Jak dostać szansę? Part 2 - iniekcja podskórna.

Jak dostać szansę? Part 2 – iniekcja podskórna.

Podskórne wstrzyknięcia są zazwyczaj wykonane z tkanki tłuszczowej pod skórą w tych obszarach, gdzie tłuszczu jest bardziej wyraźny. Warstwa tłuszczu jest zwykle dobrze ukrwiony, więc umieścić w leki zagnieceń bez problemów wchłaniane do krwiobiegu.

Lek jest wprowadzona w ten sposób zaczyna działać na raz (powolnej iniekcji dożylnej lub domięśniowej), ale szybciej niż leki do podawania doustnego, do ssania, które przedostawały się przez przewód pokarmowy. Najczęściej szczepienia podskórne zastrzyki insuliny lub hormonu wzrostu. Normalny strzykawki głośności iniekcji podskórnej 1 ml.

Igły ze strzykawki, takie jak bardzo krótki.

Jak sprawić, by przebić skóry: przygotowanie

Jak wstrzykiwać: w miejscu wstrzyknięcia

Teoretycznie podskórne wstrzyknięcie może być wykonane w dowolnej części ciała, w której znajduje się warstwa tłuszczu. W praktyce najczęściej stosowane obszar brzucha, ramiona, uda, pośladki. Uwaga: każdy nowy prick powinien znajdować się w co najmniej trzech centymetrów od poprzedniego.

Nie zaleca się zastrzyki w fałdach tłuszczu podskórnego spuchnięte.

Ostrzeżenie! Jeśli strzykawka ma mały pęcherzyk powietrza, medycyna wstrzykuje się powoli i nie pozwól wszystkim rozwiązanie pod skórę, pozostawić niewielką ilość wraz z pęcherzyków powietrza w strzykawce.

Wyjąć igłę, trzymając ją przez rurkę;

  • Naciśnij w miejscu wstrzyknięcia wacikiem z alkoholem;
  • Dodać światła masować miejsca wstrzyknięcia, nie biorąc wełny ze skóry;
  • Załóż czapkę igły jednorazowego użytku, wyrzucić strzykawkę do pojemnika na odpady.

Jak widać z powyższego, jeden strzał pod skórą jest bardzo prosta. Ale znowu, dla zwierząt podskórnych iniekcji (koty, psy, żółwie, królików) jest lepiej uciekać się do pomocy lekarza weterynarii.

Wideo: Jak zrobić zastrzyk zastrzyki podskórne

Share →