"Hepatitis C koszty leczenia dzięki czemu łatwiej jest śmierć!"

„Hepatitis C koszty leczenia dzięki czemu łatwiej jest śmierć!”

Kilka lat temu, stan starał się wspierać ludzi z zapaleniem wątroby typu C. Jednak w 2009 roku, Rada Ministrów ograniczyła listę produktów zakupionych świadczeń [Jak uzyskać]

Każdego roku z wirusem zapalenia wątroby typu na świecie zabija około miliona ludzi. Leczenia przeciwwirusowego, które pozwala na zatrzymanie choroby, kosztuje. „Komsomolskaja Prawda” próbowała dowiedzieć się, jak żyć z „łagodnym killer” – tak nazywa się tę podstępną chorobą.

Co byś zrobił, gdyby okazało się, że osoby z wirusowym zapaleniem wątroby typu C Postanowili być traktowane i dać w tygodniu 300 dolarów na jednego wstrzyknięcia leku przeciwwirusowego? I tak przez cały rok … by otworzyć konto charytatywny prosić o pomoc? Być zapisywane na dopuszczenie do urzędników?

Kilka lat temu, stan starał się wspierać ludzi z zapaleniem wątroby typu C w 2007 roku Rada Ministrów dał im prawo do świadczeń na zakup leków. Ale w październiku 2009 roku Rada Ministrów ograniczyła listę produktów zakupionych na korzyści. To bezpośrednio przekłada się zarazić wirusem zapalenia wątroby typu C

„W leczeniu spędziłem wszystko, co było”

Igor jest już trochę ponad czterdzieści lat. Fakt, że był chory na zapalenie wątroby typu C, to dowiedziałem się, gdy w 2009 roku zupełnie inna okazja był w szpitalu.

– Okazało się, że byłem wystarczająco silny nosicielem wirusa. W tym czasie we krwi był o 3 mln. Kopie wirusa.

To bardzo dużo – mówi Igor. – Myślę, że skażenie może mieć miejsce w 1994 roku, kiedy otrzymał transfuzję krwi. Potem kolejna kontrola w zakładach opieki zdrowotnej nie było tak poważne, jak to jest teraz.

Standardowa historia pacjentów zapalenia wątroby typu C: choroba przez wiele lat może żyć w ciele, a nie manifestować. Jeśli diagnoza jest (zazwyczaj random) i pozwala na wyświetlanie wystąpienia zakażenia jest bardzo trudne …

– Pierwsze dwa zastrzyki, uwolnił – choroby zakaźne doktora w tej trudnej sytuacji, stara się zrobić dla pacjenta, co mogą – mówi mężczyzna. – 8000000 Wciąż udało się zebrać za pomocą konta charytatywnej. Następnie traktowane za swoje pieniądze. Wynik – najnowsze badania nie wykryto w krwi kopii wirusa.

Teraz, ostatni punkt, postanowiłem kupić tańsze leki. To, oczywiście, nie 300 dolarów tygodniowo, ale zbyt drogie. Wezmę lub kredytu, lub perk szukać …

Igor próbuje zrozumieć, dlaczego sam pacjent musi ponosić ciężar leczenia. Wyszedł z biura do biura, pisał listy. Ale odwołanie do Ministerstwa Zdrowia i Izby Reprezentantów bezskutecznie.

– Chodzi, oczywiście, jest to, że leczenie jest bardzo drogie, a choroba pozostaje niezauważone – mówi Igor. – Od skutków tej choroby umiera spokojnie.

… Svetlana diagnoza „zapalenie wątroby typu C” określonym w lecie ubiegłego roku, choć z oczywistych problemów zdrowotnych ona zaczęła się dużo wcześniej. Próbuje dowiedzieć się, gdzie może dojść do zabrudzenia, grzebanie w pamięci na całe życie. Transfuzja krwi w jednym roku życia? Cezara, który zrobił 17 lat temu?

Regularne wizyty u dentysty?

W chorób zakaźnych w szpitalu lekarz powiedział mi, jak należy traktować. Dowiedz się, koszty leczenia, Svetlana pomyślałem, że byłoby łatwiej umierać …

– Mój mąż i 17-letnia córka mieszka w akademiku. Właśnie rozpoczęła spłatę kredytu na mieszkanie, które jest zbudowany – 1000000 miesiąca. Istnieje stary dziadek i matka, którzy potrzebują opieki. Rok później zdiagnozowano, a ja nie rozpocząć leczenie.

A sytuacja ze zdrowiem, według lekarzy, staje się coraz bardziej poważna. Pozostaje tylko otworzyć konto charytatywnej … Boję się tej bezradności i samotności.

„Dzieci mogą tylko uznanie skargi”

Olga Tarasova prowadzone przez stowarzyszenia republikańskich „Zdrowie publiczne – Dzieci” za 15 lat.

– Teraz kontrola oddanej krwi na zapalenie wątroby typu nieporównywalnie trudniejsze pracy szczepienie specjalistycznych ośrodków – mówi Olga. – Z naszej strony też, że osiągnięte rezultaty. Fundacja znalazła środki na 15 dzieci w Moskwie zrobić przeszczep wątroby, wiele wyleczyć za pomocą darowizn. Ale musiałem ukryć i – a my po prostu nie mają wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć pieniądze … Teraz podchodzono przez rodziców polutoragodovalogo chłopiec, który marskość wątroby.

