Jak ma historię powstania spódnicy

Jak ma historię powstania spódnicy

Historia wystąpienia spódnicy w krajach europejskich

Sukienki lub tuniki przeciwieństwie, obejmuje całe ciało, spódnica została zabezpieczona w talii i pokryte tylko dolną połowę. Pierwsza spódnica, jako odrębny strój kobiety elementem pojawił się w Hiszpanii w 16 wieku. To był bardzo obszerny artykuł mający ogromną szerokość osiąga się przez nakładanie warstw tkanki w kilku, a nadziewane włosia końskiego.

Te spódnice były tak poważne, że ubrane panie przeniósł się z wielkim trudem.

W miejsce tego ociężały zbliżył spódnica „verdugad”, który został oparty na ramach obręcze. Wąska w talii i rozszerzone na dole makiet wielkie damy umieszczone przez ich niewolnice, który „wspinać” w centrum spódnicy i przykuty go do gorsetu.

Nieco później, we Włoszech i we Francji pojawiła lekkich modeli o zaokrąglonych kształtach, uzyskuje się przez dodanie podstawę spódnica poduszki specjalne schabu wytworzonymi z wełny.

W 17 wieku w modzie bardziej komfortowe proste spódnice z ogonem, a także produktów, nanoszone na bokach. Obecnie dużo popularności i otrzymał wiele warstw. Panie umieścić na siebie kilka spódnice, których liczba może osiągnąć 15.

Gotowe spódnice były bardzo ciężkie. Waga suknia ślubna, na przykład, może osiągnąć 100 kg. Przenieś się w tej sukni panny młodej nie może, więc często przywołuje ją do kościoła w ręce pana młodego. W 18 wieku przyszła moda na kopule. Spódnica czasu jest konstrukcja wykonana z metalu lub drewnianej obręczy ramy, szczelnie pokryta tkaniną.

Aby przyciągnąć uwagę płci przeciwnej dolnych większości produktów ozdobione koronką. Podczas ruchu, pani spódnica kołysząc i opublikował bardzo intrygującą szelest.

W 19 wieku, w dobie oszczędności i elegancji, w vogue spódnicy w kształcie dzwonu, który był w stanie utrzymać kształt z pomocą krynoliny. Produkty wykonywane wyłącznie w kolorze białym, na sobie kolorowe spódnice w tamtych czasach był uważany bardzo niegrzeczne.

Aż do 19 wieku i pojawienie się prawdziwego zgiełku – specjalny wałek, który jest realizowany poprzez głośności efektu tyłu spódnicy.

Na początku 20 wieku w Europie w modzie wąskiej spódnicy, pociągnął w kostkę tak źle, że poruszają się w nich było prawie niemożliwe. Jednak mimo to, każdy szanujący się pani pojawiła się na świeckich przyjęć tylko w tych ubraniach. Założyciel „lame” spódnicy jest brytyjska aktorka Cecilia Sorel.

Pomimo wysiłków społeczności międzynarodowej na rzecz utrzymania długość spódnicy do kolan, skracając tym atrybutem kobiet projektanci szafa są bezustannie. Najdalej w tym przypadku poszło Mary Quant, który stał się twórcą pierwszej wąskiej spódnicy mini.

Modyfikacja stylów i spódnice kształtach się w 20 wieku i jest stale zależało wyłącznie od fantazji mody.

Wygląd spódnicy w Rosji

W Rosji spódnica stało się popularne dopiero w 20 wieku, pchając w tle znanego do młodych dziewcząt i kobiet w tamtych czasach sundresses.

Share →