Jaja przepiórcze - źródło składników odżywczych dla zdrowia kobiet

Jaja przepiórcze źródło składników odżywczych dla zdrowia kobiet

Jaja przepiórcze są uważane za jeden z najbardziej cennych dla zdrowia żywności. Te okruchy można nazwać spiżarnia składników odżywczych dla zdrowia kobiet

Właściwości jaj diety

Jaja przepiórcze można nazwać suplement diety, ponieważ są pełne witamin, aminokwasów i minerałów. Ważący zaledwie jednego jajka lish10-12 grudnia te okruchy dać szanse kurczaka na zawartość witamin, minerałów i innych składników odżywczych. W porównaniu z jaj kurzych, w witaminy B1 w przepiórki ponad 2,8; B2 jest około 2,2 razy; A – 2,5 razy. Witamina D, jak znajduje się on w postaci aktywnej, w tym produkcie, zapobiega rozwojowi krzywicy u dzieci.

Mikroelementy nie pozostają w tyle: potasu, fosforu i żelaza jest 5-krotnie wyższa niż w jajach kurzych.

Ten produkt dieta jest bogata w niezbędne aminokwasy, a także miedzi i kobaltu. Surowe jaja przepiórki zawierają wiele lecytyny, więc wykorzystanie tego produktu pozwala obniżyć poziom ciężaru i cholesterolu we krwi. Tiny jaja są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, dzięki zawartości tyrozyny, która jest odpowiedzialna za zdrowego i pięknego koloru skóry.

Nietkniętej shell w jajach lodówka przepiórek przechowywane do 2 miesięcy do 1 miesiąca, w temperaturze pokojowej. Wartość energetyczna 168 kcal tartej.

Właściwości lecznicze

Dietetyczne jaj mają właściwości antybakteryjne i immunomodulujące. Zalecają oni jedzenie często chorych, kobiet w ciąży i dzieci. Pomoc tych maleńkich jaj dla osób cierpiących na anemię, silne bóle głowy, astma, zapalenie błony śluzowej żołądka lub. Korzystanie z produktu pokarmowego, który poprawia trawienie i normalizuje ciśnienie.

Jaja przepiórcze praktycznie nie powodują alergii, w przeciwieństwie do kurczaka. Konstrukcja tego urządzenia obejmuje diety ovomoktsid – specjalny białko, które jest często wykorzystywane do produkcji leków przeciwalergicznych.

Dzięki jaj przepiórek może poprawić stan zdrowia pacjentów z przewlekłym zapaleniem pęcherzyka żółciowego, chorób serca, astmy, gruźlicy, układu nerwowego, w tym wegetatywny dystonii. Ponadto, ze względu na jaja przepiórcze fosforu, długo uważany doskonałym naturalnym środkiem pobudzającym potencji. Efekt terapeutyczny jest widoczne w leczeniu BPH.

Ten produkt będzie przydatne dla kobiet, które chcą zajść w ciążę i kobiet w ciąży i karmiących piersią, dzięki źródło witamin, aminokwasów i elementy tych małych jaj śladowe.

Dzieci, które jedzą dziennie dwa z jaj przepiórczych, mają dobrą pamięć, silny system nerwowy, okiem, lepiej fizycznie rozwinięty i mniej chore.

Surowe jaja i salmonella

Ryzyko zarażenia salmonellozy przez jedzenie jajek przepiórczych jest minimalne.

Jaja przepiórcze mają silne putamina i małe otwory oddechowe w powłoce, która zapobiega przedostawaniu się bakterii. Oprócz wysokiej temperatury ciała (42 ° C) w celu ochrony przed zakażeniami przepiórek. Ze względu na wyżej wymienione przepiórek zawierać, bez uciekania się do szczepienia.

W organizmie, a jaj ptaków nie gromadzą narkotyki.

Lizozym – substancje, które są zawarte w jajach przepiórek i jest jednym z aminokwasów, które nie są wytwarzane przez organizm człowieka sam. Hamuje lizozym i niszczy błony komórkowej bakterii, więc jaja przepiórcze są chronione przed zakażeniem salmonellą. Lizozym negatywnie wpływa nawet raka.

Mimo to, nie zaniedbywać podstawowych zasad: mycie jaj przed jedzeniem, pobyt świeże jaja, nie kupuj z ręki do rynków naturalnych. Ryzyko zarażenia salmonellozy choć minimalne, ale to jest nadal.

Przepiórka powłoki

Skorupy te małe jaj uważany cenne, gdyż 90% węglanu wapnia, które są łatwe do trawienia. Oprócz wapnia w powłoce zawiera 26 pierwiastki śladowe niezbędne dla organizmu. Biorąc kruszone muszelki, nie bój się, że bilans złożone w postaci kamieni nerkowych lub kości.

Jeśli twoje ciało na tyle wapnia, to po prostu wyświetla ciała nadmiarze.

