Jak gotować ciasto mrowisko? Proste, szybkie, pyszne, imponujące!

Jak gotować ciasto mrowisko? Proste, szybkie, pyszne, imponujące!

Tort Mrowisko – jeden z najbardziej znanych domowych ciast. Wielu nazywa to ciasto z dzieciństwa, co nie jest zaskakujące, ponieważ ciasto nie było bardzo popularne w chwalebnych czasów legendarnego Związku Radzieckiego, i wiele, wiele dziewcząt (teraz dorosłe), stał się pierwszym kulinarne, czy raczej doświadczenia cukierniczego.

Ciasto „Mrowisko” przygotowuje proste, prosty wygląd, smak słodki, bogaty i wszechstronny w celu. Ponieważ to ciasto można zrobić tylko dlatego, smaczne chcesz, możesz ugotować przy okazji każdej uroczystości (idzie również „bang”) lub przyjaznych spotkań dziewcząt (a także omówienie obecnych i jak gotować). To właśnie o tym – jak gotować ciasto „mrowisko” – będziemy rozmawiać.

Prosty proces przygotowania taki wspaniały tort można podzielić na etapy, w każdym z tych etapów skrywa jakieś tajemnice i niuanse. Tak więc, przygotować ciasto nostalgię, ciasto „na każdą okazję” tort w każdym czasie – ciasto mrowisko.

Gotowe ciasta

Po pierwsze, oczywiście, jak każdy inny tort, przygotuje ciasto. Placek Anthill zwykle wykonane z ciasta, które wytwarza się w sposób niezależny. Niemniej jednak, niektóre nie są szczególnie gorliwi gospodynie nie przeszkadza, aby wyrabiania ciasta i pieczenia pół ciasto „Anthill” i wziąć gotowych krucha cookies.

To, nawiasem mówiąc, jest jednym z niuansami tym etapie: Ciasto nie musi gotować, i skorzystać z wyrobów cukierniczych.

Jednak w tym torcie „Anthill” (co – „jak dziecko”), trzeba gotować ciasto. A do tego potrzebujemy tych składników:

 • 3,5 szklanki mąki;
 • Pół szklanki cukru;
 • 200 g (kubek) śmietana;
 • 200 g (opakowanie) margaryny lub masła, lub rozprzestrzeniania;
 • Szczypta soli;
 • Pół łyżeczki proszku do pieczenia.

Przygotowanie:

Biała mąka przesiane przez gęste sito. Przy okazji, jeśli nie praktykować tę technikę w swoich działaniach kulinarnych, można uzyskać bez smaku lub o niskiej jakości pieczywa. Nie tylko przesianej mąki wzbogacony tlenem (i fakt ten dotyczy również doskonałą jakość pieczenia), dzięki czemu w dalszym ciągu, a wszystkie rodzaje odpadków (ziarna, kosmków, bryłek) pozostaje na sicie, a nie migruje od woreczka z mąki w cieście.

Tak, przesiać mąkę, a następnie dodać do niej zmiękczonej margaryny, śmietanę, cukier, sól i proszek do pieczenia. Nawiasem mówiąc, nigdy nie poddawaj się na ten składnik jako soli słodkie wypieki. W takich produktów solnych własnego testu smaku nie przechodzi, ale „działa” jak wzmacniacz smaku.

To jest, na przykład, można upiec ciasto bez soli, ale można dodać szczyptę podczas ubijania jajek. W drugim przypadku, herbatniki będzie miał bardziej nasycone i „jasne” smak.

Tak więc, dodanie wszystkich składników mąki inne, wyrabiania ciasta. Można, oczywiście, użyć miksera dla tego i dysze z łopatkami spiralnymi, można wymieszać łyżkę ciasta, ale lepiej zrobić to ręce (czyste, oczywiście!). Doświadczeni kucharze twierdzą, że testy mogą absorbować energię otaczającego świata, w tym energii i rąk ludzkich.

Już ten fakt wpływa na jakość i smak wypieku – nie rozumiemy, ale fakt ten jest miejscem – sprawdź!

Tak, zagnieść ciasto, aż do uzyskania jednorodnej, gęsta, gładka i przyjemna w dotyku masy, które nie będą trzymać się rękami i ścian miski. Jeśli proces mieszania zdajesz sobie sprawę, że nie jest na tyle mąki, a następnie zasypywać go trochę więcej: ilość mąki może się różnić w zależności od zawartości tłuszczu i gęstości śmietany. Zagnieść ciasto, usuń go w lodówce i rozpocząć przygotowania do naszej tort.

Gotowanie Cream

Tort „Mrowisko” – również produkt sowieckiej rzeczywistości. Ten przysmak jest gotowane mleko skondensowane, był bardzo popularny w tamtych czasach niedoboru, oprócz kucharz gotowane mleko skondensowane było bardzo proste. Tak było śmietana olej z mleka skondensowanego gotowanego i stał się drugim głównym składnikiem ciasta „Anthill”. I dla niego, musimy te składniki:

 • 1 puszka gotowane mleko skondensowane;
 • 1 paczka masła.

Przygotowanie:

Jeśli masz zamiar gotować prawdziwe ciasto „Anthill”, a następnie produkty Krem należy również wziąć rzeczywistym. Mianowicie, naturalne masło bez ziołowych suplementów i obecnego skondensowanego mleka. Dlatego, kupując te produkty, przeczytaj uważnie napisy w składzie oleju musi zawierać tylko krem ​​mleczny, mleko skondensowane, a bank musi mieć słowa „całe”.

Więc najpierw trzeba gotować mleko skondensowane. Weź pan większą niż wysokość puszki wysokości odparowanej mleka. Umieścić go w mleka skondensowanego (w zamkniętej metalowej puszki) i napełnić wodą do banku została całkowicie pokryta wodą. Teraz umieścić na patelni na małym ogniu i gotować mleko skondensowane i pół-2: (! Mniej) 00.