Nie wiem, co będzie dalej.

Dzieci czekają na pomoc od stowarzyszenia, około 230. Prawie połowa z nich są chorzy z zapaleniem wątroby typu C

– Możemy jedynie stwierdzić, zbiórkę pieniędzy – mówi Olga. – Jednocześnie starają się wpływać na sytuację z diagnozą – wraz z doświadczonych lekarzy prowadzenia wykładów w małych miastach. Udało się znaleźć fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu – teraz do diagnozy nie jest konieczne, aby zrobić bolesne nakłucia. Moim zdaniem, państwo powinno przynajmniej coś, aby pomóc dzieciom wyjść z ręki „łagodnym mordercy”.

Nie można zaprzeczyć, nadzieje tych, którzy dopiero zaczynają żyć.

Jak leczyć zapalenie wątroby typu C?

Aby dowiedzieć się, co mogą liczyć ci, którzy są z rozpoznaniem zapalenia wątroby typu C „”, odwiedziliśmy szpital zakaźny miasta Mińsk i prace na podstawie jego doradczej badania poradni wirusowego zapalenia wątroby.

– U wszystkich chorych z tym rozpoznaniem są obserwowane i badane w biurach lokalnych klinik chorób zakaźnych, – mówi szef gabinetu doradcza poradni Tatiana Baryash. – Jeśli istnieją wskazania do leczenia przeciwwirusowego lub pogorszenia choroby, pacjenci są wysyłane do biura doradczego szpitalnym ambulatorium zakaźnych. Gdy pacjent trafia na nasze konto, wszystkie badania i konsultacje dla niego bezpłatnie. Bezpłatne porady od naszych ekspertów można również uzyskać w kierunku klinik.

Jeśli pacjent wymaga leczenia przeciwwirusowego i nie ma żadnych przeciwwskazań, jest hospitalizowany w dziale Hepatologii zakaźnego szpitala. Specjaliści podejmie ostateczną decyzję w sprawie powołania leczenia. W szpitalu pacjent otrzymuje wszystkie wymagane przez państwo.

Kilka tygodni później został zwolniony ze szpitala, że ​​jest zarejestrowany w biurze doradczym poradni, nie obserwuje się co miesiąc. Od tego czasu, koszt leków spadają na ramiona.

W 2010 roku, w biurze doradczy i poradni chorób zakaźnych szpitala z rozpoznaniem „zapalenie wątroby typu C” została zarejestrowana w 2941 ludzi. Z roku na rok liczba ta zwiększa się o około 200 osób. W tym samym czasie z rachunku – niezależnie od wyników leczenia – nikt nie jest usuwany, pacjentów średnio co sześć miesięcy monitorowanie ich zdrowie.

– Opieka medyczna jest w tym przypadku do poziomu międzynarodowego. Żadne inne podejście do leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C medycyny na całym świecie nie wie – powiedział ekspert.

– Wiele osób skarży się, że rozpoznanie choroby może trwać przez wiele miesięcy. Plus czas, aby znaleźć pieniądze na leczenie …

– W odniesieniu do ceny leków, rozwiązanie to nie zależy od lekarza. I komentować prace miejscowych terapeutów, nie mogę. W odniesieniu do naszej pracy, wstępne rekord wynosi dwa tygodnie. W niektórych przypadkach – na przykład kobiety w ciąży – akceptujemy kolejkę. Chcę podkreślić z rozpoznaniem „zapalenie wątroby typu C” życie nie kończy. Nie tylko dlatego, że nie ma szansy na odzyskanie danych, ale również dlatego, że leczenie nie zawsze jest konieczne.

Zdarza się, że ludzie nawet zakażone żyć głębokich lat.

MP Victor Ovchinnikov: „Projekt ustawy dotyczące wirusowego zapalenia wątroby typu C w Izbie Reprezentantów za wynagrodzeniem nie”

– Zgadzam się, problem wirusowego zapalenia wątroby na Białorusi jest po prostu nie na pierwszym miejscu. Te choroby układu sercowo-naczyniowego, onkologia razy większe. Nie mogę powiedzieć, dlaczego leki stosowane w leczeniu zapalenia wątroby typu C, zostały wykluczone z listy leków nabywanych na korzyści. Przypuszczam, że w stosunkowo wysokiej efektywności kosztowej z nich była niska.

Oznacza to, że nie był to najlepszy budżet inwestycyjny. Wszystko jak zawsze zależy od pieniędzy. W tym momencie w naszej komisji nie ma rachunków, która zajmowała się tą sprawą.

Według WHO, około 90 000 (1%), Białorusini są zakażone wirusem zapalenia wątroby typu C. Według Ministerstwa Zdrowia Białorusi, 10000 są w ambulatorium z przewlekłym zapaleniem wątroby typu C

Uważa się, że około 10% pacjentów zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C, odzyskuje się na własnych za pomocą układu odpornościowego. U pozostałych pacjentów, choroba staje się przewlekłe. Około 25% pacjentów może rozwinąć się przewlekłe marskość lub raka wątroby.

Share →