Hemoroidy w czasie ciąży

Hemoroidy w czasie ciąży

Jak radzić sobie z delikatnego problemu albo niech macierzyństwo będzie zadowolony!

Hemoroidy w czasie ciąży – zwykłym zjawiskiem. Jak leczyć hemoroidy po porodzie?

Hemoroidy – jest zjawiskiem powszechnym i nieprzyjemne. Wcześniej uważany proste żyły hemoroidy żylaki odbytnicy. Jednak naukowcy mają tendencję do myślenia, że ​​rozwój w tej chorobie nie jest narażona na żyły i splotu naczyniowego. Jeśli mówimy o kobietach, hemoroidy w ciąży – to zjawisko powszechne.

Według statystyk, ponad 50% nosić płód cierpi z powodu tej choroby. Do 80% kobiet cierpi na hemoroidy po porodzie. Problem ten jest uważany za jedną z najbardziej popularnych w kategorii „powikłania porodu.”

Prawdopodobieństwo hemoroidów u kobiet wzrasta w obecności następujących głównych czynników:

 • Wiek ciąży.
 • Liczba ciąż i porodów.
 • Predyspozycje dziedziczne.
 • Powikłania ciąży.
 • Potrawy.

Dziewczyna z dwudziestu, czekając na pierwsze dziecko, ma trzy razy mniej prawdopodobne, aby „dostać” choroby niż trzydzieści lat kobieta. Rodziły dziewczyny, według statystyk, cierpi na hemoroidy są pięć razy mniej prawdopodobne niż kobieta urodziła dziecko.

Ten gwałtowny wzrost ryzyka wystąpienia u kobiet hemoroidy z kilku powodów:

 • Splotu naczyniowego odbytnicy może rozszerzać się na skutek zastoju i zmniejszają napięcie ścian. Zjawisko to występuje z powodu wzrostu płodu i macicy i, w konsekwencji trudności w przepływie krwi.
 • Ciąża jest przyczyną zaparć. Te z kolei powodować hemoroidy u kobiet. Gdy opóźnienia defekacji odbytnicy expandów ścienne, gromadzi stolec.

  To prowadzi do podrażnienia i proliferacji splotu naczyniowego rozciągania ich ściany. Gdy ciężka choroba zaparcia mogą w krótkim czasie szybko rozwijać.

 • Zastój krwi w naczyniówki splotu (instytucji) jamiste powstaje w wyniku zmniejszenia aktywności ruchowej kobiet.
 • Generic próby powodować hemoroidy po porodzie, jest wynikiem gwałtownego wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej. Ponadto, w czasie przechodzenia dziecka z macicy mocno ściśnięta, a czasami zranienia splotu naczyniowego. Po długim i bolesnym ryzyko porodu hemoroidów jest znacznie wzrosła.

Wykrywanie choroby należy rozpocząć leczenie hemoroidów w czasie ciąży, jak najszybciej. Jeśli nie zostanie to zrobione na czas, w późniejszym okresie choroby może rozpocząć znaczne postępy.

Charakterystyczne objawy hemoroidów w czasie ciąży

Często choroba może wystąpić w zamkniętej formie. W tym przypadku, kobieta w ciąży dowiaduje się o hemoroidy późno, gdy choroba zaczyna się rozwijać. Eksperci doradzają w czasie ciąży należy zwrócić szczególną uwagę na ich uczucia.

Jeśli występują zaparcia, bóle odbytu, szczególnie podczas wypróżnień, należy skonsultować się z lekarzem.

To powinno być zrobione i manifestacje swędzenie i pieczenie w odbycie, w obecności zakrzepów krwi, stolca dyskomfortu i wzdęcia, uczucie niepełnego wypróżnienia jelit i obecności w odbytu ciała obcego. Jeżeli wewnętrzne hemoroidy podczas ciąży bez charakterystycznych objawów jest dość trudne do określenia z powodu Hemoroidy są w odbytnicy, hemoroidy zewnętrzne mogą być zdiagnozowane przez obecność zewnętrznych stron. Są one łatwo poczuć palcami, często są bolesne doznania.

