Jak leczyć przeziębienia u dzieci

Jak leczyć przeziębienia u dzieci

„Przepraszam!” – Mówi pan i otworzyć apteczki, myśląc, bez względu na to, co pigułka dać. Albo idzie do apteki kupić paczkę lub dwa cudowne pigułki. Stop!

Nie spiesz się, aby włączyć się do leków, Donlcc proponuje zacząć od środków domu zimno, szybko i bez szkody spowoduje kolejności syna lub córki.

W godzinach porannych dziecko poszło do przedszkola lub szkoły doskonale zdrowy i wrócił stamtąd zaczął węszyć, kaszel, a jego oczy były czerwone. ochrypły głos i ogólnie wygląda to źle.

„Przepraszam!” – Mówi pan i otworzyć apteczki. myśląc, że pigułki, aby dać dziecku. Albo idzie do apteki kupić paczkę lub dwa cudowne pigułki. Stop!

Nie spiesz się, aby włączyć się do leków, Donlcc proponuje zacząć od środków domu zimno, szybko, a co najważniejsze, bez szkody dla młodego organizmu, prowadzi do celu swojego syna lub córki.

Leczenie opisane wielokrotnie sprawdzone w praktyce, które pokazuje, że czas rozpoczął wykonywanie procedur nie da przeziębienia rozwinąć się w coś poważniejszego. Ponadto, w leczeniu przeziębienia można używać żywność i inne rzeczy, które są w każdym domu.

Tak, trzeba:

  • cierpliwość;
  • 2-3 dni, gdy jest pożądane, aby anulować wizytę w instytucjach edukacyjnych;
  • musztardy, wódka, miód (najlepiej w płynie), olej słonecznikowy, mąka, ręcznik frotte, wełniane skarpetki (najlepiej „samovyazka”);
  • recepty: papier kompresuje, bandaż, gaza, kropli do nosa pochodzenia roślinnego „Pinosol” masaż balsamem „Barsuchok”, „kolekcja Pielęgniarstwo” (lepiej №2), szałwia, płyn „Rotokan” (mieszanina płynnych ekstraktów z rumianku , nagietek i krwawnika pospolitego), jod oleju inhaler (może ona być zastąpiona przez naczynia o średnicy 15-18 cm).

Walcząc z zimna

Zaczynamy płukanie nosa. Dodać szklankę następującej mieszaniny: łyżeczka sól, łyżeczka sody rozpuścić w szklance ciepłej przegotowanej wody. Ten roztwór przemyto z nosa. Jak to zrobić?

Wlać roztwór do spodka i poprosić dziecko, aby wyciągnąć ten vodichku dziobek, zatrzymując ją w nos, a następnie uderzył mocno z powrotem. Po każdym losowaniu musi vysmarkivatsya łatwo.

Pożądane jest 5-6 razy dziennie, w zależności od stopnia przekrwienia nosa i liczby asortymentów płukania. Po każdym myciu pochować dziecko w kropli do nosa, najlepiej pochodzenia roślinnego (na przykład „Pinosol”).

Jeśli dziecko jest na tyle stary, wytrwałość, możesz zrobić rozgrzewkę, która jest, aby działać na sucho ciepło do zatoki szczękowej. Przyczyni się to do lepszego odprowadzania wydzielin i zapobiegać rozwojowi zapalenia.

Ostrzeżenie! Nie zmuszaj dziecka do blow długi nos i głośno.

Jodła oleju i szałwia

Świetny sposób, aby pomóc organizmowi poradzić sobie z zimnym – drogi oddechowe. Są, z jednej strony, mają działanie przeciwzapalne, a po drugie jest zdolność błony śluzowej dróg oddechowych.

W inhalacji dobre połączenie dwóch leków. To może być napar z szałwii i jodły oleju. Sage jest doskonała antyseptyczne, pomaga wyleczyć olej śluzu i jodły promuje odkrztuszanie.

Zalecamy, aby wziąć 10 minut drogi oddechowe – jest to najlepszy czas, ponieważ w tym okresie i infuzji nie będzie miał czasu, aby ochłonąć, a dziecko nie znudzi się do przeprowadzenia tej procedury. I można spróbować uczynić go bardziej ekscytujące: umieścić dziecko przed klepsydry, więc patrzył wlać piasek, dostać budzik lub stopera w określonym czasie – ich sygnał wiadomo o zakończeniu procedury.

Wdychanie spędzić od 3 do 6 razy dziennie.

Przy okazji, jodła 1-2 ropy dziennie można smarować gruczoły. Rozwiązanie to nie jest trudne, szybko więc głównym aktem nie spowodować dziecko gag reflex. Owiń długi kij lub palca ze sterylnym bandażem, kroplówka 1-2 krople oleju i sosny go prosi dziecko, żeby otworzyć usta, gruczoły slajdów.

Ostrzeżenie! Wdychanie spędzić 1,5 godziny po jedzeniu, a po nich wskazane jest, aby nie jeść, nie pić, rozmawiać przez 30-60 minut.

Co będzie przepłukać gardło?

W przerwach między inhalacjach (3-5 razy dziennie) będą wystarczająco skuteczne płukanie. Możesz zrezygnować znane nam z dzieciństwa przepisu mojej babci – przemyć roztworem sody. Nie każdy lubi smaku!

