowe: imienne rogi do ręczników, ozdoby na półce;
 7. zabawki i upominki dla bliskich;
 8. woreczki na prezenty.

Pewnie, nie ma opcji, że będzie odwoływać się do szwaczka, gotowe do eksperymentów twórczych.

To wymaga pewnego zestawu narzędzi i akcesoriów:

 • Hoop,
 • płótno,
 • łupież (może nawet więcej gatunków)
 • bardzo ostre nożyczki,
 • mrowienia (elementy te muszą być bardzo dobrej jakości i wykonane z materiałów zdolnych do utleniania)
 • miękki ołówek do rysowania schematów.

Jeśli nie specjalne talenty artystyczne obserwuje, program jest lepszy w języku obrabianego przedmiotu w oknie: najpierw pionowo umieścić rysunek na szkle, a następnie górna tkanina jest bardzo wygodne, sprawdzone przez lata sposób.

Trzeba dbać o dobre oświetlenie kierunkowe, a proces wymaga doskonałej widoczności i nie powinny zepsuć wzrok. Doświadczeni robotnicy wykwalifikowani, zaleca się stosowanie lampy fluorescencyjne, jak żarówki i może być ogrzewana, aby zwiększyć temperaturę wokół siebie, z tego może pocić ręce i psują wygląd taśmy i pracy w ogóle.

Warto poświęcić trochę czasu, aby pamiętać Visual Basic oczek sumie 17, nie są trudne do wykonania i rozpoznawalny, dzięki dokładnej nazwy («Igła do przodu», «bęben»Poprzecznie» i t. d.). We wszystkich schematach, Krok po kroku i mistrzowskich klasach nie próbować odbiegać od oficjalnych nazw, więc nie powinno być żadnego zamieszania.

Przy odrobinie praktyki

Aby zacząć, to do opanowania subtelności tworząc pojedynczy kwiat może jednak bez pni i gałęzi, najczęściej, i łatwe do pracy są:

 • wstążki hafty stokrotki, astry, irysy;
 • wstążki hafty maki, tulipany;
 • wstążki hafty dzwony, żonkile;
 • wstążki hafty fioletowy, fuksja.

Każdy z kwiatów odbywa się za pomocą kilku różnych ściegów i za pomocą kilku rodzajów taśm, co daje pełny obraz przyszłej pracy i pozwala poznać główne atrakcje. Co do zasady, specjalny zestaw haftu, igła kobiety przeznaczone dla początkujących, przedstawić szczegółowy plan tych kolorów. Dla tych, którzy opanowali już podstawy, możliwe jest zróżnicowanie i połączenie kilku kwiaty i łodygi z liśćmi:

 • wstążki hafty dzikie kwiaty, kwiaty jabłoni;
 • wstążki hafty bukiety, skład;
 • wstążki hafty wieniec.

Aby wykonać takie wielopoziomowe historie mogą wydawać się skomplikowane, ale to jest pierwsze wrażenie. W rzeczywistości, jeśli studiujesz podstawowe ściegi i wykonuje podstawowe zasady, tak aby nie zepsuć materiał, to jest teraz w przypadku wytrwałości, cierpliwości i dostępności czasowej.

Złoty wiek haftem jedwabiu wstążki trwała do pierwszej tercji ubiegłego wieku, kiedy to wraz z pojawieniem się emancypacji nagle zakończony popularność delikatnym kobiecym stylu sukni, eleganckie i dotykanie obiektów przestał ozdobić ubranie, pościel i schronienie, uznając ją mieszczaństwo.

Nie może nie cieszyć, że rosnące zapotrzebowanie na ręka zrobiony Dotknięcie i najbardziej luksusowy opcja, ponieważ taśmy hafciarskie rozpraszać z ogólnej listy i miłe dla oka, co inspirowane duszpasterskiej piękno.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł – musi podzielić się nim z przyjaciółmi – będą Ci wdzięczni!

Share →