Heel ostrogi - leczenie

Heel ostrogi – leczenie

Heel ostrogi – zapalenie powięzi podeszwowej, zapalne i zwyrodnieniowe choroby tkanek miękkich wokół guzek śródstopia kości piętowej w miejscu mocowania ścięgien mięśni: mięśni Flexor digitorum brevis i kwadratowych mięśni stopy. Często zapalenie powięzi (pięta bodziec) i połączone z zapaleniem okostnej – zapalenie okostnej, który powstaje z powodu zwiększonego obciążenia miejscowego i mikrootslaivaniya okostną. Miejsce mikrotoravm zapalić i kostnienie występuje skupienie zapalny, co powoduje, że nie wyrośli – kościsty wyrostki się, ostrogi pięty popularnie Nazan.

Głównym objawem pięty ostrogi – zapalenie powięzi podeszwy – pojawia się ból w pięcie, który występuje lub pogarsza się podczas przenoszenia ciężaru ciała na nóg poszkodowanej. Nie ma ostrogi pięty jest najczęściej u osób z nadwagą z zatrzymaniem płynów i powolnym wydalania soli, z podłużnymi płaskostopie.

W kombinacji z powyższym faktorov wraz ze wzrostem obciążenia punktów mocujących mięśni nogi, przy stałym mikro urazy ścięgien i okostnej przewlekłe zapalenie prowadzi do powstawania narośli częściowego kostnienia okostnej i ścięgna – pięta odnogi. Dodatkowym czynnikiem zwiększa bolesne objawy w ostrogi piętowej jest zmniejszenie grubości warstwy tłuszczu podskórnego w pięty, który działa jak naturalny amortyzator podczas chodzenia i przewlekłego zapalenia mięśni, które wspierają łuk stopy. Pośrednio, obecność zespołu ostroga pięty bez intensywnej powstawania guzków kości może svidetelstovat od utajonego zakażenia – szczególnie chlamydia.

Czynnikiem predysponującym do wystąpienia płaskostopie i, w konsekwencji, ostrogi pięty, tam lędźwiowego sakralnej osteochondroza, wraz z rozwojem przewlekłego rwa kulszowa – rwa kulszowa.

Aby wyjaśnić diagnozę ostrogi piętowej należy skonsultować się z chirurgiem lub orotopedu do badania, aby wykluczyć inne choroby o podobnych objawach do pięty ostrogi, manifestacje, które również mogą powodować ból w pięcie. Przede wszystkim, trzeba zrobić prześwietlenie, które będzie widoczne pięty pobudzić się (w przypadku, gdy choroba odeszła i tworzenie kości pięty ostrogi już utworzona). Radiografia również pomóc odróżnić pięty bodziec złamań kości piętowej. W badaniu jest konieczne, aby wykluczyć obecność choroby reumatyczne – reumatoidalne zapalenie stawów, zespół Reitera, dna i choroby Bechterewa. Aby to zrobić, należy oddać krew do badań biochemicznych – identyfikacja czynników reumatoidalnych.

Choroby te vstechaetsya znacznie mniej niż pięty ostrogi.

Leczenie ostróg pięty.

W leczeniu zaawansowanych form ostróg pięty mogą wymagać operacji.

Jednak w pierwszych etapach ewentualnego leczenia zachowawczego ostrogi pięty, które wskazują w kierunku usunięcia zapalenia i, w konsekwencji, obrzęk i ból okolic miękką, niestrzępiącą się pięty, aby przeciwdziałać zwyrodnieniowych zjawisk i regenerację tkanek.

W tym artykule przyjrzymy się ludziom i nietradycyjnych metod leczenia ostróg pięty dostępne dla środowiska domowego to.

Jeśli ból pięty pojawiły się po sobie niewygodne buty lub nadmierne obciążenie i moment bólu przeszedł 1-3 dni, można zastosować system wyrażają leczenia. Co zrobić:

1. Wyjąć i odstawić niewygodne buty. W czasie szybkiego leczenia należy ograniczyć obciążenie nóg – zmniejszenie chodzenia, nie mówiąc już uruchomiony lub przenoszenia ciężkich ładunków, jak to możliwe. Powinny nosić wygodne buty światła o dobre wsparcie łuku (najlepszym rozwiązaniem odpowiednim do codziennego użytku w domu – systemy Adidas skrętnych® i ClimaCool®, Na przykład, wzór dla kobiet Adidas Ozweego 365 Bożej, dla mężczyzn – modelu dostroić.

Bardzo lekki, piękny podbiciu System preduprezhayuschaya "zavalivanija" Doskonała wentylacja stóp i nóg – nawet pieszo). Dobre wsparcie arch większości modeli również New Balance. W samolocie sobie kapcie, płaskie mokasyny, a także buty na wysokich obcasach należy zapominać, co do zasady, jeśli chcesz mieć zdrowe stopy.

2. Każdy 02:00 w pierwszym dniu należy smarować obszar pięty (nie tylko dolną część i boczne i tylną powierzchnię) i stopę, na zmianę czasu poprzez razy ciała balsam " Złoty wąsy z srebrnik " i środki do leczenia blizn Kontratubeks. Na przykład:

8 rano – Złoty wąsy z srebrnik – 10 am – Kontratubeks – jest południe – Złoty wąsy – 14:00 – Kontratubeks itp

3. Na drugi i następne (jeśli to konieczne), aby przejść do aplikacji w czasie 3 złote wąsy z srebrnik i Kontratubeks dni na przemian.