Największe niebezpieczeństwo jest ostre hemoroidy u kobiet, jest to wyrażone hemoroidy zakrzepicy, żalu i utraty ich. Ta postać choroby towarzyszy gorączka, i zaczerwienienie odbytu, silny ból, ból zespołów uszczelniających. Zazwyczaj w takiej sytuacji będzie tylko operacja.

Zapobieganie i leczenie hemoroidów w czasie ciąży

Kiedy jesteś w nienarodzone dziecko kobiety diety hemoroidy jest szczególnie ważne. Prawidłowe odżywianie pozwala na udoskonalone perystaltykę jelit, zapobiega zaparciom i niechciane procesy w odbytnicy. Dlatego główne produkty ciąży powinny być owoce i warzywa, zboża i innych produktów bogatych w błonnik. Dietetycy zalecają spożywanie także produkty mleczne, chleb żytni i zbóż otręby, orzechy. Pomóc pozbyć się zaparcia suszone owoce, są szczególnie skuteczne w tym suszonych moreli i śliwek.

Z diety podczas leczenia hemoroidów w czasie ciąży powinny być wyłączone mocnej herbaty, kawy, kakao i pieczenie i inne produkty wykonane z białej mąki, ograniczyć spożycie mięsa. Nie powinny jeść pikantne i tłuste jedzenie.

Jako środek ostrożności i ułatwić przebieg choroby odbytu powinny zachować szczególną higienę. Należy zmyć po wypróżnieniu, przetrzeć wilgotną specjalnym papierze, można kupić w większości aptek. Jeśli jest stopień hemoroidów zewnętrznych, a następnie podjąć łaźni wodnej w pozycji siedzącej.

W tym celu dodaje się wodę, rumianek lub roztwór nadmanganianu potasu.

W walce z hemoroidami podczas ciąży pomóc ćwiczenia gimnastyczne:

 • W siedzącej lub stojącej kompresji spożywczego i zwalnianie pośladków i odbytu.
 • W pozycji leżącej na plecach, unieść biodra, utrzymując odporność na nogi i górnej części tułowia.
 • W pozycji siedzącej lub leżącej wykonywać rotacyjne ćwiczenia stóp ruchu (rower „”), jakby pedałowania.

Ta wywiera być wykonane co najmniej dwa razy dziennie, co najmniej dziesięć powtórzeń każdego ćwiczenia. Są one przeciwwskazane w ostrych hemoroidy.

Farmakoterapia powinna wyznaczyć tylko wykwalifikowany personel. Zwykle, gdy silny ból i dyskomfort lekarz przepisze świece „Relief”, a także maść lub żel. Ostre hemoroidy u kobiet wymaga specjalnego traktowania. Jeśli on nie reaguje na antybiotyki, konieczność operacji.

To nie jest pożądane w czasie ciąży, więc zwykle starają się trzymać operację po porodzie.

Eliminacja hemoroidy po porodzie

Poród – niezaprzeczalna radość dla matki. Ona daje cały swój czas i uwagę na dziecko, często zapominając o sobie i swoim zdrowiu. Jednak warto zwrócić uwagę na, jak powikłania położnicze jest wiele. Jeden z nich – jest hemoroidy po porodzie, konieczne jest, aby rozpocząć siły tak szybko jak to możliwe. Kobieta w żadnym wypadku nie może być odłożyć wizytę u lekarza. Zbyt często po urodzeniu dziecka staje się ostrej fazie choroby.

Tak więc występują powikłania, takie jak zakrzepica i naruszenia węzłów. Z reguły, jest to wyrażone w zatruciu i ostrego bólu, gorączki może się rozpocząć.

Mimo to, w przypadku hemoroidów w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka, leczenia i operacji wymaga niewielki procent kobiet. Jednakże, w celu uniknięcia tego, konieczne jest przeprowadzenie zapobiegania i leczenia chorób, ze szczególnym higieny i diety, ćwiczeń z zastosowaniem świec i maści „zmniejszanie”.

Większość matek hemoroidy znikają po pierwszych dwóch miesięcy od dziecka. Możliwe powikłania hemoroidy u kobiet nie należy lekceważyć, porady i leczenie można otrzymać w przychodni lub poradni przedporodowej.

Przeciwwskazania. Należy skonsultować się z specjalistą / O Bayer 107113 Rosja, Moskwa

Third Street Rybinsk. d.18, strona 2

Share →