Hibiskusa, róża chińska

Hibiskusa, róża chińska

Liczne rodzaju hibiskusa zawiera jedne z najpiękniejszych roślin na naszej planecie. Są niezwykłe, przede wszystkim, jego długi okres kwitnienia, który rozciąga się na wszystkich letnich i jesiennych miesięcy. Oczywiście, głównym klejnotem tego okresu to luksusowy duże kwiaty Chińczyków wzrosła. Ich specyfika polega na tym, że każdy pączek ujawniają nie mieszka więcej niż dwa dni, po czym jest zastąpiony nowym pięknych i kolorowych kwiatów roślin. Oprócz swojego niezrównanego blasku, hibiskus szybko rosnąć na początku każdego sezonu wymagają cięcia, co przyczynia się do bardziej obfitego kwitnienia tych roślin.

Dokonywanie ostatnie poprawki do ogólnego obrazu, pozostaje dodać, że uprawa hibiskusa nie jest bardzo skomplikowany proces, że moc nawet początkujących ogrodników.

Opieka hibiskus, Chin wzrósł w domu

Jak dbać o hibiskusa, Chin wzrósł:

Temperatura powietrza Okres letni nie ma jakichkolwiek szczególności temperatury. W tym okresie rośliny doprowadzić do świeżego powietrza, gdzie są aż do początku jesieni. Mówiąc o zawartości części roślin, należy stwierdzić, że nie tolerują hibiskusa temperaturę poniżej 10 0 ° C, tak by zarejestrowany przerwy wynosi 12-15 0 C.

Wilgotność: w miesiącach letnich, Chiński róża jest przydatna regularnie spryskiwane wodą. Utrzymanie wysokiej wilgotności promuje już kwitnienie każdego zarodku.

Oświetlenie: Hibiskus – zwolennikiem jasnego pośrednie działanie promieni słonecznych. Spróbuj odizolować roślin prawowite miejsce.

Podlewanie: z wyjątkiem okresu spoczynku zimowego, hibiskus powinna zwilżać obficie. Pośród roślin letnich upałów podlewane nie więcej niż dwa lub trzy razy w tygodniu z podlewania jesienią może zachować trochę kwiat i wody dwa razy w tygodniu, powstrzymując się od nadmiernej wilgoci.

Gleba: hibiskusa zwykle uprawiane w podłożu składającym się z murawy mielone, liściaste gleby, humusu, torf i piasku.

Nawozy: bardzo istotne dla powodzenia uprawy gibuskusa. Wymagana ilość składników odżywczych w dużej mierze determinuje dużą liczbę i intensywność kwitnienia chińską różę. Aby utrzymać grunt dla żądanego znaku rośliny karmione dwa razy w miesiącu pełne nawozów.

Przycinanie : Jak wspomniano powyżej, skłonności hibiskusa mieć dobrą szybkiego wzrostu. Aby ograniczyć ich wzrost i to jest bardzo ważne dla obfitych kwitnie – zapewnić im większe rozgałęzienia wiosną, rośliny te powinny być dobrze przycięte. Chiński pąki róży tworzą się w kątach liści.

Przycinanie pomaga zwiększyć liczbę oddziałów zakładu, co z kolei zwiększa liczbę i liści kątach. Następnie, myślę, że jak się domyślacie 🙂

Przeszczep : młodsze, bardziej zwarte rośliny mogą być przeszczepione każdego roku, należy wymienić glebę. Na starsze rośliny uprawiane drzewa zamiast przesadzania jest aktualizowana wierzchniej warstwy gleby. Zacznij mówić o puli na hibiskusa powinny koncentrować czytelników na temat jego wielkości – korzystne wszystkim, jeśli nie jest zbyt przestronne.

Gdzie się rozwijać: Strefie podmiejskiej (w lecie), mieszkania, domu, cieplarnianych.

Powielanie hibiskusa, róża chińska

Tradycyjne ma hibiskusa rozmnażanie przez sadzonki. otrzymany w wyniku roślin uprawnych, które są zakorzenione w żyznej gleby pod folią w temperaturze 20-24 0 ° C przed wytworzeniem korzeni utrzymują wilgotne gleby jest obowiązkowe. Aby zwiększyć szanse będą zbędne wykorzystanie ukorenitelnih proroshkov roślin.

Czasami rozmnażania hibiskusa uciekamy się do metody uprawy z nasion .

Szczegółowe informacje na temat każdej z metod rozmnażania roślin można znaleźć w sekcji "Rozmnażanie roślin ",

Choroby hibiskusa, róża chińska

Dlaczego nie kwitną hibiskus, chiński Rose: na kwitnienie chińskiej róży może mieć wpływ kilka parametrów pielęgnacji roślin, takich jak: regularne i odpowiedniego żywienia, odpowiednio dobranym poziomie zasięgu, wielkości puli, prawidłowego i odpowiedniego nawadniania, utrzymując wilgotność, corocznego przycinania. Ostatnie dwa parametry wpływają na czas kwitnienia i jego obfitość odpowiednio.

Zdjęcia hibiskusa, róża chińska

Share →