Jak dbać o żółwi słodkowodnych?

Jak dbać o żółwi słodkowodnych?

Żółwie słodkowodne żyją w wodach słodkich: rzeki, jeziora, bagna. Te pociski prawie cały swój czas spędza w wodzie, tylko od czasu do czasu wychodzi na lądzie lub na plaży, aby wygrzać się w słońcu.

Żółwie słodkowodne są bardzo ruchliwe, jeść zwierząt. Istnieje kilka popularnych gatunków słodkowodnych żółwi na zawartość w domu:

  • Czerwony błotna suwaki (Trachemys scripta)
  • Żółw błotny (Emys orbicularis)
  • Chińskie trioniks lub żółwia Dalekiego Wschodu (Pelodiscus sinensis)

Zawartość czerwonymi uszami suwaków

Czerwone błotna suwaki, a także inne gatunki żółwi słodkowodnych w akwarium zawierać nie mniej niż 25% powierzchni, która ma być zaliczona do ziemi. Zalecana ilość akwarium dla dorosłych – 100-150 litrów. Jak ziemia może używać gleby lub żwiru, duże kamienie, które będą wygodne wspinać żółwia Bask.

Poziom wody w zbiorniku nie może być mniejsza niż szerokość żółwia, a temperatura wody nie powinna być niższa niż 20degS.

Woda powinna być zawsze czyste i rozliczenia. Zmień wody powinna wynosić co najmniej 1-2 razy w tygodniu. Do utrzymania ciepła wody jest konieczne, aby umieścić akwarium z żółwiem w ciepłym miejscu lub zainstalować specjalny podgrzewacz. Ponadto, żółwie potrzebują źródła ciepła (żarowe) i dozowany światło UV.

Krasnouhih żółwie pasz może skorupiaki, krewetki, robaki, owady, ślimaki, małe kijanki słodkowodne. Karmić młode żółwie potrzebują do dwóch lat, na co dzień, a starszy – 2-3 razy w tygodniu. Żółwie menu nie powinno być monotonne. Możesz przełączać kanał miesięcznie.

Czerwone błotna suwaki jedzą pokarmy roślinne, takie jak rzęsy, wodorosty, Spirogyra, edogonium, mniszek lekarski, kapusta, sałata.

Red uszami suwaki mogą rosnąć na długość 28-30 cm, żyją średnio 30-40 lat.

Zawartość żółwia błotnego

Dla tych żółwi potrzebujesz większego zbiornika – 150-200 litrów. Akwarium powinno zawierać „ziemię”, która zajmuje połowę lub jedną trzecią całej powierzchni akwarium. Głębokość wody w stawie żółwia powinien być mały.

Wystarczy 10-20 cm. Zmień wody często konieczne. Temperatura wody w akwarium powinna być 18-25degS. Jak również czerwone uszami żółwie potrzebują żarówki i źródła promieniowania ultrafioletowego.

Napromieniowane z żółwiami ultrafioletowe może okresowo, ale można zidentyfikować źródło promieniowania ultrafioletowego, które emituje niewielką bezpieczną dawkę promieni UV stale.

Żywią europejskie żółwie bagienne może być płytkie rzeki lub ryb morskich, w tym na żywo. Również żółwie jedzą dżdżownice, ślimaki, krewetki, różne owady, kawałki mięsa, specjalne jedzenie dla żółwi. Żółwie Bog nawet jeść dla psów i kotów. Dorosłe żółwie jedzą i roślin, żywności, takich jak kapusta, marchew, banan.

Karmić młode żółwie muszą codziennie i dorosłych – 2-3 razy w tygodniu.

Żółw błotny rośnie w 12-35 cm długości i może ważyć nawet do trzech kilogramów. Żółwie błotne żyją 30-40 lat, ale są sytuacje, które żyją 80 lat.

Zawartość chińskiej trioniksa (Pelodiscus)

Akwarium dla tego gatunku żółwi słodkowodnych powinny być jeszcze większe niż w dwóch poprzednich – od 250 litrów na dorosłego żółwia. Ziemia musi być co najmniej 20% łącznej powierzchni akwarium. Trioniks wymagana temperatura wody jest w przybliżeniu równa 26degS. Ponieważ chińskie trioniks się tlen z wody, to trzeba zainstalować urządzenie w zbiorniku napowietrzania i filtracji wody. Woda Pelodiscus należy albo obrony lub oczyszczone z zanieczyszczeń chloru specjalnych preparatów.

Jak dwa poprzednie typy trioniks trzeba wolframu (+ 30-32degS na lampę) i źródła promieniowania ultrafioletowego.

Dieta zawiera wszystkie chińskie trioniks same, jak w diecie żółwia błotnego.

Daleko żółw ma potężne szczęki i zły charakter, więc gryzie może być dość bolesne. Dlatego też, w celu przejęcia tych żółwi powinny być mocno trzymając się z tyłu skorupy.

Pelodiscus zwykle rosną do 20-25 cm długości i żyją do 25 lat.

Share →