Podczas gotowania, obserwując wodę, co, oczywiście, gotować, i okresowo wlać wodę do rondla. Przez czas prawej patelni zdjąć z ognia i chłodnym mleka skondensowanego pod zimną, bieżącą wodą. Jeśli gotować mleko skondensowane z góry, a następnie zostawić do ostygnięcia banku w temperaturze pokojowej.

Ważne! W żadnym wypadku nie należy próbować otwierać gorącej cyny z mleka skondensowanego! Mleko skondensowane w nim jest pod ciśnieniem, a ryzykujesz dużo (i bolesne!) Tajne gorące mleko skondensowane, które bank dosłownie wypluł jak najszybciej przebić może otwieracz.

Teraz przygotujemy krem ​​bezpośrednio. Bierzemy masło, które powinny być lekko stopione i zmiękczoną trochę i batem go z mikserem na średniej prędkości (dosłownie kilka sekund). A potem, nadal śmigać, dodać kilka sztuczek w oleju całkowicie ostygnie gotowane mleko skondensowane. Gdy masa jest gładka i dostaje piękny jasny brąz lub beż, krem ​​może być uważany za gotowy.

Usuń krem ​​w lodówce i przejść do następnego kroku, czyli rozpocząć przygotowania mieszanki piasku ciasto ciasto i zebrać się, „Ant.”

Upiec tort i montażu

Przygotowanie mieszanki ciasta rozpoczyna się od przygotowania ciasta do pieczenia. Aby to zrobić, powinniśmy wziąć z lodówki i przygotować w maszynce do mięsa, z którego usunięcia ostrza i umieścić kratkę z szerokimi otworami. Blachę położyć papier do pieczenia i (lub) smazhem oleju roślinnego lub margaryny.

Piec będzie również zaliczkę. Teraz weź porcje ciasta i małe przepuszczanie go przez maszynkę do mięsa i równomiernie rozproszone dostał makaron na blasze. Gdy stracisz wszystkie ciasta przez maszynkę do mięsa, usuń patelnię do piekarnika i piec tzw ciasto. Piec około dwudziestu minut na złoty kolor ciasta. Po tym, słuchać patelni z piekarnika i jeszcze ciepłe ciasto „z” rąk lub tolkushkoy przekształcony tartej.

Daj Okruchy lewej do całkowitego wystygnięcia.

Następny krem ​​z lodówki i zacząć uczyć go w miękiszu piasku: pierwsza połowa, a następnie kolejne dwa lub trzy porcje. Dlaczego nie mogę umieścić krem ​​na raz? A co myślisz, że to za dużo? Często przedstawiając kremu, można kontrolować spójność przyszłości torcie „Anthill”.

Put krem ​​mniej – ciasto będzie lądować, będzie więcej kremu – i ciasto będzie bardziej łagodny, ale również bardziej pożywne.

Teraz należy umieścić wagę na płaskim, szerokim naczyniu, nadać mu kształt mrowiska i dekoracji na własną rękę. Gotowe ciasto pierwszy, pozostawić na pół godziny w ciepłe miejsce do kruchego ciasta, krem ​​wyciekły, a potem jeszcze godzinę do usunięcia w lodówce. To cały proces przygotowania tortu „Anthill”.

A teraz – obiecał niuanse i sekrety.

Sekrety i niuanse

 1. Ciasto Ciasto „Mrowisko”, mogą być gotowane w jogurcie. Następnie wystarczy umieścić kubek śmietany zamiast ciasta cztery łyżki jogurtu i trzy jajka.
 2. Ciasto dla „tort” nie można szlifować tylko w maszynce do mięsa, ale także, na przykład, aby przejść do normalnego tarce (tylko trochę lepszego ostygnie przed) lub nawet złamać ręce na małe kawałki.
 3. W tort „Mrowisko” można dodawać i miód, jak również aromatycznej używane brandy, wanilii i skórkę z cytryny.
 4. Montaż placek może być nie tylko w postaci stożka, a także formować z niego inny kształt ring, serce, kwiat. Jednak nawet wtedy, a nazwa to będzie musiał wymyślić więcej.
 5. Udekoruj ten tort jest inny. W klasycznej wersji, że na ogół nie zdobią, ale dla tych, którzy wolą przygotować nie tylko smaczne, ale także pięknych ciast, zaleca się stosowanie maku, mielonych orzechów i czekolady chipy na czele ciasto, bita śmietana lub czekoladowy lukier do mycia.
 6. Specjalne Zateinitsa może spróbować „ożywić” ciasto „Anthill”.

  Aby to zrobić, należy wprowadzić (lub kupić) pasty cukrowej i pleśni to mrówki, a także grzybów, kwiatów i trawy. W tym spektaklu będzie spektakularne ciasto dekoracji wakacje dla dzieci.

 7. Na specjalne okazje, a nie starać posiłki w ramie lustra i umieścić go w prawo na „Ant.”

  Nawiasem mówiąc, to lustro danie można umieścić różane (lub inne świeże kwiaty) lub umieścić kilka małych świec. Efekt będzie magiczne!

Teraz, gdy wiesz, jak gotować ciasto „Anthill”. Wyzwaniem jest, szczerze mówiąc, nie jest najtrudniejszy. Przygotuj ten deser może żadnej gospodyni, nawet niedoświadczeni lub dopiero zaczynają uczyć się mądrości sztuki cukierniczej krajowego.

Tak, że ciasto może być dobre i udane rozpoczęcie: proste, szybkie, smaczne, imponujące! Gotuj z przyjemnością. I cieszyć się posiłkiem!

Share →