Jak gotować spaghetti

Jak gotować spaghetti

Wydaje się dziwne pytanie: jak gotować spaghetti? No, co za różnica, to varish: spaghetti czy lasagne, makarony i w Afryce – makaron. Ale nie.

Przed – lub jeśli jesteś pierwszą danie spaghetti lub pojedyncze danie serwowane przy stole? Jeśli – Pierwszy naczyń, część jednej osoby będzie wynosiła około 50 gramów, a jeśli to nie tylko główną, ale tylko naczynia. następnie obliczenie powinno być oparte na ludzkiej 100g.

Teraz wybierz odpowiednią patelnię. Musi ona zawierać dużą ilość wody. Eksperci zgadzają się, ile trzeba wlać wodę: nazywają proporcji 1: 3 do 1:10. W rzeczywistości, ważne jest, że spaghetti z sklejaniu podczas gotowania i czuł się wolny. Więc weź duży garnek i napełnić go wodą o 2/3.

Dlaczego tak? Tak, bo gdy gotowane spaghetti będzie pienić i może «ucieczka»Bay i płytę palnika. Zostaw im przestrzeń.

Takie są, kochającym wolność.

Do gotowania spaghetti lepiej wybrać garnek z szerokim dnem. Jeszcze lepiej będzie, oczywiście, ich gotowanie w specjalnym pojemniku, prostokątny, odpowiadający długości spaghetti. Ale nie jesteśmy w restauracji, więc po prostu wziąć garnek z szerokim dnem, wlać do niego wody do 2/3 i doprowadzić wodę do wrzenia. Następnie pominąć sól i suche spaghetti wrzącej wody. Zerwania spaghetti w każdym przypadku niemożliwe. Włosi z takich nawet może mieć atak serca, ponieważ długość spaghetti, w ich opinii, idealne, 25-30 cm.

Oczywiście, widzimy, że spaghetti «nie pasuje» w wodzie natychmiast i całkowicie. Nie martw się, tylko pół porcji minut spaghetti i uwięzione w wodzie, stają się plastik, a my jesteśmy w stanie umieścić w garnku z spaghetti wszystko bez ich łamania.

Potem – wymieszać. Należy to zrobić w celu spaghetti sklejaniu. Mieszać możliwe, oczywiście, nikogo z łyżką, ale trzeba się nawet z energicznych spaghetti mieszania można zostać dłużej i nie łamią.

Dlatego, drewniana łyżka lub łopatka – wygodniejsze.

Tak, gotować spaghetti, i nieco zmniejszyć ogień pod patelni. Czy uważasz, że wszystko jest możliwe i uciec? Nic z tych rzeczy.

Uwielbiam gotować spaghetti «Spółka»I nie można o nich zapomnieć. Dlatego od czasu do czasu mieszając je, a jednocześnie upewnić się, że ich stopień gotowości.

Niektóre gospodynie są dodawane do oleju roślinnego, wody około 1-2 łyżki. To nie zepsuje spaghetti, gospodynie wierzyć, że będzie chronić spaghetti sklejaniu, ale w rzeczywistości tak nie spaghetti i są narażone na silne przyklejania jeśli mają wystarczająco dużo miejsca na patelni, i nie zapomnij je mieszać. W związku z tym, dodać lub gdy oleju do wody rozwiązuje tylko swój osobisty smak i doznania kulinarne.

Więc gotować spaghetti i obserwuj swoją gotowość. Dlaczego jest to konieczne? Ale to, że Włosi nie akceptują gotowane makarony, wolą zakończyć spaghetti gotowania, gdy osiągnęły stan «al dente», «na pamięć», Z biegiem czasu, dowiesz się, jak określić stan łagodnych niedogotowane spaghetti, nie tylko na ząb, ale także dla oczu. W międzyczasie zrobić łatwiej.

Czytaj na czas gotowania pakietu zalecane. Zazwyczaj to 8 minut. Cóż, zmniejszenie zalecanej czas gotowania o jedną minutę, a po prostu sam «al dente»Podczas gdy cięcia miękkich spaghetti w środku, w lewo mały ciemnej plamy. Można zapytać, dlaczego?

A jak spaghetti, kiedy rzucać je na durszlak, jakiś czas będzie «dotrzeć» pod własnym ciepłem. I właśnie dovarit.

Woda odprowadzana z spaghetti, nie spiesz się, aby wlać! Może się przydać do sosu, jeśli sos jest zbyt gęsty.

Posypać makaron z oliwą z oliwek lub masła namaścić je jak chcesz, i nadszedł czas, aby położyć się spaghetti na talerze.

Flush? Nie, to nie jest konieczne, aby umyć spaghetti. Najlepszy ze wszystkich, jeśli zaraz po spuszczeniu wody, położyć spaghetti na talerze.

Ale przypadkiem, nie obliczyć czas i spaghetti leżały na durszlak dłużej niż było to konieczne, można zalać wrzątkiem nad nimi.

Płyty, na których można położyć się spaghetti, musi być głęboki i najlepiej podgrzać nie brać ciepło w spaghetti.

To wszystko, podłogi leżał sosem spaghetti. i cieszyć się posiłkiem!

Share →