Hemoroidy - choroby, która występuje w wyniku przekroczenia ...

Hemoroidy – choroby, która występuje w związku z przelewowym krwi żylnego znajduje się w odbycie. Jest to rozszerzone, zmienione i żyły zwane hemoroidy.

W trakcie ciąży macicy znacznie wzrasta objętość i czas realizacji zajmuje dużą część jamy brzusznej. Niektóre narządy – żołądka, wątroby, pętle jelita cienkiego i grubego – dzięki mobilności przesuną się w górę. Rectum nie można zmieniać, a zatem, jak w przypadku macicy jest wciśnięty.

Szczypanie i żylnych, które są w obszarze miednicy, co prowadzi do zastoju krwi w nich, w wyniku czego istnieje ryzyko hemoroidów.

Kliniczne objawy hemoroidów w czasie ciąży nie różnią się od tych, które w normalnym przebiegu choroby. Najczęściej jest to ból odbytu, krwawienie z odbytu i świąd odbytu.

Niektóre kobiety uważają wygląd hemoroidy w czasie ciąży lub po porodzie nieuniknionego i nie śpieszy się do lekarza w błędnym przekonaniu, zwłaszcza we wczesnych stadiach choroby, hemoroidy nieszkodliwe. Ale tak nie jest!

Hemoroidy, ale dyskomfort może zakłócić prawidłowy przebieg ciąży i trudnej pracy i okresu poporodowego.

Dlatego też, w każdym przypadku, musi zawiadomić jego ewentualnych powikłań.

Często u kobiet w ciąży jest hemoroidy bezobjawowe stadium – nie przejawiać się i nie dba, ale badania w typowych miejscach na ścianach kanału odbytu są hemoroidy.

Nawet jeśli przez hemoroidy ciążowe nie przyniósł kobietę Nie martw się, do pracy zdolnego wytrącenia ostre nasilenie.

Aby zapobiec niepożądanemu dalszemu zaostrzenie jest bardzo ważne w celu zdiagnozowania choroby w czasie. Kobieta lekarz konsultacje, rozpoznano u kobiet w ciąży hemoroidy powinny konsultować się z proktologa w przygotowaniu taktyki ciąży i porodu.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zdrowia w tym zakresie, należy udać się do lekarza i rozpocząć leczenie.

Wyznaczony leczenie i środki zapobiegawcze pozwala w wielu przypadkach, aby zapobiec dalszemu rozwojowi tej choroby, powikłań w czasie porodu i połogu.

Leczenie kobiet w ciąży hemoroidy

Na "głębokość" odróżnić hemoroidów wewnętrznych i zewnętrznych. Domowe powstaje wewnątrz odbytnicy, a zatem nie są widoczne w prostej kontroli. Krwawienie z wewnętrznych hemoroidów bardziej masywnych niż zewnętrzne.

Hemoroidy zewnętrzne znajdują się tylko wewnątrz odbytu, często pada, trudniejsze ruchy jelit z powodu znacznej zachorowalności.

Ze względu na różnorodność form i etapów hemoroidy, cech choroby, możliwości powikłań, wybór leczenia należy dobrać indywidualnie i przeprowadzane przez wykwalifikowany proktologa.

Szczególnie ważne jest to, że w czasie ciąży leczenia dowolnej choroby, należy traktować ze szczególną ostrożnością. Specjalne świece protivogemorroidalny mogą być stosowane wyłącznie po konsultacji z lekarzem, ponieważ wielu z nich zawierają silne leki, które przenikają do mleka.

W tym okresie, w każdym razie nie jest konieczne do samoleczenia – wszelkie działania, stosowanie jakichkolwiek leków, powinny być ściśle zgodne z odpowiednim lekarzem.

Tylko nie przeciwwskazane w czasie ciąży trybu życia może mieć negatywny wpływ na płód. Dlatego leczenie kobiet w ciąży może prowadzić tylko lekarz! Amatorskie jest zabronione.

Po urodzeniu, hemoroidy, jak to było "przyjść", Jednak nie oznacza to, że nie jest konieczne w leczeniu hemoroidów! Węzły się do stanu pierwotnego nie wróci.

Czy ścisłej oka na ich "delikatny" Problem, więc nie trzeba żałować. Gdy pojawiły się już hemoroidy, traktować go jeszcze. Dlatego, aby radzić sobie z hemoroidami powinny rozpocząć się natychmiast, pozostawiając tę ​​kwestię na później.

Prędzej udać się do lekarza, "mniej krwi" będzie cię to kosztować.

Musisz wiedzieć, że z dużych hemoroidy nie pomagają każda z¬Metody interfejsu maszynowego.

W okresie ciąży, należy podjąć wszelkie wysiłki, aby zapobiec jego pogłębienie i rozwój powikłań (zakrzepica, krwawienie, szczypanie, itp). Wszystko to odbywa się pod nadzorem lekarza) (proktologa.

W czasie ciąży, hemorrhoidectomy i terapii minimalnie inwazyjnych (skleroterapii, podwiązanie pierścieni hemoroidy lateksu) są przeciwwskazane. Tak więc, metoda wyboru hemoroidów u kobiet w ciąży leczenie zachowawcze.

Taktyka i czas leczenia chirurgicznego ciąży produkowany wyłącznie indywidualnie.

Jeśli stan pozwala w ciąży, lekarze starają się przenieść wszystkich tych interwencji w okresie, kiedy kobieta odzyskuje po porodzie.

Nagłej hospitalizacji i zabiegu u kobiet w ciąży tylko wtedy, gdy występuje zagrożenie powikłań: molestowanie i martwicy spadła hemoroidy, lub obfitego krwawienia hemoroidalnej.

Leczenie hemoroidów po porodzie posiadanych przez ogólnych zasad. Jeśli nowoczesne metody leczenia hemoroidów (czyli minimalnie inwazyjny zabieg chirurgiczny), a we wczesnych etapach – w pierwszych dwóch do trzech tygodni po urodzeniu, znika bez śladu.

Naprawdę, proctologist – to nie jest przerażające. I lepiej nie odwiedzić go po odkryjesz kroplami grozy krwi w toalecie, i natychmiast po przeczytaniu tego artykułu — w profilaktyce.

Życzę zdrowia, szczęśliwy ciąży i porodu światło!

Share →