Heart Attack

Heart Attack

Zawał serca – Martwica głównych mięśni w organizmie człowieka – w sercu. Zawał mięśnia sercowego w nagłym wyniki niewydolności krążenia wieńcowego, który mógłby spowodować rozbieżność między potrzebą a faktycznym otrzymaniu tlenu do serca.

Zawał mięśnia sercowego jest moment, kiedy zatrzymał się przepływ krwi do mięśnia sercowego. Martwica tkanki serca występuje u dwudziestu minutach utrzymywania przepływu krwi do serca. Tkanka traci kostką tlenu.

Główną przyczyną zawału serca jest miażdżyca. Ściany naczyń miażdżyca utworzone tablice, które wpływają na naczynia krwionośne. W miejscu uszkodzenia naczynia skrzepów utworzony, składającą się skrzepów krwi.

Pacjent cierpi na ból nie do zniesienia, że ​​może złagodzić nitroglicerynę i Valodol.

Z danych statystycznych, które wiadomo, że po zawale mięśnia sercowego przed przybyciem pogotowia przetrwa pięćdziesiąt procent pacjentów. W szpitalu umiera trzydzieści procent pacjentów. Po zawale serca w sercu pacjenta jest przez całe życie blizny.

Jeżeli wcześniej zawał mięśnia sercowego teraz chorzy w podeszłym wieku z jego powodu umiera, a trzydzieści lat człowiek. Kobiet cierpi na zawał serca po pięćdziesięciu latach. To ze względu na niższy poziom estrogenu i innych hormonów rozrodczych u kobiet po menopauzie.

Przyczyny zawału serca

Główną przyczyną zawałów serca jest miażdżyca tętnic, które są chore, prawie wszyscy ludzie na naszej planecie.

Oto czynniki ryzyka zawału mięśnia sercowego:

– mężczyzna

– kobiet po pięćdziesięciu latach

– Historia rodziny (w bezpośrednich krewnych ataków serca, udarów mózgu do pięćdziesiąt pięć lat)

– niepalących (główny czynnik ryzyka)

– Siedzący tryb życia

– nadwaga

– Ciśnienie hung (140/90 mm Hg więcej wskaźników)

– diabetes mellitus

Jeśli jesteś w grupie ryzyka, dbać o swoje zdrowie jest za późno, porzucić złe nawyki, praca, więcej ruchu. Gdy dwa lub więcej czynników ryzyka ataku serca wzrasta wykładniczo.

Uważa się, że łysienie typu męskiego można mówić o ryzyku zawału serca. Mężczyźni zaczynają iść łysy, kiedy poziom androgenów jest znacznie zwiększone, a są skoki ciśnienia krwi i zwiększenie stężenia cholesterolu.

Objawy i diagnoza zawału serca

– silny ból w sercu (środek klatki piersiowej)

– ból nie ustaje w spoczynku

– piekący ból i okłady, daje w lewej dłoni, pleców, przedramion, szyi i żuchwy

W przeciwieństwie do dusznicy bólu przy zawale serca występuje, a mianowicie w pozycji spoczynku. Ból utrzymuje się nawet po podaniu tabletki nitrogliceryny z trzech odstępach pięciominutowych.

Jeśli ty lub ukochanej zaobserwować takie objawy, należy natychmiast wezwać pogotowie. Nie znosi ból!

W niektórych przypadkach, zawał mięśnia sercowego obserwowano ból brzucha, wymioty, utrata przytomności lub trudności w oddychaniu.

W bardzo rzadkich przypadkach, zawału mięśnia sercowego, bez objawów. Osoba może przenieść taką straszną chorobę, a nawet nie wie o tym. Najczęściej ten występuje u pacjentów z cukrzycą.

W tym przypadku tylko być w stanie odpowiedzieć na elektrokardiogramu, zawał mięśnia sercowego lub nie.

Aby zidentyfikować dotknięty obszar serca jest przypisany USG serca lub echokardiografia. Za pomocą tych badań jest oczywiste zmiany strukturalne mięśnia sercowego. Aby wyjaśnić kardiologa diagnoza może przepisać etyczno scyntygrafii serca.

Leczenie zawału serca

Zawał mięśnia sercowego leczonych tylko w izbie. Im szybciej pacjent trafił do szpitala, tym bardziej prawdopodobne, że wyzdrowieje. Ważne w leczeniu zawału mięśnia sercowego są pierwsze godziny choroby.

Pacjenta leków podawanych dożylnie, które przyczyniają się do upłynniania skrzepów krwi i przywrócić dopływ krwi do tętnic wieńcowych. Po krwi rozcieńczalników należy zapobiegać tworzeniu się skrzepów krwi innych. Pacjentowi podaje się leki, które są odpowiedzialne za wywoływania krzepnięcia spowolnienie. Najpopularniejszym środkiem do tego celu – aspiryna lub kwas acetylosalicylowy.

Jest to spowodowane aspiryną zmniejsza liczbę komplikacji po zawale mięśnia sercowego. Pokazane jest również stosowanie beta-blokery, zmniejszające zużycie mięśnia sercowego na tlen i zapobiegania martwicę tkanki mięśnia sercowego. Po otrzymaniu beta-blokera serce zaczyna pracować zawodowo.

Ostatnio, leczenie zawału mięśnia sercowego nie ogranicza się jedynie do leków.

Obecnie powszechnie stosowane wieńcowych balonem angioplatiska. W angioplastyce realizowana nieefektywne jeśli konwencjonalne leczenie zawału mięśnia sercowego.

Odwoływali się także do operacji pomostowania tętnic wieńcowych – operacja. Po zabiegu pacjent powinien być w spoczynku, przesuń mniej, bo słabe serce nie może znieść najmniejszego perturbacji.

W XX wieku odpoczynku łóżko po zawale mięśnia sercowego było kilka tygodni lub nawet miesięcy. Obecnie lekarze zmniejszyć ten okres. Minimalny czas przebywania w pozycji leżącej po zawale serca nie powinna być mniejsza niż trzy dni.

Wtedy pacjent może być w pozycji siedzącej, a następnie zaczyna powoli chodzić i zacznie się ożywiać i przystosować się do nowego życia po zawale mięśnia sercowego.

Share →