Jak gotować kaszę gryczaną

Jak gotować kaszę gryczaną

Ten przepis jest otrzymywany jest takie gryki.

Jeśli w gryki mnóstwo śmieci, można go zabrać – albo, na przykład, można złamać zęba na kamień, który może być w swojej płyty gryki. Jeśli gryki czyste wizualnie (bez dodatkowych wtrąceń), etap oczyszczania może być pominięty. Gryka w skórze nie może się bać – są one użyteczne.

Zebrać gryki w garnku i wypłukać kilka razy w zimnej wodzie, aby pozbyć się ziemisty smak (często spotyka się dość zakurzonych gryki).

Dodaj wodę – stosunek: 800 ml (4 szklanki wody) do 450 g kaszy gryczanej (pół opakowania standardowe). Sól – Woda powinna być słony smak.

Doprowadzić do wrzenia. Dusić, z zamkniętą pokrywą 15 minutach wrzenia wody na małym ogniu. Pod koniec gotowania nie patrzeć vlazhnovatoy lub gryki. Jeśli tak, zdejmij pokrywę i zmniejszyć ogień.

Wkrótce gryki nabędzie prawo rodzaju i smaku.

Pod koniec gotowania, upewnij się, że kasza gryczana nie jest spalony – jeśli w ogóle, wlać trochę wody.

Różnych zbóż mają nieco inne właściwości. więc może się okazać, że trzeba wlać trochę wody w trakcie gotowania lub trzymać na małym ogniu do odparowania nadmiaru wody.

Przydatne informacje.

Jak rozwijać gryki?

Gryka – kasza gryczana jest. To jak gryka wygląda:

Kwitnienie roślin

Jak przydatne gryki?

O to, co zostało napisane w Wikipedia: gryka – przede wszystkim żelazo, jak wapń, potas, fosfor, jod, cynk, fluor, molibden, kobalt, jak również witaminy B1, B2, B9 (Kwas foliowy), PP, witamina E. gryka nasiona zawierają skrobię, białka, cukier, tłuszcz, kwasy organiczne (kwas maleinowy, menolenovaya, szczawiowy, jabłkowy i cytrynowy), tiamina, ryboflawina, fosfor i żelazo. Od zawartości lizyny i metioniny białek gryki krupne przekracza wszystko; Charakteryzuje się wysoką strawność – do 78%.

Share →