Jak leczyć zapalenie oskrzeli?

Jak leczyć zapalenie oskrzeli?

Zapalenie pojawia się, gdy skurcz mięśni gładkich, obrzęk śluzówki, jak i w konsekwencji – rozwój dużych ilości lepkiego śluzu. Dlatego, oskrzeli uciskać, spazmiruyutsya, powietrze ledwo dociera do pęcherzyków, które powoduje duszność i kaszel.

Przyczyny i klasyfikacja zapalenie oskrzeli

W trakcie zapalenia oskrzeli jest podzielona na ostre i przewlekłe zapalenie. Ostre zapalenie oskrzeli jest zaraźliwe i zwykle wymaga leczenia antybiotykami. Z właściwe i terminowe leczenie trwa 7-10 dni, ale w ciężkich przypadkach może trwać do 3 tygodni. Zapalenie oskrzeli często towarzyszy chorób takich jak grypa, krztusiec, zapalenie krtani, tchawicy, jak również wpływu spowodowanego przez różne wirusy i bakterie.

Przewlekłe zapalenie oskrzeli może rozwinąć się jako powikłanie nieterminowego i nieprawidłowego leczenia ostrego lub długotrwałego narażenia na alergizujących czynników niezakaźnych (przewlekła astmatyczne zapalenie oskrzeli).

Farmakoterapia zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli pacjent powinien sparing schematu, biorąc przeciwzapalnych (aspiryna, paracetamol, ibuprofen) i wykrztuśne (bromoheksyna, Lasolvan, ambroksol) fundusze. Dodatkowo, cały kompleks funduszy używany do walki z przeziębienia i choroby układu oddechowego: gorący napój (w szczególności – Kalina i herbaty z miodem), w celu ułatwienia wdychania oddechu, przeciwgorączkowe leki w wyższych temperaturach. W większości przypadków wystarcza do leczenia skomplikowanych leki mukolityczne i przeciwzapalne, lecz gdy choroba jest uruchamiane lub pochodzenia bakteryjnego, na receptę antybiotyki stosowane są zwykle makrolid.

Zapalenie oskrzeli również należy pić immunomodulatory.

Z klęsce nosogardła w złożonych preparatów dodaje aerozole, takie jak ingalipt, amfomen, kameton. A w przypadku zespołu obturacyjnego (skurcz oskrzeli) – leków rozszerzających oskrzela i przeciwskurczowe.

Samodzielnie w domu, mogą być leczeni OTC przeciwzapalne i mukolityczne środków i metod medycyny tradycyjnej. Jeżeli stan nie poprawia, są skurcze lub ropa, powinien skonsultować się z lekarzem w celu doboru antybiotyków. Zapalenie oskrzeli pożądane zwiększenie spożycia witamin, a przede wszystkim – witaminy C.

Brać leki, które blokują centra kaszlu (np libeksin, kodeina), zapalenie oskrzeli, powinny być bardzo ostrożnie, ponieważ może to prowadzić do ataków astmy ze względu na to, że nagromadzone płynu w oskrzelach nie kaszel.

Leczenie zapalenia oskrzeli środków ludowej

  1. Oskrzeli należy do bardziej ciepły płyn. Najbardziej przydatne w tym przypadku jest herbata z malin, żurawiny, cytryny i miodu.
  2. Wdychanie przyczynia się do skraplania plwociny i poprawę jej odkrztuszanie.

    Najprostszym rozwiązaniem jest gotowanymi ziemniakami w mundurkach, pary, z którego można oddychać, przykryty kocem. Również do inhalacji olejków eterycznych (eukaliptusowy, cedrowy Atlas i Himalaje, sosny, szałwii, jałowca i igieł sosnowych) 3-5 kropli w szklance gorącej wody.

  3. Doskonała przeciwkaszlowe uważane wlewu miodu na czarnej rzodkwi. Aby to zrobić, w klubie wyciąć rowek, który jest wypełniony miodem i pozostawić do zaparzenia na dzień. Weź łyżeczkę nalewki 3 razy dziennie.
  4. Z powtarzane i długotrwałe zapalenie oskrzeli pomaga zbierać od matki i macochy, oregano i korzenia prawoślazu lekarskiego w stosunku 1: 1: 2. Jedna łyżeczka kolekcji polać szklanki wrzącej wody i zaparzać przez pół godziny w termosie.

    Pić rosół powinien być 1/3 szklanki 3 razy dziennie przez trzy tygodnie.

Przy regularnym nawrotu choroby powinny skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć przewlekłego zapalenia oskrzeli przejściowego.

Share →