Hemoroidy w czasie ciąży

Hemoroidy w czasie ciąży

Hemoroidy w ciąży komplikuje życie matki oczekującej. Choroba ta powoduje wiele dolegliwości: świąd, pieczenie, krwawienie w okolicy odbytu. W rzeczywistości, hemoroidów odmianą żylaków.

Hemoroidy występuje u kobiet w ciąży, jak macicy, co zwiększa rozmiary, wprowadzanie coraz większy nacisk na organach znajdujących się w obrębie miednicy. Prowadzi to do kompresji żył, w których krew odchodzi od odbytu. Zastój krwi w żyłach prowadzi do rozciągania ścian naczyń krwionośnych hemoroidalnej i edukacyjnych stron splotu.

Bardziej narażone na hemoroidy w ciąży, kobiety są już narażone na choroby.

To przyczynia się do hemoroidów w czasie ciąży?

Leczenie hemoroidów w czasie ciąży nie jest możliwe bez środków zapobiegawczych. Zapobieganie skupia się na czynnikach ryzyka, do których należą:

 • przewlekłe zaparcia;
 • siedzący tryb życia;
 • dziedziczność.

Od hemoroidy rozwija powodu zaburzenia żył odpływu do splocie naczyniówkowym odbytnicy, przyczynia się do powstania szeregu zaburzeń w organizmie. Na przykład, zgodnie z osób z chorobą początkowo słaba i podatna na rozciąganie statków i ludzi, którzy mają wysokie ciśnienie krwi w narządach miednicy z powodu masowych uszkodzeń lub otyłość.

W związku z powyższym, hemoroidy i ciąży często towarzyszą siebie kombinacji czynników ryzyka (zaparcia, ograniczenie aktywności fizycznej) i przyciągają wydarzenia (podwyższone ciśnienie w miednicy, a zmiany naczyniowe). Większość z tych zdarzeń jest spowodowane zmianami hormonalnymi w organizmie matki oczekującej.

Jak rozpoznać hemoroidy przyszła mama?

Choroba występuje w dwóch sposobów:

 • wewnętrzna;
 • zewnętrzne.

Wewnętrzny Hemoroidy identyfikacji łatwe. Objawy hemoroidów w pierwszych chorób ciąży drobnych ze względu na małą liczebność zespołów. Czasami kobieta może poczuć dyskomfort podczas oddawania stolca i patrz na papier toaletowy krwawych śladów.

Następnie, wraz ze wzrostem węzłów może dołączyć uczucie ciała obcego w odbytnicy, ból podczas wypróżnień, pieczenie i swędzenie w okolicy odbytu. Taki szczegół jest ignorowany, ale na tym etapie będzie najbardziej skuteczne leczenie hemoroidów w ciąży i jej zapobiegania.

Dalszy wzrost choroby hemoroidy przechodzi w postać zewnętrzną. Zewnętrzny hemoroidy w czasie ciąży charakteryzuje się:

 • Szyszki adwent wokół odbytu;
 • obfite krwawienie po każdym wypróżnieniu;
 • silne swędzenie i pieczenie w odbytu i odbytnicy;
 • ból podczas defekacji.

Leczenie hemoroidów w czasie ciąży na jego przejście do zewnętrznej formy wymaga przepisywania i Tough.

Jak leczyć hemoroidy w czasie ciąży?

Przed leczeniu hemoroidów w czasie ciąży, trzeba dowiedzieć się, jak wybrany lek lub środek ludowej na rozwój płodu oraz w okresie ciąży. Zastosowaniem każdego leku należy uzgodnić z lekarzem, ponieważ może to spowodować deformację płodu lub modyfikowania zdolności skurczowej macicy.

Preparaty farmaceutyczne do leczenia hemoroidów u ciężarnych

Oficjalna lek stosuje się do leczenia hemoroidów czopki, maści i pastylki. Ale niektóre leki na hemoroidy wspólne podczas ciąży jest zakazane, to jest zawsze określony w instrukcji użytkowania. Warto zauważyć, że prawo do otrzymania ciąży, lek jest często zakazane w czasie karmienia piersią.

Lista leków dopuszczonych do stosowania u kobiet w ciąży z hemoroidów:

 1. Postać tabletki. Detraleks producent nie ma danych z jakiegokolwiek wpływu na przebieg ciąży, więc to może być podawane przez lekarza jako remedium na hemoroidy w czasie ciąży. Ginkor fort mogą być podjęte w II i III trymestrze ciąży, ale jest przeciwwskazane.
 2. Dopuszczony do użytku świec z hemoroidów w czasie ciąży. Szczegółowe informacje na temat stosowania świec z hemoroidów w czasie ciąży opisanego w tym artykule.

 • Czopki z rokitnika efekt oleju gojenia ran.
 • Neo-Anuzol ściągający i odkażający działania.
 • Posterisan lokalne działanie immunomodulujące.
 • Ulga zmniejszający przekrwienie i efekt hemostazy.
 • Natalsid – działanie przeciwzapalne i ściągające.

 1. Maść hemoroidów podczas ciąży jest stosowany w leczeniu zewnętrznej formy choroby. Ona rozmazany węzły wokół odbytu. Dopuszczone do stosowania w czasie ciąży:
 • Posterisan;
 • Fleming maści;
 • Levomekol;
 • Bezornil.

Pomimo braku przeciwwskazań do tych leków, dowiedzieć się, niż leczyć hemoroidy w czasie ciąży dla Ciebie lepszego lekarza. Ponadto, należy zapoznać się z artykułem na temat leczenia hemoroidów w ciąży.

Środki ludowe na hemoroidy w ciąży

Jak leczyć hemoroidy w czasie ciąży bez użycia leków, powiedz medycyna ludowa. Wiele zabiegów stosowane w medycynie ludowej, nie ma przeciwwskazań.

Proste i skuteczne ziemniaczane świece z hemoroidów w czasie ciąży. Wytnij je w czyste, oczyszczone surowych ziemniaków. Rozmiar i kształt muszą przypominać tradycyjne czopków doodbytniczych.

Doprowadzić do odbytu przed snem 1 świecy.

Leczenie hemoroidów zewnętrznych w czasie ciąży może być przeprowadzane przy użyciu balsam z rokitnika. W tym celu, tkanek miękkich albo bandaż 4-5 krotnie warstw nasączone olejem i przy zastosowaniu do odbytu. Stosuje się również ciepłą kąpiel z skórki cebuli lub czosnku.

Naturalne maści hemoroidy dla kobiet w ciąży może uzyskać poprzez mieszanie oleju z rokitnika z miodem. Ona może być osiągnięte do smarowania poza węzły, i wprowadzić do odbytnicy.

Wiele przepisów ludowe są podane w odpowiedniej sekcji strony:

Share →