Jak gotować w domu cukierki

Jak gotować w domu cukierki

Jednym z najbardziej popularnych typów domowych słodyczy jest trufle, kucharz, który nie jest trudne. Wziąć 150 g ciemnej czekolady (co najmniej 75% kakao) i tnie na małe kawałki lub kratki. 150 ml śmietany kremówki i 25 g oleju, miejsce w małym garnku, doprowadzić do wrzenia.

Jeśli zdecydujesz się dodać do mieszanki dwie łyżki rumu lub brandy. Gdy mieszanina jest do wrzenia, wlać cienkim strumieniem do przygotowanego czekolady i mieszać do uzyskania jednolitej masy. Po schłodzeniu, przykryć folią i umieścić w lodówce na kilka godzin, ale lepiej – w nocy.

Teraz trzeba tylko formować trufle. Z mieszaniny rolki małe kulki wielkości orzecha włoskiego. Rzuć je w pokruszonych orzechów lub kakao. Jest również możliwe wytworzenie trufle czekoladowych.

Aby to zrobić, stopić 50 g ciemnej czekolady i łyżeczkę oleju w kąpieli wodnej. Według jednej niższe kul w gorącej czekolady (można użyć do tego celu szpikulec) i marży na dużym talerzu. Poczekaj, aż fajne trufli, i umieścić je w lodówce.

Zaznajomieni deser "Raffaello", W domu, można gotować słodycze, nie daje do tego słynnego przysmaku. Potrzebne będą: Bank mleka skondensowanego, paczka masła, 2 wafle ciasto, cukier waniliowy (do smaku), 200 g orzechów kokosowych i kieliszek migdałów. W temperaturze pokojowej, zmiękczyć masło.

Wymieszać z zagęszczonego mleka, ciast w proszku wafli i pół kokosa. Beat mieszaninę aż się wszystko zjednoczyć. Przyszedł sklep krem ​​w lodówce przez kilka godzin. Następnie rozwałkować zamarznięte kule śmietany, z których każde zadane migdał.

Rolka w postaci płatków kokosowych, umieścić na talerzu, a domowej roboty cukierki gotowe!

Pamiętać, domowe cukierki nie jest przechowywany przez długi czas i nie mogą tolerować temperatury. Trzymaj ciepło traktuje nie więcej niż trzy dni, i zawsze – w lodówce.

Share →