Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze

Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze

INSTRUKCJA Bezpieczeństwo na drodze

1. O organizacji i budowy grupy dzieci

do przejścia wzdłuż dróg.

1.1 Podczas spacerów związanych z potrzebą przejścia przez drogę, dzieci należy dołączyć co najmniej dwóch osób dorosłych zostały przeszkolone z góry na czele instytucji, środków bezpieczeństwa na drodze. Następnie nakazuje dorosłych dzieci.

1.2 towarzyszącego powołany na stanowisko (odpowiedzialny), który jest kierowany przez kolumny. Drugi asystent zamyka kolumnę.

1.3 Przed rozpoczęciem jazdy dzieci do utworzenia kolumny dwóch i trzymać się za ręce.

1.4. Hostessy są zobowiązane do posiadania czerwoną flagę.

2. W celu przejścia na chodniku lub krawężnika.

W rozliczeniach kolumna porusza się tylko podczas krok dzieci dziennych godzin na chodnikach i ścieżkach, trzymając się prawej strony.

W przypadku braku chodników i chodników dozwolone ruch kolumnie po lewej stronie drogi w kierunku transportu w ciągu dnia.

Podczas jazdy po drogach krajowych w załączonym „głowa” kolumny i w końcu chodzi czerwoną flagą.

Należy wybrać trasę tak, że jest tak mała jak to jest możliwe przejście jezdni.

3. W celu przejścia jezdni.

Przed rozpoczęciem przejścia, należy zatrzymać kierując parę do kolumny zebrali.

Krzyż na drogę tylko dozwolone w miejscu oznaczonym lub znak drogowy 5.16.1 – 5.16.2 „Crosswalk”, a jeśli nie, to na linii przejścia chodniku.

Nieuregulowanych skrzyżowań można rozpocząć tylko włączyć światło przejścia sygnału lub kontrolera ruchu, upewniając się, że cały ruch zatrzymał.

Poza miejscowością, w przypadku braku wyraźnego pieszych przez jezdnię powinny poruszać się tylko pod kątem prostym do drogi w miejscach, gdzie jest to wyraźnie widoczne z obu stron w przypadku braku pojazdu zbliżającego się.

Krzyż na drogę w obszarze ograniczonej widzialności jest zabronione!

Przed rozpoczęciem przejścia opiekun wchodzi na jezdnię z podniesionym flagi, aby przyciągnąć uwagę kierowców, i tylko wtedy, upewniając się, że wszystkie samochody zatrzymane, można uruchomić grupę przejścia dzieci.

Jeśli grupa nie mają czasu, aby zakończyć przejście przez czas pojazd z bliskiej odległości, komunikat ostrzegawczy kierowcy przez podniesienie czerwonej flagi, stając oblicze ruchu transportu.

Po włączeniu sygnalizacji świetlnej na zakaz, grupa dzieci powinny zakończyć przejście jezdni. Opiekun musi złożyć zaznaczenie do kierowców pojazdów.

4. Przewóz dzieci.

Przewóz dzieci w wieku 16 lat są dozwolone tylko w autobusach. Liczba dzieci nie może przekraczać liczby miejsc. Zabronione do przewozu dzieci w samochodach ciężarowych.

Autobusy do przewożenia dzieci, aby przejść przez pre-trip monitorowania zdrowia medycznych, jak administracja firmy sprawia, że ​​znak w liście przewozowym. Po opuszczeniu autobusu z miasta powinna być testowana w OGIBDD.

Każdy autobus powinien być dwa uczestnicy, wśród których jest powołany starszy odpowiedzialny za przestrzeganie wszystkich zasad transportu. Odpowiedzialny za transport szefem instytucji odpowiedzialnej za autobus przyjeżdża. On jest zobowiązany przestrzegać podczas wsiadania i wysiadania dzieci, umieszczając je w kabinie, dla utrzymania porządku w kabinie podczas jazdy, a także w celu wyeliminowania dostępu dzieci do jezdni podczas zatrzymania.

Spacerując po kabinie autobusu podczas jazdy jest zabronione.

Kierowca autobusu należy ostrzec o administracji instytucji, która zacznie się dopiero za zgodą odpowiedzialny za transport. Przed rozpoczęciem upewnij się, że wszystkie drzwi są zamknięte.

Pojazd przewożący grupę dzieci muszą mieć znak identyfikacyjny „Przewóz dzieci.”

Share →