Ile waga osoba może być uważane za normalne?

Ile waga osoba może być uważane za normalne?

Najprostszym sposobem na określenie prawidłowej wagi jest określenie go wzorem Brock. Ludzkiego wzrostu, wyrażona w centymetrach odjąć 100 Plus – minus 5-10%. Oznacza to, że o wysokości 170 cm, waga musi być osoba 70 kg plus – minus 5-10% (od 77 kg do 63 kg w zależności od rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego).

Ale korzystne jest stosowanie się do określenia stawki tabeli wagi ciała do ustalenia w zależności od wzrostu zaproponowanej przez kardiologów.

Kryteria idealnego i prawidłową masą ciała dla mężczyzn i kobiet powyżej 18 lat, w zależności od wzrostu

Dobrze wiedzieć, że w ciągu 25 – 30 lat rozwoju człowieka kończy się, a waga to, że ma w tym okresie nie powinna się zwiększyć. Przyjęcie nieuchronności przyrost masy ciała z wiekiem – nie, że innym, jako uzasadnienie swoich wyobrażeń i zwyczaje przejadanie powodu nadwagi – przyczyną wielu chorób i skrócić życie.

Obecność nadmiaru masy i określa największy fałdu skórnego. Mierzy się ją na brzuch 3 cm powyżej pępka w linii środkowej. Przy ściskaniu dwoma palcami fałdu skórnego normalnie nie powinien przekraczać 2 cm u kobiet i mężczyzn 1 cm. Instrukcje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca sprawdzenie grubości fałdy na plecach ramieniu, przyspieszenie od łokcia do 10-15 cm. Zwykle nie powinno być więcej niż 1 cm.

O otyłości powiedzieć, kiedy waga danej osoby przekracza normalną wagę. Nie ma następujące etapy klasyfikacji otyłości.

Etap I – nadmiar masy ciała o 10-12%;

Etap II – o 21-40%;

Etap III – o 41-60%;

Etap IV – o 61-100% lub więcej.

A co powinno być normalne dzieci waga? Średnie wskaźniki masy ciała i wzrostu zdrowych dzieci.

A co powinno być talii sprawia, że ​​figura szczególnie atrakcyjne? Powinna być równa podwójnej objętości w dolnej części szyi. I objętość dolnej części szyi – podwójne nadgarstka głośności. Oczywiście taki obwód pasa może być daleko od siebie.

Jednak punkt w dążeniu, aby schudnąć i zbudować atrakcyjną postać, widać, nadal powinno być.

Według profesora Uniwersytetu Texas Davedra Mingh, atrakcyjność zależy od proporcji między obwodem talii (czytać dieta talii) i obwodu bioder (przeczytaj uda i pośladki) diety. Idealny stosunek kobiet jest 0,67-0,8. W kategorii idealnej kobiety dostaje Sophia Loren (0,68), Cindy Crawford (0,69), Brigitte Bardot (0,66). Dla Twojej informacji, Wenus z Milo rozmiar biustu, talii i bioder są następujące: 94, 66 i 96 cm, podczas gdy królowa piękności "Miss Universe" – 90, 60.

90 cm.

Według ostatnich badań National Academy of Nutrition USA, Kobieta Wzrost 160 cm powinien ważyć 54 kg, plus 2 kg 250 g na każde dodatkowe 2,5 cm wzrostu.

Jednak czytelnik, to nie ma sensu, aby doprowadzić się do ostatecznej harmonii. Takie próby są charakterystyczne dla młodych dziewcząt są bardzo zaniepokojeni ich wygląd. Niezdrowe chudość jako kompletności, nic tylko żal, w innych nie.

Potrzebujesz umiar we wszystkim, co jest charakterystyczne dla człowieka mądrego.

Nie może być miłą osobą, która nie ma prawidłową postawę. Postawa – zwykle pozycja ciała ludzkiego w spoczynku iw ruchu – utworzony we wczesnym dzieciństwie w procesie wzrostu, rozwoju i edukacji. Dobra postawa sprawia, że ​​piękny postać mężczyzny, promuje normalnego funkcjonowania układu ruchu i cały organizm.

Z właściwą postawę naturalne krzywizny kręgosłupa wyrażony umiarkowanie, głowa do góry, broda powyżej ramion, łopatki są rozmieszczone symetrycznie, barki na tym samym poziomie i lekko zadarty, dobrze rozwiniętych mięśniach, żołądka schowany, nogi proste, normalne łuku stopy, chód piękne. Z właściwą duży palec walking jest skierowany do przodu, wewnętrzna powierzchnia przystanek są blisko siebie, ale nie dotykaj kolana. Ręce zwisające z boku na bok, prawa ręka przesuwa się do przodu równocześnie z lewej stopy. Kiedy nieprawidłowe postawy zakłócony rozwój narządów wewnętrznych, a to jest niebezpieczne dla matki oczekującej.

Tworzenie nawyków postawy wpływają – tak stać, chodzić, siedzieć. W Rosji, 100 młodych ludzi, tylko 5 prawidłowej postawy. Interesujące jest to, aby dowiedzieć się o Francuzów z dzieciństwa, aby rozciągnąć mięśnie brzucha i zrobić to w każdej sytuacji: Czekając na przystanku autobusowym, siedząc w poczekalni u lekarza lub oglądania telewizji.

Po kilku latach takich ćwiczeń mięśnie brzucha stają się sztywne jak deska, i służyć lepiej niż gorset.

Share →