Jak leczyć zapalenie zatok w domu?

Jak leczyć zapalenie zatok w domu?

Witaj czytelnicy medicsovet.ru, dziś przyjrzymy się, jak leczyć zapalenie zatok w domu.

Wraz z nadejściem chłodów i ekstremalne temperatury, każdy z nas jest narażony na takie choroby jak ARI ostrej infekcji dróg oddechowych (wirusowe) lub, prościej, zimno. Integralną częścią tej choroby jest zimno. Pozostawił bez właściwego leczenia nieżytu nosa zatok może przejść do, katar też należy traktować prawidłowo. i nie działają na zasadzie sama odbędzie.

Antritis – To nagromadzenie śluzu ropnych w bocznych (szczęki) zatok, powodując pacjenta czuje presję na oczy i twarzy, bóle głowy, zatkany nos i ponad. Ponieważ nos jest na głowie, a nie w innych częściach ciała, zapalenie zatok jest uważane za bardzo niebezpieczne dla ludzkiej choroby: zakażenie, zgromadzone w nosie, może udać się do mózgu, niż spowodować nawet bardziej niebezpieczne choroby, takie jak zapalenie opon mózgowych. Również w zaawansowanych stadiach zapalenia zatok wymagają operacji umyć nos specjalnym roztworze, który jest nazywany paracentezy lub przez Kukułka (w trakcie procedury osoba nie może posunąć się dusić wstrzykuje roztwór), i to jest bardzo bolesne, niewygodne i nieprzyjemne proces.

Zapobiegać rozwojowi zapalenia zatok, możesz skorzystać z tradycyjnej i medycyny alternatywnej. Tradycyjna medycyna – leczenie przepisane przez lekarza swoich środków. To może być różne antybiotyki, drogi oddechowe i ciepłe w szpitalu, itp

Cóż, leczenie zapalenia zatok przynosowych jest leczenie domu nietradycyjnych sposób oznacza, pod ręką. Zioła, propolis, czosnek, czarna rzodkiew, a nawet jaja – może pomóc leczyć i przezwyciężyć zapalenie zatok.

Leczeniu zapalenia zatok w domu

Obecnie istnieje wiele sposobów leczenia zapalenia zatok w domu za pomocą różnych ziół, lotiony, inhalacji oparte na różnych ziół i inne. Aby wybrać właściwą drogę do „walki” z samym zapalenie zatok, przede wszystkim, aby wykluczyć możliwość reakcji alergicznych na jeden lub drugi produkt stosowany jako lek. Jest także konieczne branie pod uwagę właściwości strukturalne śluzówki nosa, w celu uniknięcia nosa.

Nie należy rozpoczynać leczenia domowy zatok, jeśli nie ma jasnego zrozumienia, co robić i jak to jest zrobione. Lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem i dopiero po tym może coś z tym zrobić.

Łatwy i skuteczny sposób leczenia nagrzewa się: podjąć ścisłą skarpetki, którą trzeba wypełnić prosty soli kuchennej lub piasku skarpetkę wiązanej, ogrzewane i wprowadzony do zatoki szczękowej przez 20-25 minut. Procedura ta musi być wykonana w nocy co najmniej 5 dni.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów uznaje się za inhalacji, stosując konwencjonalne ziemniaki. która jest gotowana aż gotowane. Woda powinna być opróżniane i ziemniaki puree z miski, umieścić przed nim, przykryć ręcznikiem i wdychać na gorącej pary wodnej do całkowitego schłodzenia.

Krople do nosa Możesz użyć świeżego (nie gotowane), sok z buraków, rokitnika zwyczajnego i oleju roślinnego, z dodatkiem do ostatniego rysunku łuku. Dla karmiących matek i ich dzieci będą zbliżać grzebiąc nos w mleku 1-3 krople do każdego otworu nosowego. Wewnątrz można wziąć zioła, które wzmacniają układ odpornościowy, takich jak ziele dziurawca, krwawnika, eukaliptusa i innych, którzy są łatwo dostępne w aptece.

Założyć i umyć zatok roztworu soli morskiej, co potrzebne jest, aby rozpuścić pół łyżeczki soli morskiej w szklance wody i płukać nos za pomocą strzykawki (bez igły) trzy razy dziennie.

W uzupełnieniu do artykułu można przeczytać list od czytelnika I utwardzonego domu zapalenie zatok. Opisano tam również kilka wskazówek, aby pozbyć się tej choroby.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi:

Share →