Houseplant Zamiokulkas.Govoryat zwany także kobiet ...

Houseplant Zamiokulkas.Govoryat zwany także Kobieta szczęście i Dollarovovoe drzewa (?

Zamioculcas bardzo powoli zakorzenia z listu zaczyna rosnąć w długim okresie po posadzeniu – to jest dla tej rośliny jest zupełnie naturalną cechą: jest "medlennoroslik", Dużo czasu spędza w Zamioculcas po kibicowania podziemne bulwy edukacji zagęszczony z rezerwy wilgoci, która naturalnie pomaga mu przetrwać niekorzystne okresy suszy. Od października do lutego w Zamioculcas przechodzi okres odpoczynku (zalecane rzadkie podlewanie i chłodnych 15-17 stopni, jest on bliżej okna); w tym czasie zasadniczo nie wzrasta. Ale czekać do pierwszego arkusza, konieczne jest nadal chory: Drugi list może wydawać się zbyt szybko.

Jednak, jak dojrzewają, wolno rosnące Zamioculcas zaczyna rosnąć szybciej! Z dobrej opieki w kulturze pokojowej w czasie może wzrosnąć do pięciu metrów.

Zamioculcas – mało wymagająca roślina, więc nie powinno zostały dotknięte przez swoje "wykop"Jeśli zrobisz to w tym samym czasie nie bardzo uszkodzony. Ale nadal nie dalej przeszczepione, i lepiej się nią każdej wiosny. Rośliny dorosłych można rzadziej (co dwa do trzech lat) obsługiwać Zamioculcas.

Starsze okazy są przesadzane co 5 lat (mają dolną część starych liści naturalny obnażył), dzieląc przeszczepu przerósł roślinę.

Zamioculcas zalecany do podłoża uprawy: torf, arkusza ziemi i piasku w równych częściach (można dodać trochę torfu gleby, ale lepiej jest dodać posiekany mech torfowiec, aby poprawić strukturę gleby). Zamioculcas do sadzenia nie jest od razu zaleca wziąć duży garnek – trzeba najpierw wziąć mały (krótki i szeroki) pulę, a następnie co roku do obsługi zakładu bez zakłócania śpiączkę ziemi w nowej (nieco większe) garnka z dobrym drenażem wymagane – z takimi opieki Zamioculcas będą rosły szybciej ( przyspiesza wzrost roślin, gdy kraje ścian garnka).

Dla dobrego wzrostu Zamioculcas mu ciepłe miejsce z jasnym świetle rozproszonym, uprawianych z ograniczoną podlewania (nadmiar wilgoci z gnije roślin). Nadmiar wody, który wyciekł do miski po podlewania, należy natychmiast usunąć; między podlewaniem niezbędnych dać glebę do wyschnięcia. Okresowe opryski podczas aktywnego sezonu wegetacyjnego, umyć liście z kurzu promuje lepsze wzrostu Zamioculcas. Pozytywny wpływ na wzrost roślin znaleźć w lecie na zewnątrz.

W okresie od kwietnia do sierpnia regularnie dwa razy w miesiącu do nawozów gleby niskim stężeniu (lepsze wykorzystanie kaktusa, soczyste nawozy przemiennego z różnych nawozów organicznych), w celu przyspieszenia wzrostu Zamioculcas.

Propagowane przez podział Zamioculcas duże okazy zachowując każdy delёnka jeden (lub więcej) punktów wzrostu, listopochkovimi sadzonek (liść związek z nerki), blaszkach liściowych (część dobrze rozwiniętej związku liści). Zastosowanie fitohormony urządzenia grzewczego gleby w doniczce "mini teplichku" przyspieszenie zakorzenienia pozostawia Zamioculcas (przed posadzeniem ich trochę suszone po zbiorze i sadzenie mieszankę gleby liści i piasek krupnozernovoy) lub kibicowania może potrwać wiele miesięcy.

Potrzebujesz regularnych przeglądów Zamioculcas wczesnego wykrywania szkodników: owady skalę, roztocza, mszyce.

kocha piasku. i częste Oprysk

Mam hivet, wiem tylko, że nie lubi dużo podlewania

Opieka proste, rośnie powoli. Dolar – tak nazywa, i szczęście, kobiety – to zupełnie inna roślina – Spathiphyllum.

Grube mięsiste pędy wyprostowane Zamioculcas powlekany błyszczący jajowate liście natychmiast przyciągają uwagę. Ze względu na liściach i łodygach zielnych potężnego Zamioculcas i hodowane w pokojach i korytarzach. Trzeba być ekspertem, aby dogodatsya – podobnie jak wiele innych sukulentów z grubych, błyszczących liściach, dobrze Zamioculcas zdolnych do przechowywania wody w okresach suszy.

Ojczyzna zakłady – skaliste pustkowia wschodniej Afryce, na terytorium Zanzibar, Madagaskar słonecznie. Zamiakulkas zatrzymuje wodę nie tylko w podstawy liści, ale także potężnych korzeni podziemnych. W kulturze obsługiwane tylko gatunki z rodzaju – Zamioculcas zamielisty (Z.zamiifolia). Ta egzotyczna roślina ma swoją nazwę dzięki wygląd, przypominający z roślin z rodzaju zastąpiony. Zamiakulkas rośnie dość wolno, nawet w dość sprzyjających warunków dla jej, w czasie, roślina może pociągnąć do wysokości 1 metra.

Szczególnie imponujący wygląd wyprostowany wynika Zamioculcas podłogowych w dużych donicach, wazony.

Zamioculcas Pielęgnacja (Zamiokulkas)

Temperatura 18-25 stopni Celsjusza temperatura nie może spaść poniżej 16 stopni Celsjusza.

Oświetlenie jasne półcień dobrze rośnie w pełnym słońcu, ale w półcieniu, w pokoju z oknami vihodyashimi zachodzie lub na północ będzie czuć się dobrze.

Podlewanie umiarkowane wody nie powinna stać w glebie. W zimie podlewanie jest zredukowana do 1-2 razy w miesiącu.

Wilgotność odgrywa istotną rolę nie letnie liście można spryskać i przetrzeć wilgotną ściereczką sporadycznie.

Gleba neutralne światło ogród gleby + piasek 1: 1. Dodanie węgiel i posiekany mech torfowiec.

Nawożenie w wiosenno-letnim nawóz dla kaktusów i sukulentów.

Transplantacji rocznie – w celu przyspieszenia wzrostu co 5 lat na wiosnę. Jeśli chcesz przyspieszyć swój rozwój roku przeniesione do większego garnka.

Rozmnażanie przez podział kłączy i kibicowania Lamina blaszkach liściowych do kibicowania powinny być umieszczone w teplichku stosując mieszaninę ziemi i piasku. Pierwsze pędy pojawiają się w ciągu sześciu miesięcy.

Share →