Jak leczyć nadciśnienie: porady lekarzy

Jak leczyć nadciśnienie: porady lekarzy

Nadciśnienie podstępna, że ​​zaczyna cicho przez długi czas nie manifestować, ale stopniowo doprowadziła do klęski i zakłóceń najważniejszych narządów: serca, mózgu, nerek, oczu. Nadmierne ciśnienie może spowodować udarów, zawałów serca, niewydolność serca, utrata wzroku, uszkodzenie nerek. Dlatego też wiele osób interesuje się od odpowiedzi na pytanie, jak wygrać nadciśnienie.

Jak wiadomo, cierpi z powodu choroby sporo osób w różnym wieku.

Leczenie nadciśnienia tętniczego w zależności od jego przyczyn, zwiększenie poziomu ciśnienia, stadium choroby, stopień uszkodzenia narządów. Pierwszym krokiem jest, aby skonsultować się z kardiologiem lub wezwać lekarza. Ważne jest, aby zrobić to na wczesnym etapie, gdy choroba nie zniknął. W tym przypadku możliwe jest, aby pozbyć się nadciśnienia, a tym samym zmniejszenia ryzyka miażdżycy tętnic, uniknąć uszkodzeń naczyniowych mózgu, oczu, serca, nerki.

Zazwyczaj kompleksowe leczenie, które obejmuje działania wolnego od narkotyków i leczenia farmakologicznego.

Praca i odpoczynek

Do leczenia nadciśnienia, trzeba ponownie rozważyć swój styl życia. Unikaj nadmiernego stresu psychicznego. Cóż, jeśli dom będzie przeważać spokój przyjazną atmosferę. Umiarkowana aktywność fizyczna, które generują pozytywne emocje i nie powodują dyskomfortu, są mile widziane. Lepiej jest, jeśli będą one odbyć na zewnątrz. Są długie i leniwe spacery i biegi narciarskie, prace na przyjemności w ich domku letniskowym.

Jest to bardzo ważne dla reszty nadciśnienia. Potrzeba snu przez co najmniej ósmej dzień. Rzucenie palenia i spożywanie alkoholu jest wymagane.

Odżywianie

Ci, którzy chcą pozbyć się nadciśnienia na zawsze, trzeba pamiętać o żywieniu. Głównym sekret – odrzucenie soli. Szkodliwy produktu, loved wiele opóźnień w płynie ciała, co prowadzi do zwiększenia objętości w naczyniach krwionośnych, co prowadzi do wzrostu ciśnienia.

Tak więc, sól dieta pomaga normalizować ciśnienia lub przynajmniej zapobiec dalszemu wzrostowi.

Wiadomo, że nadwaga czynnikiem ryzyka rozwoju nadciśnienia tętniczego. U pacjentów z nadciśnieniem jest bardzo ważne w celu normalizacji masy ciała i stale kontrolować. Lekarze zalecają skupienie się na pasie, a na których można sprawdzić, czy nie ma nadwagi. Więc dla ludzi nie powinna być większa niż 94 cm dla kobiet – 88 cm.

Często sama utrata wagi może normalizować ciśnienie, nawet bez użycia leków.

Prawidłowego odżywiania jest bardzo ważny w leczeniu nadciśnienia

W odniesieniu do produktów, z nadciśnieniem musiał zrezygnować lub ograniczyć zużycie tłuszczowych, słodkie, smażone, wędzone żywności i słodyczy i alkoholu. Menu powinno zawierać więcej owoców, warzyw, zbóż, chude mięso i ryby.

Jeśli choroba jest w powijakach, środki takie jak korekty zmian żywieniowych i stylu życia może pomóc pozbyć się nadciśnienia bez leków.

Lek

Jeśli choroba jest zbyt daleko, a ciśnienie stale wzrasta, lek nie może się obejść. Trzeba powiedzieć, że nowoczesne lekarze mają skuteczne środki, aby utrzymać ciśnienie krwi jest normalne, która pomaga zapobiec postępowi choroby. Uważa się, że pierwotne nadciśnienie nieuleczalną, ale możliwe jest sterowanie i zapobieganie komplikacjom.

Wysokie ciśnienie krwi jest możliwe do odzyskania, jeżeli przestrzega się zaleceń kardiologa.