Z przepiórczym powłoki można leczyć wszelkie zaburzenia metabolizmu wapnia, na przykład anemii, astmy, alergii, opryszczka przeziębienia na ustach, chorób zakaźnych i skutków promieniowania. Ten produkt jest zalecany dla kobiet z bólu, osłabienie skurczów pracy, atonii mięśniowej macicy i wieku prokreacyjnym. Po tym wszystkim, jak wiele matek pozbawionych zębów po urodzeniu dziecka?

Dzieci rozdrobnione łupiny może być podawana od lat. Dla profilaktyki w dorosłych i dzieci do prowadzenia terapii przy użyciu powłoki wystarczy 2 razy w roku.

Wapń z powłoki jaja przepiórki można uzyskać w domu. W zbiorniku z wodą, w temperaturze pokojowej, wlać powłokę. Gotować przez 5 minut, a następnie woda jest odprowadzana powłoki płukania.

Napełnić zimnej wody, a następnie gotowano przez 5 minut. Wyrzuć płyn i przepłukać. W nocy wlać ocet jabłkowy cydr. Strąconych i przepłukać muszlę.

Jest to konieczne do wyschnięcia w ciemnym miejscu na słońcu to nie jest straszne (na przykład baterii). Na młynku do kawy miele na proszek.

Recepty terapeutyczne

Jaja przepiórcze – Jest wartościowym produktem, który jest zalecany dla dorosłych i dla dzieci w wielu chorobach. Lepiej jest skorzystać z tej diety produkt na pusty żołądek rano 30 minut przed śniadaniem. Można pić wodę lub sok. Jeśli dzieci nie chcą jeść je na surowo, można dodać do puree, ser, zupy.

Należy pamiętać, że 15 minut po jajach obróbki cieplnej traci większość swoich cennych właściwości.

Z małymi dziećmi do trzech lat jest wystarczająco 1 jajko dziennie, od trzech do ośmiu lat może mieć 2 jajka, i od 8 do 18 lat – 3-4 jaja. Dorośli będą wystarczająco 5-6 jaj dziennie, ale z 50 lat powinny zmniejszyć zużycie do 4-5 jaj. Weź ten produkt w diecie musi być systematycznie, co najmniej 3-4 miesięcy z rzędu.

  • Przepis na silnej połowy ludzkości: pić na pusty żołądek 4 jajka przepiórcze i łyżka wódki żądań, która została wszczepiona partycje orzechy włoskie.
  • Przepis redukcji ciepła: zabić 5 surowego jaja przepiórcze i 100 ml wódki. Dodaj do. l. miód lub cukier. Wymieszać i wypić.

    Narzędzie to zazwyczaj pomaga po raz pierwszy.

  • Przepis na skazą u dzieci. Prać Lemon i cięte. Kość jest lepiej usunąć.

    Skorupka jajka gotować, jak określono w sekcji przepiórczym powłoki. Lemon posypać proszek i pozwól dziecku kilka razy dziennie.

  • Przepis na wzmocnienie włosów.

    Ubij w mikserze z 150 ml. oliwa z oliwek, jaj przepiórczych, 5 kilka kropli soku z cytryny i 50 ml miodu. Otrzymaną mieszaninę smarowania włosów. Rozprzestrzenił się mieszaninę grzebienia na głowie. Blisko polietylenu i krawat góry ręcznikiem. Poprzez 03:00 kompozycji można zmyć.

Przepisy

Jaja przepiórcze spożywane na surowo, pieczone, gotowane, smażone, a nawet marynowane. W kuchni, wykorzystać je do sałatek, omletów i majonezem, dania gorące, jak i do dekoracji.

Pokonał 4-5 jaj przepiórczych, 1 łyżka miodu i 100 ml. sok owocowy. Dorośli mogą dodać czerwone wino lub kawę.

Pokonać szklankę mleka, 4-5 jaj przepiórczych, 1 łyżka miód, banany. Możesz dodać dowolne owoce: truskawki, maliny, jeżyny, porzeczki.

Gotować przepiórki. jajka na twardo i czyste. Spienione dwa surowe jajka. Zwilżyć strome przepiórki. w bitą jaj i rolki w bułce tartej.

Smażyć na oleju. Umieść slajd, można udekorować natką pietruszki.

15 przepiórczych jaj z trzepaczką 150 ml. mleko, dodać sól, pieprz, zioła, a jeśli nie jest posiekana kiełbasa, ser. Na patelni stopić trochę opróżnienie. olej, wlać mieszaninę jaj. Daj jej krzepnięcie.

Jaja przepiórcze gotować i czyste. Przeciąć na pół wzdłuż. Na żółtka umieścić pietruszki i czerwonym kawiorem na górze, służyć.

Jaja przepiórcze – Ten produkt diety stworzony przez samą naturę. W przeciwieństwie do leków w jaj przepiórczych praktycznie żadnych przeciwwskazań, ale korzystanie z tych małych skarbów przepiórki przynieść ogromne.

Share →