Oba leki mają skutki systemowe i dobrze wymieszać, podczas aplikacji. Wczesne leczenie znacząco zmniejszyć ból w ciągu ostatnich 1 x dni leczenia. Pełną ulgę w bólu w niepowikłanych przypadkach, z zastrzeżeniem delikatnego traktowania stóp, może upłynąć 3 do 7 dni. Ostrzeżenie! Zdarzają się przypadki alergii na obu leków.

Jeśli wystąpią objawy uczulenia należy przerwać stosowanie środków, pozostałości po lekach usunięte ze skóry, spłukać zimną wodą z mydłem i go wziąć lek przeciwhistaminowy (CLARITIN). W razie potrzeby – lekarza.

Korzystanie popularne oznacza żel Dolobene w skojarzeniu z innymi lekami nie jest zalecane, a tylko jeden wniosek o żelu Dolobene do ograniczeń w ilości leku stosowanej (nie może być używany więcej niż 2-4 razy dziennie: żel Dolobene może powodować miejscowe reakcje i powikłań) ból pięty nie będą mogli szybko usunąć ból. Stosowanie niesteroidowych maści protivovspalitelnimi oznacza również nie daje szybkie wyniki w przypadku bólu pięty.

Jeśli cierpisz na ból w pięcie przez dłuższy czas będzie prawdopodobnie musiał przejść do bardziej rozszerzonego schematu. Kluczowe elementy sukces Leczenie ostróg pięty :

1. Tworzenie sprzyjającego otoczenia dla obecności ostróg pięty stóp.

W leczeniu ostróg pięty powinny zmniejszyć obciążenie stóp przynajmniej przez pierwszy tydzień. Oznacza to, że należy zrezygnować z ruchu dalekobieżnego, znaczny wysiłek fizyczny. skoki, przenoszenia ciężkich ładunków. Kobiety z ostróg pięty powinny zrezygnować wysokie obcasy. Optymalna wysokość stóp delikatnie w szpilkach nie więcej, ale nie mniej niż 3-4 cm., Pod pacjenta można umieścić tabliczki pięty z pianki polietylenowej lub pianki poliuretanowej, która jest wykorzystywana do izolacji termicznej.

Materiał powinien być w kształcie buta utwór piętę i wyciąć otwór w nim, w miejscu, gdzie jest najbardziej bolesne miejsce na pięcie. Można kupić specjalne ortezy – wkładki w butach na ostrogi pięty. Ponadto, wskazane jest, aby udać się na tenisówkach opisanych powyżej.

Należy się zająć i leczenie choroby zwyrodnieniowej dysku w odcinku lędźwiowym i okolicy krzyżowej możliwe problemy z nerwu kulszowego. Występowanie tego samego odcinka lędźwiowego sakralnej choroby zwyrodnieniowej stawów często etiologicznie związane z chorobami nerek / pęcherza i woreczka żółciowego / wątroby. Kompleksowego leczenia stanu powinien być zbadany i tych organów.

2. Dopuszczenie ziół leczniczych w leczeniu ostróg pięty.

Jednym z najlepszych naturalnych produktów dla tradycyjnej medycyny ostrogi piętowej ziołolecznictwo jest alkoholanową pięciornik błotny. Potentilla posiada cały zestaw właściwości leczniczych, wśród których mamy w zakresie leczenia pięty ostrogi półprodukty jego silne właściwości działania protvovospalitelnoe przeciwbólowe, stymulacja układu odpornościowego i sposobstovanie soli Zawarcie z organizmu. Nalewka z bagna srebrnik sprzedawanych w aptekach (produkowane Kopań Evalar – region Ałtaj). Biorąc go w leczeniu pięty ostrogi muszą wewnątrz – 1 łyżkę rozpuszczone w 1/3 szklanki wody i wziąć przed posiłkami trzy razy dziennie. Przebieg leczenia – 20 dni. Możesz powtórzyć kurs w razie potrzeby po 10 dni.

Nalewka pięciornik jest przygotowanie i terapeutyczne noc skompresować piątą, które opiszemy poniżej. Z naszego doświadczenia wynika, stosowanie srebrnik w kompleksowym leczeniu ostróg pięty przynosi szybką ulgę w bólu. W pierwszych dniach objawy pięciornik może pogorszyć wstęp.

3. metallotherapy pięty ostrogi

Jeden element w leczeniu ostróg piętę piąty zastosowanie folii metalowej. Jest to starożytna metoda leczenia. Według chińskiej koncepcji Wu-Hsing, podstawowym elementem Metalu wynika, że ​​generuje Ziemia należy układ kostny. Więc Metal osłabia procesy Ziemi i zmniejsza proliferację kości. Większość metali do wykorzystania w aplikacji – jest miedzi lub srebra. Ale dlatego, że są drogie i rzadkie, można użyć zwykłej folii aluminiowej żywności. Powinna ona być wypłacana w kilku warstwach dla zwiększenia wytrzymałości i naprawić uszkodzoną szeroką taśmę miejsc.

Noszenie folia powinna być przez całą dobę. Wieczorem może być używany do celów medycznych i do mnie rano. Czas trwania leczenia – 30-45 dni.

Share →