Innym proponowanym:

Samoleczenie w tym przypadku nie jest konieczne, aby wykonywać. Preparaty są dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę choroby współistniejące i przeciwwskazań.

Nadciśnienie tętnicze jest często wtórne, to jest objawów choroby, w uzupełnieniu do zmniejszania ciśnienia niezbędnego leczenia choroby pierwotnej.

Przy wyborze leku, lekarz musi wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • wiek i płeć pacjenta;
  • Poziom ciśnienia;
  • obecność niewydolności serca, dławica piersiowa, zaburzenia rytmu serca;
  • Obecność zaburzeń w różnych narządach: cukrzyca, skurcz oskrzeli, otyłość, wysoki poziom cholesterolu;
  • obecność skutków ubocznych leków.

Według większości lekarzy w leczeniu nadciśnienia tętniczego celowe wiele leków. Od lekarza wpływ różnych mechanizmów choroby ma możliwość zmniejszenia dawki, a zatem, w celu uniknięcia możliwości wystąpienia efektów ubocznych. Z lekami medyczne zwykle nie tylko do zmniejszenia ciśnienia, a także dla ochrony docelowego narządu, a także by uniknąć negatywnego wpływu leków na metabolizm danego pacjenta.

Aby zmniejszyć ciśnienie wywierane posiadającymi silne środki przeciwnadciśnieniowe. Gwałtowna zmiana ciśnienia u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym może prowadzić do nieprzewidywalnych skutków. Dlatego trzeba wziąć pigułki wyłącznie pod nadzorem lekarza, a w każdym razie sama nie zmieniać dawki.

W trakcie leczenia, lekarz może zwiększyć lub zmniejszyć dawki w oparciu o wyniki badania pacjenta.

Pod wysokim ciśnieniem są często przepisane leki moczopędne – diuretyki leków. Kidney pomagają pozbyć się nadmiaru wody, jak i soli, które prowadzi do zmniejszenia ciśnienia i ułatwia pracę serca. Przed wprowadzeniem leki moczopędne, lekarz musi dowiedzieć się, czy u pacjenta choroby i nie przyjmuje innych leków opartych na roślinach.

Diuretyki są dużo skutków ubocznych, więc jeśli jakieś skargi trzeba iść do lekarza. Zaleca się zrezygnować z picia i nasenne, co może zwiększyć skutki uboczne leków moczopędnych.

Diuretyki wydalania potasu, więc trzeba podjąć, lub leki oszczędzające potas, suplementy potasu lub dodatkowo.

Z najwyższą ostrożnością i tylko pod nadzorem lekarza powinny pić osoby diuretyki starszych, ponieważ są one często do czynienia ze skutkami odwodnienia, takich jak zawroty głowy, utrata przytomności. Surowe dawka wymagana dla dzieci. Kobiety w ciąży i przeklinając diuretyki nie należy pić w ogóle.

Blokery przepisywane na nadciśnienie. Są one konieczne w celu blokowania części układu nerwowego, które reagują na stres, w wyniku czego następuje wzrost ciśnienia. Zazwyczaj te środki są przeznaczone dla ludzi, którzy mieli zawał serca, migreny, dusznicy bolesnej i tachykardia, a także młodszych pacjentów.

Inhibitory ATP – leki te zmniejszenia ciśnienia u pacjentów z chorobami nerek, i niewydolności serca.

Antagoniści kanału wapniowego rozszerza naczynia krwionośne. Często są one przewidziane dla osób starszych, chorych z dławicą piersiową, migrenowe bóle głowy.

Ten sam efekt jak inhibitory ATP, ale z mniejszą liczbą skutków ubocznych, są receptora angiotensyny II.

Nadciśnieniowy wymaga opieki w nagłych wypadkach. Leki gwałtownie zmniejszyć ciśnienie odnosi nefidipin, która jest przyjmowana doustnie. Ponadto istnieje wiele narzędzi do podawania dożylnego: diazoksyd, labetalol, nitroprusydek sodu.

Tak więc możemy stwierdzić, że wyleczenie nadciśnienia z istniejącym liczby skutecznych leków jest całkiem możliwe, ale tylko wtedy, gdy są one dobierane indywidualnie, a lekarz i pacjent są w bliskim kontakcie.

Share →