Jak mierzyć ciśnienie tętnicze?

Jak mierzyć ciśnienie tętnicze?

Jeśli podejrzewasz, że stres i niepokój może wpływać na ciśnienie krwi, należy koniecznie poinformować lekarza, który może zadecydować, że jedynym sposobem, aby uzyskać dokładny odczyt jest miarą ciśnienia w domu z domowym komputerze.

Przed mówimy o maszynach domowych, należy zauważyć, że «reakcja na białym płaszczu» Nie zawsze «pomyłka» w pełnym tego słowa znaczeniu. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy są podobne zjawiska obserwowane prawdopodobne, że przerost lewej komory serca i miażdżycy. Chociaż jest to kwestia kontrowersyjna, ale naukowcy uważają, że «przez nadciśnieniem białego fartucha» może być pierwszym etapem w rozwoju nadciśnienia.

Jednakże, jest do dyspozycji wystarczających danych, aby wyciągnąć ostateczne wnioski. Jednak oczywiste jest, że natychmiastowe rozpoczęcie leczenia może skorzystać osób cierpiących na tę chorobę, nawet jeśli mają ciśnienie dom jest znormalizowana. Jednak w wielu przypadkach, lekarz zadecyduje o opóźnić leczenie aż nie mierzą ciśnienie w domu chorego, w miłej, spokojnej obstanovke.Dazhe jeśli osoba traktuje o wysokim ciśnieniem krwi, miernik krajowy będzie monitorować działanie leków lub działanie innych czynników (zmiany styl życia, a m. p.).

Do pomiaru ciśnienia krwi w domu, potrzebny jest następujący sprzęt: mankiet do pompowania powietrza i miernik stetoskop. Wszystkie rękawy wykonane są z tego samego materiału. Mają gumową uszczelkę, wypełniając powietrze, ściska dłoń. Większość z nich posiada warstwę zewnętrzną z nylonu oraz pasek do przytrzymywania rękawa na swoim miejscu. Najprostsze mankiety są dołączone metalową pętlę.

Mankiet powinien mieć odpowiednie wymiary. Dorosłych o średniej wysokości rąk można kupić mankiet normalnej wielkości. Jeśli ręka jest duże, konieczne jest, aby nabyć duży mankiet.

W przeciwnym razie, manometr może być nieco przesadzone.

Istnieje wybór liczników, które są określane również ciśnieniomierzy. Dokładne odczyty daje licznik ze słupa rtęci. Ale ma jedną wielką wadę: jest wypełnione substancji niebezpiecznej – rtęć. Być może byłoby lepiej – zwłaszcza jeśli są dzieci w rodzinie – nie kupić taki licznik. Inny rodzaj licznika nazywa aneroid Korotkowa, wykorzystuje sprężyny metalowe.

Być może dla wielu będzie to najlepsza opcja. Trzeci typ – licznik elektroniczny, który jest często kosztowne i nie zawsze są dokładne, choć elektronicznej. Aparaty do pomiaru ciśnienia krwi jest powszechnie dostępna, zazwyczaj w aptekach. Istnieje wiele odmian tych urządzeń. Niestety, nie wszystkie z nich dokładny i prosty w użyciu.

Tak więc, zanim kupisz metr, dobrze byłoby, aby tego doświadczyć. I nie kupić mankiet do mierzenia ciśnienia na palcach, ponieważ tego typu daje niedokładne odczyty. Po instrukcji jest dokładnie przeczytać, można rozpocząć pomiar. Pacjentom zaleca się również doprowadzić urządzenie do następnego spotkania z lekarzem, aby upewnić się, że jest prawidłowo go używać.

Do pomiaru ciśnienia krwi, wiele umiejętności, a nawet początkowo nie jest konieczne. (Oczywiście, jeśli ktoś z rodziny, aby podzielić się swoimi doświadczeniami.), Procedura jest taka sama, jak w gabinecie lekarskim:

1. Musisz usiąść wygodnie w fotelu lub na stole tak, że twoja ręka jest na poziomie serca;

2. Relaks na pięć minut przed dokonaniem pomiaru.

3. Następnie należy przymocować kołnierz na górze gołą ręką. Rura mankiet powinna być na wewnętrznej kolanka, tuż powyżej tętnicy ramiennej (który w tym momencie dzieli się łokciowych i promieniowe).

Mocowanie mankiety wymaga pewnego doświadczenia, ale szybko nabyte.

4. Wskazujący i środkowy palce drugiej strony czuć puls na wewnętrznej stronie łokcia, tuż pod mankietem. Następnie umieścić głowicę stetoskopu do tego miejsca.

Przechowywać trzeba prawą rękę.

5. Teraz napompować mankiet. W tym celu konieczne jest, aby wycisnąć żarówkę gwałtownie tak szybko pompuje się mankiet z powietrza, aż rtęci wzrasta do około 30 mm wyżej niż stałym ciśnieniem.

6. Teraz powoli opada mankiet. Cały proces trwa nie więcej niż 20 sekund. Po pierwsze, w stetoskop nic nie będzie słychać, jak zaciśnięcie tętnicy ramiennej i krew przechodzi do tętnic przedramienia.

7. Trzeba monitorować licznik i słuchać, i jak tylko stłumione cichych uderzeń (tzw Korotkowa), od razu zauważy, że strzałka na odczyty liczników. To jest ciśnienie skurczowe. Tak długo, jak powietrze powoli z mankietem, nadal można usłyszeć dźwięki stetoskop, jak powoli niszczy tętnicy ramiennej i przepływa więcej krwi do tętnic przedramienia. Wreszcie, gdy sygnał nie jest już słyszał przez stetoskop, należy zauważyć na odczytów liczników.

W ten sposób dowiesz się, ciśnienie rozkurczowe.

Ostrzeżenie! Zaleca się, aby mierzyć ciśnienie w co najmniej dwukrotnie krótkiej przerwy przez dwie do trzech minut w pomiarach montowanych od ciśnienia krwi do poziomu normalnego pacjenta. W większości przypadków, odczyty wahać się w odległości 5 mm Hg. Art. dla ciśnienia skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego krwi.

Reakcja na «biały płaszcz»

Jak już wiesz, ciśnienie krwi stale się zmienia. Zawiesza się, gdy śpimy, a wzrasta, gdy jesteśmy zaangażowani w działalność energicznym, gdy przestraszony lub zdenerwowany o czymś. Często ludzie są coraz nerwowy już w drodze do kliniki, idąc do lekarza po poradę lub badanie rutynowe. Kiedy człowiek jest w stanie zawieszenia, może też spowodować wzrost ciśnienia krwi. Wynik jest paradoks: w momencie, kiedy osoba musi być dokładne ciśnienie krwi, charakterystyczne dla niego, przejdź zawyżone odczyty.

Lekarze mają specjalny termin dla tego typu zawyżonych odczytów: reakcja na białej szacie. Niektóre badania wykazały, że w przypadku «przez nadciśnieniem białego fartucha» Ciśnienie krwi może być istotnie zwiększona. Ponad 20% osób, które mogą sprawić, że rozpoznanie pierwszego stopnia nadciśnienia, nie jest naprawdę chory – są one po prostu nerwowy, co doprowadziło do czasowego wzrostu ciśnienia.

Mamy nadzieję, że nasze informacje będą przydatne dla Ciebie.

Share →