Jak dbać o aloes w domu

Jak dbać o aloes w domu

01 maja. addmine

Aloes to roślina wieloletnia pochodząca z Republiki Południowej Afryki. Obecnie istnieje ponad 350 gatunków tej rośliny. Oczywiście, nie wszystkie z nich mogą być uprawiane w domu, ale z aloesu pokój posiada te same właściwości lecznicze, jak i jego odpowiedników.

Jednak dla celów terapeutycznych aloesu mogą być używane tylko wtedy, gdy zakład od ponad trzech lat.

Aloes to roślina kwitnąca, choć w pomieszczeniach w rozkwicie dość rzadkie. Jej kwiaty rosną i są pomarańczowe, czerwone lub żółte tony. Aloes może dorastać do 90 cm długości.

Jest to raczej skromne kwiaty, jest odporna na choroby i szkodniki. Istnieje kilka podstawowych zasad, które jak dbać o aloes w domu.

Temperatura i oświetlenie wewnątrz aloesu

W lecie temperatura musi być równa zawartości roślin 22-26 ° C. Aloe czuje świeżym powietrzu, więc śmiało wystawiać go latem na balkon. W zimie temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić 10 stopni: Minimalna temperatura aloesu wynosi 5 stopni.

Aloes jest bardzo lubi światła, więc powinien być położony na południowym lub wschodnim oknie. W przeciwieństwie do innych roślin doniczkowych, kwiat ten nie boi się światła słonecznego, ale rozciąga się do nich. W biednych liści aloesu oświetlenie zaczynają znikać, a następnie ekstrakcji w długie cienkie łodygi. Latem roślina będzie przydatna opalać na zewnątrz.

Sprayu Aloe nie jest wymagane, ale należy przetrzeć liście roślin z kurzu wilgotną szmatką.

Jak podlewać aloes?

Roślina nie wymaga zbyt częstego podlewania. Należy podlewać tylko wtedy, gdy ziemia w doniczce całkowicie wyschły. W wiosenno-letnim kwiat potrzebuje więcej wilgoci, więc należy podlewać 2-3 razy w tygodniu.

Wraz z nadejściem zimy, ograniczyć podlewanie, aby raz na dwa tygodnie, jak w okresie spoczynku kwiat nie potrzebuje dodatkowej wilgoci.

Podlewania powinny być używane do obrony wody w temperaturze pokojowej. Nie zapomnij sprawdzić tacę: nie powinno być nadmiar wody. Warto pamiętać, że w przypadku zbyt częstego podlewania aloes korzenie zgniją, które ostatecznie prowadzą do śmierci kwiat.

Nawożenia i przesadzania aloes

Do rośliny rosną zdrowo i otwarte kwiaty, konieczne jest RSS nawozy. Możesz użyć do karmienia dla sukulentów i kaktusów i uniwersalnym nawozem. Aloes nie powinny być karmione więcej niż dwa razy w miesiącu. W zimie, nawozić roślin nie potrzebuje.

Jeśli pojawią się szkodniki aloes, powinno być myte wodą z mydłem niskim stężeniu.

Zazwyczaj aloesu przeszczepione sprężynę. Rośliny nie osiągnęły wiek trzech należy przesadzać co roku. W przyszłości, procedura ta może być przeprowadzona tylko raz na 2-3 lata. Przeszczep jest niezbędne do przygotowania gleby, w której powinny być złożony z węgla drzewnego i cegły żetonów.

Torf jest lepiej wyłączyć z gleby, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na system korzeniowy rośliny.

Jak rozmnażać aloes?

Chociaż aloe namnaża jako materiału siewnego i wegetatywnie korzystne jest zastosowana, do rozmnażania wegetatywnego, ponieważ w tym przypadku kwiat jest znacznie łatwiej. Nowe aloes może zostać pobrane poprzez szczepienia. Sadzonki powinny być cięte i posadzone na wiosnę i lato: więc lepiej się zakorzenić. Pre-suche sadzonki niezbędne do kilku dni.

Po posadzeniu obficie podlewane kiełki w ciągu 2-3 tygodni, a następnie ograniczyć podlewanie do 3 razy w tygodniu.

Tak więc, jeśli wiesz, jak dbać o aloes w domu, rośliny mogą żyć przez kilka lat (nie za nic, że jest o nazwie agawy). Aloes jest uważany za symbol zdrowia i dobrego samopoczucia, tak dłużej żyć kwiat w domu, więcej zysku ty i radość.

Share →