Indoor rośliny trujące

Indoor rośliny trujące

Jak zróżnicowane i niesamowite Świat roślin i kwiatów! Dla wielu pomieszczeniach hodowli roślin egzotycznych się przez całe życie pasja. Jednak warto pamiętać, że często dobre zakłady, które przyjechały do ​​nas z egzotycznych krajów, mogą być niebezpieczne dla Ciebie i Twoich dzieci.

Po małym dzieckiem zawsze przyciągają niezwykłe kwiaty na parapecie, i będzie próbował je dotykać, zakłócić piękny kwiat lub gorzej – smakują nietypowe liście. Nie jesteśmy świadomi toksycznych właściwości niektórych roślin może cierpieć w procesie opieki nad nimi, cięcia lub przesadzania go. Wiele kwiaciarni wierzą, że poprzez umieszczenie trujących roślin pokój w miejscu niedostępnym miejscu niedostępnym miejscu, może chronić siebie i swoich gospodarstw domowych na temat ich właściwości toksyczne, ale ten pogląd jest błędny.

Na przykład, rośliny gumowe mają małe pory na liściach, które uwalniają toksyczne i mogą powodować uczulenia. Zakup houseplant, należy zwrócić się do sprzedawcy o jego toksyczne właściwości, choć często nie wszyscy sprzedawcy są odpowiednio informowani o stopniu toksyczności niektórych roślin doniczkowych. W tym artykule dowiesz się o najczęstszych trujących roślin doniczkowych.

Pierwsze miejsce wśród śmiertelnie trujących roślin może bezpiecznie trzymać wszystkie rośliny z rodziny kutrovyh – Allamanda, Mandeville, oleander, plumeria, Adium. Najpopularniejsze przedstawicieli tej rodziny – Adenium i oleander są uważane za najbardziej toksyczne. Jeden liści oleander złowione w organizmie człowieka, może doprowadzić do śmierci.

Sok z tych roślin zawiera substancje bardzo toksyczne – saponiny i neriozidy oleandrozidy. Mężczyzna został otruty przez te substancje, zaczyna wymioty, krwawa biegunka, mogą wystąpić halucynacje. Jeśli pacjent nie pomoże, to znacznie zmniejszone ciśnienie krwi, tętno zwalnia, zatrzymanie oddychania występuje, nieuchronnie prowadzi do śmierci. Bądź ostrożny, troska o rośliny w kutrovyh rodziny, skóry i błon śluzowych oczu, mleczny sok może powodować oparzenia, dzięki czemu podczas pracy z nimi, rękawiczek i po umyć ręce.

Oczywiście, luksusowe kwiaty i łodygi tych roślin będzie doskonale uzupełniać swoją kolekcję, ale powinno być sto razy zastanowić się, czy angażować się w ich uprawie, jeśli masz w domu z małymi dziećmi i zwierzętami.

Nie mniejsze zagrożenie dla życia ludzi i zwierząt są różnego rodzaju i rodzaje lilie. Silny aromat kwitnących lilii może powodować zawroty głowy, bóle głowy, alergie, a nawet omdlenia. Jedzenie pozostawia lilie może prowadzić do śmierci i zwierząt, cały czas staramy się lizać i gryźć liście rośliny mogą umrzeć.

Objawy zatrucia mogą wystąpić nawet lilie pół godziny po penetracji trucizny w organizmie zwierzęcia w postaci letargu, odmowa jedzenia, wymioty. Jeśli zwierzę nie udziela pomocy w nagłych wypadkach, wkrótce odbędzie się w jego ciało do nieprawidłowego działania nerek i umiera. Jeśli podejrzewasz, że Twój zwierzak został otruty lilie, natychmiast zgłosić się do weterynarza i rozpocząć leczenie.

Nauka nie znalazła jeszcze antidotum, jest w stanie oprzeć się lilie trucizny, więc jeśli masz w domu, mieć dzieci i zwierzęta, to lepiej nie ryzykować i nie rozwijać je w domu i na działkach.

Wielu hodowców po prostu nie można się oprzeć piękno niezwykłych roślin ozdobnych należących do rodziny Araceae – Aglaonema, Alokaziya, Monstera, Philodendron, Syngonium, sauromatum. Rośliny te kwitną bardzo dobrze, mają niezwykły kształt i pozostawia zauważalny kolor, jednak hodowcy kwiatów, ważne jest, aby wiedzieć, że prawie wszyscy członkowie rodziny Araceae zawiera kwasu szczawiowego, truciznę, enzymów i białek toksycznych. Pierwsze na skórze lub błonach śluzowych, może powodować podrażnienie i oparzenia.

Raz w ustach lub oczu, sok Araceae prowadzi do obrzęków i stanów zapalnych błon śluzowych, co uniemożliwia posiłek, duszność występuje, co może spowodować jego zatrzymanie. Największe niebezpieczeństwo z rodziny roślin Araceae jest dieffenbachia.

Takie zagrożenia są również rośliny domowe azalii i rododendronów jak. Te substancje trujące rośliny zatruwać może być w bezpośrednim kontakcie z kilkoma liśćmi w ciele człowieka lub zwierzęcia. Substancje zawarte Grayanotoxin może poważnie wpłynąć na układ nerwowy i układ sercowo-naczyniowy.

Żarówki Gloriosa zawierają także substancje toksyczne do organizmu w dużych ilościach, powoduje zaburzenia krzepliwości krwi i niewydolność nerek.

Członkowie rodziny Euphorbiaceae mają specyficzne substancje toksyczne euforbiny, które mogą spowodować oparzenia skóry i błon śluzowych. W pracy z Euphorbiaceae konieczne do ochrony oczu, a ich sok ma podrażnienie rogówki i może prowadzić do częściowej lub całkowitej utraty wzroku. Sok Mleczna z fig na kontakt ze skórą może powodować stan zapalny, zapalenie skóry lub wyprysk.

Figowiec sok złapać w powietrzu, może pogorszyć stan osób z astmą i powodować alergie.

Ulubiona ogrodników begonii zawiera kwas szczawiowy, który może powodować podrażnienie jamy ustnej i wymioty. Bulwy begonii są uważane za najbardziej toksyczne. Aby niskiej toksyczne rośliny zawierają alkaloidy i roślin zawierających Lycorine – Amarylis, Cleve, Nerina, garedniya, draceny, geranium, Strelicja, kalanchoe, euharis i wiele innych roślin.

Z zastosowaniem tych roślin w żywności może być biegunka, wymioty, osłabienie.

W przyrodzie istnieje wiele roślin w pomieszczeniach, które nie są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Należą do nich storczyki, glocks, hibiskusa, wszystkich członków rodziny GESNERIACEAE. Jest bezpieczny do hodowania i pielęgnacji tych roślin, które świetnie wyglądają w swojej kolekcji.

Share →