Eksperyment: zapytaj mikstury dzieciak ziół (szałwia, rumianek, dziurawiec) lub „Rotokan” (dodać 1 łyżeczkę na szklankę ciepłej wody).

Ostrzeżenie! Zarzut, że ciepłej wody do płukania, tym lepiej – nie więcej niż mit. Optymalna temperatura – 37 stopni.

Kto sojusznikiem w walce z kaszlem?

Kaszel – jednym z głównych zagrożeń związanych z zimną, że można uruchomić ryzyko różnego rodzaju powikłań. Dlatego rozpocząć walkę tak szybko, jak to możliwe. To pomoże Ci różnego rodzaju opłat piersi (patrz metody parzenia na opakowaniu) lub zwykłej matki i macochy, możesz przygotować się na koniec wiosny.

Czy napary i pozwolić dziecku pić 20 minut przed posiłkami w postaci ciepła.

W ciągu dnia, pacjent powinien spożywać więcej płynów do skroplenia flegmy. Tylko oferty ciepłego napoju co 40-60 minut. Ponadto, ciecz będzie przyczyniać się do ługowania toksyn z ciała.

Cóż, na noc – pyszne tradycyjnej medycyny: bardzo ciepłe mleko z miodem lub malin.

Jeśli silny suchy kaszel może być poinformowani i napój. W 200 g wrzącego mleka 1 łyżka rozpuszczonego szałwii i gotować przez 3-4 minut. Następnie pozostawia się w tym samym naczyniu przez 30 minut, a następnie przesącza się i ogrzewa.

Super-kompres

Istnieje wiele opcji do podgrzewania okładów, ale nie wszystkie są odpowiednie dla dzieci. Donlcc zaleca kompres, co jest dobre, ponieważ ciepło jest bardzo miękka, nie podrażnia delikatną skórę dziecka i wykorzystuje zupełnie konwencjonalne produkty dostępne w każdym domu.

Tak, wymieszać w szklance niewielkiej średnicy i 1 łyżka ciecz miód, musztardy, wódka i oleju słonecznikowego. Rozciera, aż będzie gładkie i stopniowo dodawać mąkę do niej aż do czasu, aż mieszanina ta staje się jak twarde ciasto. Mieszaninę ogrzewano w łaźni wodnej. Dopóki nie jest ogrzewany na stole przygotowanie podstaw dla kompres. Te dwa kawałki papieru: jeden paczek z tyłu, inne na jego klatce piersiowej. Włożyli gazę nieco mniejszy.

Z podgrzewaną kompres tworzą podstawę dla trzech ciasta: dwa na plecach, jedną na klatce piersiowej. Je w gazie, dotyczącego tego samego kawałka gazy i naniesiono na ciele dziecka. Kompresja papier powinien być na górze.

Potem owinięte ręcznikiem i dziecka pribintovyvayut szerokim bandażem. Twoje zadanie – aby osiągnąć maksymalne zagęszczenie dopasować kompres do ciała, ale nie ściskać ciało dziecka. Wskazane jest, aby zrobić okład na noc, we śnie, ponieważ pacjent będzie poruszać mniej, co oznacza, że ​​nie zsunie bandaż.

Ostrzeżenie! Kompresja (nie papier, i tortille) nie powinna obejmować obszar kręgosłupa i serca.

Soar poprawnie stóp

Procedura, zwany przez ludzi „nogi unoszą”, ma nazwę medyczną – gorącą kąpiel stóp. MirSovetov Należy pamiętać, że korzyści płynące z takich kąpieli będzie, jeśli odbywa się w ciągu 8-10 minut, stopniowo podwyższać temperaturę (od 37 do 40-45 stopni), a następnie umieścić na wełniane skarpety z nogi wlać do nich suchej musztardy. Nawiasem mówiąc, w wodzie można dodać 4-6 kropli olejku sosnowego, które nie tylko zajmą zapach w pomieszczeniu, ale także rozpuszczone w dużej ilości wody, wdychanie będzie zdezynfekować jamę nosogardzieli.

Po kąpieli stóp, a nawet zamiast niego można natrzeć nogi trochę chory, balsam „Barsuchok”, które będą miały wpływ na ciepło. To samo może być balsam do nacierania pleców i klatki piersiowej dziecka w nocy, po których pacjent musi zawinąć.

Ostrzeżenie! Gorące kąpiele można zrobić rękę. Efekt ten będzie mniej.

W końcu

Daj dziecku instalację odzysku. Więcej głaskanie, pieszczoty, przytulać trochę pacjenta. Kiedy on idzie spać albo śpi już, usiąść obok niego, pat na głowie i mocno i pewnie powiedzieć kilka fraz, że syn lub córka jest wymagane, aby uzyskać lepsze. Na przykład: „Jesteś moim najpotężniejszym”, „Twój nos oddycha swobodnie”, „jutro obudzisz się, a gardło nie boli.”

Takie programowanie na zdrowie, jeśli jest zapewnione, może zdziałać cuda!

Zdrowie dla Ciebie i Twoich dzieci!

WAŻNE! Wszystkie procedury związane z ogrzewaniem ciała lub jego części (kompresji, musztardę, gorących kąpieli stóp, inhalacji), nie mogą być przeprowadzane w podwyższonej temperaturze ciała!

Share →