Jak leczyć bóle kręgosłupa i zapobiegania chorobie

Jak leczyć bóle kręgosłupa i zapobiegania chorobie

Osteochondroza nie nazywa „patologia dwunożności.” Rzeczywiście, zwierzęta nie cierpi na tę chorobę, cierpiących na nią tylko osoby, która otrzymała taką chorobę jako nagrody w zdolności do chodzenia na dwóch nogach. Dziś osteochondrosis szybko młodszy, lekarze mówią o 20-30-latków, którzy szukają pomocy w tylko jedno pytanie: „Jak leczyć bóle kręgosłupa?”.

Opisz szczegółowo o chorobie.

Przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów

Po pierwsze, należy stwierdzić, że ból pleców jest chorobą kręgosłupa, czyli klęska chrząstki stawowej i kości bazowych. To chrząstki powinny zapewniać elastyczność i mobilności kręgosłupa, ale z jakiegoś powodu są one cieńsze, tracą swoje właściwości sprężyste oraz odkształcać się pod ciężarem nacisk innych kręgów.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną tego stanu patologicznego, obejmują:

 • predyspozycje genetyczne;
 • osłabienie układu mięśniowego;
 • skrzywienie kręgosłupa;
 • siedzący tryb życia;
 • choroby metaboliczne;
 • mechaniczny uraz kręgosłupa.

Objawy choroby zwyrodnieniowej stawów

Należy stwierdzić, że ta choroba jest zbyt duże objawów. Odkształcenie chrząstek obserwuje się w odcinku lędźwiowym, szyjki macicy, klatki piersiowej i regionu, w każdym z tych przypadków, objawy choroby zwyrodnieniowej dysku może się zmieniać. Jednak powszechne choroby mogą być zwane objawy, takie jak bóle pleców, co daje rękę, nogę, lub region serca, kręgosłupa, sztywność, drętwienie, „mrowienie”.

Ważne jest, aby rozpocząć się najszybciej jak to możliwe w celu leczenia choroby, ponieważ choroby może prowadzić do przepukliny dysku.

Leczenie zapalenia kości i stawów

Podobnie jak w przypadku innych chorób, w leczeniu tej choroby może być konserwatywne lub chirurgiczne. Uciekając działanie w skrajnych przypadkach, gdy ból pleców prowokuje pojawienie się przepukliny dysku, który przezwycięża naczynia krwionośne prowadzące do mózgu, i grozi zanikiem kończyn.

W większości przypadków leczenie redukuje się pozbyć się nawracającymi atakami, jak również terapii, mających na celu stymulację procesu odzyskiwania w chrząstce.

Podczas zaostrzenia chorobą zwyrodnieniową dysku, lekarze przepisują te leki:

 • leki przeciwbólowe (Reopirin, No-spa.

  Analginum);

 • przeciwskurczowe (baklofen, Miolastan);
 • leki przeciwzapalne (Movalis, Voltaren Nise.);
 • przeciwutleniacze (meksidol.

  Tokoferol);

 • pobudzające mikrokrążenie (Aktovegin, Trental, kwas nikotynowy).

Pozbyć się nieprzyjemnych odczuć w osteochondroza pomaga masaż klasyczny, który łagodzi bolesne skurcze mięśni i poprawia krążenie krwi.

Bardziej skuteczna jest metoda leczenia ręcznym, w którym doświadczony lekarz przywraca normalny stosunek między kręgami. Najważniejsze jest to, że takie manipulacje wykonywane przez wykwalifikowanego specjalistę lub procedury mogą tylko pogorszyć stan pacjenta. Przy okazji, jeśli masz przepuklinę dysku terapia manualna nie jest wykonywana.

Refleksologii. które obejmują akupresury i akupunktury jest skuteczną metodą radzenia sobie z rozwoju osteochondroza. Metody takie mogą osiągnąć znaczącą poprawę krążenia krwi, normalizacja autonomiczny układ nerwowy i narządy wewnętrzne.

Zapobieganie chorobom

Wiedząc, jak leczyć bóle kręgosłupa, należy rozumieć, że kluczem do walki z tą chorobą ma właściwy zapobiegania. Jest to niezbędne do monitorowania stanu kręgosłupa. Przede wszystkim środki zapobiegawcze obejmują ćwiczeń, w celu wspierania mobilności kręgosłupa. Ponadto, korzystne jest basen, który wzmacnia mięśnie pleców i pomaga odtworzyć odległość pomiędzy kręgami. Prawidłowa postawa jest ważna, nie można garbić lub przeczucie, trzeba jak najwięcej skorzystać z okazji, aby powiesić na pasku, w celu rozciągnięcia kręgosłupa (tylko gwałtowny skok ze nie może). Nie mniej ważne jest, położenie korpusu podczas snu.

Eksperci twierdzą, że lepiej jest spać na plecach. Słuszna decyzja będzie użycie materac ortopedyczny.

Jeśli przyjdziesz do pracy przez dłuższy czas, aby stać lub siedzieć, trzeba zrobić sobie przerwę na kilka minut każdy 02:00. Kiedy trzeba krótką pauzę, zrelaksować ciało, zrobić lekkie ćwiczenia, spacer, pożądane jest, aby przewietrzyć pomieszczenie. Podczas przenoszenia ładunków, spróbuj równomiernego rozłożenia ciężaru, nie zużyte w jednej ręce.

Uważaj na mocy, musi być zrównoważone i bogate w witaminy, aby zapobiec zaburzeń metabolicznych. Przydatne ryby i owoce morza, należy jeść produkty mleczne, orzechy i ziarna. Nadwaga jest szkodliwe dla kręgosłupa, dlatego ważne jest, aby nie przejadać.

Share →