Historia powstania frędzla. Produkty, utkane z nici

Historia powstania frędzla. Produkty, utkane z nici

Przez wieki, ludzie stworzyli rodzaju robótek ręcznych. Jednym z najstarszych jest frędzla, który jest również nazywany sferoidalnego tkania. Frekwencji frędzla w teraźniejszości jest w dużej mierze ze względu na brak konieczności zakupu specjalnych narzędzi do pracy.

Głównym narzędziem pracy jest, ludzkiej strony.

Macrame. Produkty starożytnych cywilizacji

Siatki wiązane w starożytności służą różnym celom. Na Wschodzie nie było specyficzne czarter guzowatym i kultury Inków działał guzkowe pisanie. Chińskie węzły stosowane jako przypomnienie.

Wzory guzków zostały powtórzone w kamieniu, metalu i drewna. Z frędzla węzłów przyczepiane maskotki, które były noszone na szyi lub ramieniu w dobie pogaństwa.

Dzięki kruchości starożytnych wyrobów włókienniczych wykonanych w technice makrama, niestety, nie przeżył. Jednak te kilka rzeczy, makrama przechowywane w muzeach, i do dziś są uderzające piękno.

Szczególne zainteresowanie wśród swoich współczesnych powodują wdzięki. Podczas wykopalisk w miejscowości Nowogród znaleziono buty z wikliny, a także utkany z nici hrywien stopu cyny i ołowiu.

W Rosji, tkactwo uznano formą sztuki. Macrame węzeł nie był postrzegany jako zwykły wątków przeplatających się i grał prawdziwy symbol życia, szczęścia, chleb, słońca, miłości. Czy nie uważa zawodów związanych z frędzla: Remennik, Gaitan-kombinerki, knutnik, brozdochnik, Kanatchikov i inne.

Na rozwój jednostek tkackich w Rosji powiedział, że około czterdziestu rzemiosło oparte na frędzla węzeł.

Zainteresowanie frędzla nie osłabił się w czasie. W różnych krajach, produkty wykonane są na swój sposób: Meksykańska koronki, tkactwo arabski, Uzoroche Rosji.

Z biegiem czasu, zaczął się zastanawiać magiczne frędzla (pogańskie) robótki. Tkactwo była zbrodnia, został zrównany z czarną magią. Kara była jedna – kara śmierci.

Z czasem, sztuka frędzla wciąż wygrał starożytne symbole i aktywnie wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Fragmenty makrama używane jubilerów.

Pojęcie „frędzla” pojawiły się dopiero w XIX wieku.

Macrame dziś

Dzisiaj techniki macrame przed jednym z pierwszych miejsc wśród istniejących typów hafty.Artykuły z węzłami, elegancki wygląd i piękny. Uzupełniają one, dekoracji i zrobić kostium różnorodne i nietypowe. kostium.

Dodatkowomacrame można urządzić nowoczesne wnętrza. Proste i starannie wykonane elementy dekoracyjne są zaprojektowane w tym samym stylu, w stanie obdarzyć każdego wnętrza oryginalność i komfort. Tylko trzy lub cztery produkty, aby doprowadzić do pokoju zaprojektować swój własny „smaku”.

Obecnie tkania węzłów wnika miejscach publicznych – klubów, teatrów, hoteli, szkół, budynków biurowych, przedsiębiorstw handlowych w postaci okien, wystrój, zespołów.

Share →