Jak czyścić srebro w domu

Jak czyścić srebro w domu

Kategoria: Moda i styl. Czystość w domu

Srebrna biżuteria lub srebra mają praktycznie każdego, ale na skutek wilgoci z długotrwałego kontaktu ze skórą może stać się czarny i srebrny przyćmił. Aby twoja srebra będzie zawsze wyglądać doskonale przydatne wiedzieć, jak do czyszczenia srebra w domu.

Aby srebrnych rzeczy nie bardzo szybko wyblakłych jest wiedzieć przyczyny ciemnienia srebra:

 • Wilgoć. Po wystawieniu na działanie wilgotnego powietrza, w kontakcie z mokrą srebra skóry przyciemnienia szybko.
 • Wpływ kosmetyków. szczególnie zawierające siarkę. Kontaktując się ze srebra z siarką, szybko wytwarzają związek jest czarny.
 • Cechy ludzkiego ciała. Różni ludzie mają inny skład potu zaciemnienia różne prędkości srebra.

Najlepszym sposobem czyszczenia srebra w domu – użyć specjalnego narzędzia, które można kupić w supermarkecie lub działu technicznego w sklepie jubilerskim. Ale w przypadku braku takiego przedstawiciela przy użyciu konwencjonalnych środków do czyszczenia ludowych biżuterii srebrnej.

 • Korzystanie srebrny amoniaku. Istnieje wiele popularnych sposobów czyszczenia srebra przy pomocy dostępnych środków. Zastosowanie amoniaku jest uważana za jedną z najbardziej popularnych metod. Pobrać 10% amoniaku i niewielką ilość zanurzona jest w produkcie srebra przez 15 minut. Następnie przemywa się wodą i wytrzeć miękką szmatką.

  Można to zrobić bez moczenia, to trzeba wziąć kawałek sukna, nawilżyć ją w amoniaku i przetrzeć. Metoda ta nie nadaje się do czyszczenia biżuterii srebrnej z pereł, jak amoniak może wpłynąć klejnotów zmienić kolor.

Alternatywnie, można przygotować roztwór w szklance wody trzeba dodać 1 godziny. Ciekły amoniak, niewielką ilość mydła w płynie i kilka kropel nadtlenku wodoru. Roztwór należy dokładnie wymieszać i moczyć go w biżuterii srebrnej przez 15 minut. Czas moczenia zależy od stopnia zabrudzenia, więc trzeba okresowo sprawdzać produkt.

Po zakończeniu czyszczenia srebra primivayut wody i wytrzeć ściereczką wykonaną z mikrofibry.

 • Stosunek srebrowej kwasu cytrynowego. Droga do czyszczenia srebra kwas cytrynowy proste i dostępne, to jest prawie w każdym domu. W pojemniku szkliwa wlać pół litra wody, wlać worek (100 g), kwas cytrynowy, mieszano i umieszczony w zbiorniku kąpieli wodnej.

  Mały kawałek drutu miedzianego i wrzucony do wody, a nawet lepiej nosić drut srebrny pierścionek lub kolczyki i tak obniżyć je do roztworu. Wrzenia przez 15-30 minut, okresowe sprawdzanie stopnia oczyszczania produktu. Po gotowaniu, prać w zwykłej wody.

 • Udział srebra za pomocą sody. Kolejny prosty i niedrogi sposób, aby oczyścić swój dom srebrną biżuterię.

  W celu przygotowania roztworu potrzebujesz kufel wody i 2 łyżki. l. soda oczyszczona. Wszystko to musi dobrze wymieszać i umieścić zbiornik z roztworem do ognia. Po zagotowaniu wody umieszcza się w małym pojemniku piece spożywczym folia konwencjonalne srebrnej produktu jest obniżona. Po kilku minutach, będzie świecić.

  Z sody można gotować kolejne specjalne rozwiązanie dla czyszczenia srebra. W aluminiowych naczyń wlać 1 litr wody, dodać 1 łyżkę. l. używać detergentów, 1 łyżka. l. sól, 1 łyżka. l. sody. Gotować na wolnym ogniu przez około 20-30 minut, wizualnie sprawdzić rezultat czyszczenia.

 • Udział srebra stosując bulion ziemniaczaną i folii. Nie zbyt ciemne srebro biżuteria w domu mogą być czyszczone w tak prosty sposób. Po ugotowaniu, spuścić bulion ziemniaczaną w pojemniku i umieścić kawałek folii o wymiarach około 15×15 cm.

  Produkt dolny tego bulionu przez pięć minut.

 • Udział srebra za pomocą octu. Radzenie sobie z czarnymi plamkami na srebra pomocy octu.

  Weź 9% octu i ogrzać się trochę go w zbiorniku. Pleców produkt, a po upływie 15 minut, sprawdzić wynik. Jeśli w tym czasie zanieczyszczenia znikną, umyć produkt wodą i wytrzeć szmatką. Jeśli wynik czyszczenia nie pasuje, pozostawić produkt w occie przez kilka minut.

 • Czyszczenie mechaniczne za pomocą pasty do zębów srebrny. W każdym mechanicznego czyszczenia srebra stopniowo usunięte, więc udekorować piękny delikatny wzór więc nie czyste.

  Ale pasta do zębów jest zawsze pod ręką, i jest to wygodne. Weź starą szczoteczkę do zębów, pasty do zębów stosowane do wyrobu srebra oczyszcza na wysoki połysk.

 • Jeśli masz srebra, które są wykorzystywane rzadko, przechowuj je w suchym miejscu, z dala od siebie, owinięte w pozycji foliowych. Tak długie produkty będzie można rozkoszować się doskonałym widokiem i nie utlenia.

  Share →