Jak nauczyć się jazdy w mieście

Jak nauczyć się jazdy w mieście

Jeśli zacząłeś czytać ten artykuł, oznacza to, że co najmniej zainteresowany w najbliższej przyszłości prowadzić samochód. Pojazd ma prawo jazdy, NIE umiejętności jazdy – klasyczną sytuację. Dla nowego kierowcy, ważne jest krótkie i jasne wyjaśnienie głównych niuansów.

To teraz przechodzimy. Zostań pewność kierowcy miasta i każdy może.

Jeśli zacząłeś czytać ten artykuł, oznacza to, że co najmniej zainteresowany w najbliższej przyszłości prowadzić samochód. Pojazd ma prawo jazdy, a nie umiejętności jazdy – klasyczną sytuację i, niestety, bardzo często bywa w życiu.

Pierwszy dzień nadszedł, idziesz do „jazdy na koniu.” Ale w jaki sposób? Strach, strach, nerwy, pytania … Jak zachować się na drodze?

Jak zacząć jeździć z zaufaniem?

Wyjścia z sytuacji: człowiek potrzebuje sterownika, to on w stanie pomóc przy pierwszym uruchomieniu. Jeśli przyjaciel jest – dobrze, że to ważne. ALE! Twój „nauczyciel” jest zajęty, leniwy, nerwowy i nie zawsze może przynieść informacje do Ciebie.

Weź sprawy w swoje ręce i czytać, my pomożemy Ci się z tego błędnego koła! Tak, teraz jest ważne dla ciebie – dowiedzieć się, jak szybko zarządzać żądaną transportu.

Dla nowego kierowcy, ważne jest krótkie i jasne wyjaśnienie głównych niuansów, że na początku nie było zamieszania w głowie z powodu nadmiaru informacji. To teraz przechodzimy.

Więc zdecydowaliśmy, „ja prowadzę!”. Początku, że kupując samochód i prawo jazdy – tematem osobnej dyskusji, a teraz nie jesteśmy zainteresowani. Uważamy, że jest to wszystko, co masz. Naszym zadaniem – pierwsze umiejętności jazdy na samochód osobowy.

Dla struktury informacji w głowie główne zasady niepisane oznaczają podpozycje.

Przepisy drogowe (SDA)

SDA – podstawą dla wszystkich użytkowników dróg. Dla pewność początku nie można uruchomić „zasadę” bez jasnego zrozumienia logiki ruchu i pieszych na jezdni. Musisz podzielić niewątpliwie bez chwili wahania, aby skupić się na drodze, albo myśli, „Jak iść w prawo?” I „Jak przejść mechanicznie?” Tylko będzie kolidować ze sobą, i po raz kolejny pojawi się nerwowy na początku.

Tak więc, problem: SDA powinny być na poziomie naturalnych odruchów, lub na ruch na drogach nie jest wykluczone,. Niezdecydowany.

Rozwiązanie: uczyć się, aby zrozumieć, aby zwracać uwagę na ruch na drodze.

Użytkownik nie może: za kierownicą, mając na uwadze brak zrozumienia zasad ruchu.

Znaki drogowe

Znaki są odczytywane bez zbędnych pomysłów, ale ostateczne i jasnego zrozumienia ich znaczenia na drodze trzeba jechać do miasta. Dostępne są dwie opcje:

 • instruktor w szkole jazdy przenosi cię do samochodu szkoły i godzin praktyki kupisz wymaganych umiejętności „bezmyślne” szybkie czytać znaki drogowe i orientacji umiejętności na nich;
 • dokładnie przeanalizować znaczenie znaków i nie za kierownicą, tak długo, jak nie jesteś trafiając jako pasażer („w sprawie wspólnego funduszu”, z przyjaciółmi, rodziną i tak dalej. zm.) uwagę na znaki i ich zrozumienia.

  Dokładniej mówiąc, staramy się zawsze zwracać uwagę na to, jak samochód jest w ruchu w danej sytuacji, w zależności od objawów, ale należy pamiętać, że kierowca nie może zawsze stosować się do nich. Alternatywnie, można codziennie jeździć na tej samej drodze i stale umocnić zasady ruchu na tej drodze. Tak przynajmniej stworzyć sztucznie ścieżkę zrozumienia z reflex „kliknij tutaj”, które w przyszłości będą bardzo przydatne.

Dopiero po tym wszystkim, można siedzieć w swoich pojazdach i delikatnie zacząć do rzeczywistej sytuacji na drodze, aby przyzwyczaić się do znaków.

Cel: zrozumieć znaki „na pierwszy rzut oka”.

Rozwiązanie: uczyć, zdobywać wiedzę, kiedy – pasażer, zwracając uwagę na znaki.

Użytkownik nie może: za kierownicą, jeśli masz „kasza” w umyśle znaków; co najmniej doświadczenie potrzebne staranne pasażera.

Chodźmy!

Prawo jazdy, samochód, wiedza / znajomość przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych – to wszystko, co masz teraz. Czy bez odstępstwa na pytanie „Gdzie wstawić klucz?”, „Jak mam iść?” I jak, bo wszystko zrobić wcześniej przeszedł. Natychmiast bliżej obiektu.

Jednym ze sposobów, aby nauczyć się jazdy w mieście – Plan pozostawiając bardzo wcześnie rano. Jeśli akcja dzieje się w lecie, jest to bardzo wygodne, aby rozpocząć na 5, kiedy to światło, ruch na drogach nie jest tak bogata jak w półtorej godziny lub dwóch (indywidualnie zależy od miasta), a tworzenie strumienia ruchu masz czas, że tak powiem dla „toczenia” pierwotnego zaufania. Operację tę można powtórzyć kilka razy, aby zdobyć umiejętności i zapamiętać ruch danej trasie.

Metoda jest bardzo skuteczna i jest zalecany do stosowania.

Doradzamy, aby wyposażyć samochody podpisać początkujący (zwłaszcza w przepisach, które trzeba zrobić), więc będzie to mniejszy problem. Należy pamiętać, że koła tak wyznaczony jazdy samochodem łatwiej: przyciąga uwagę, sprawia, że ​​można traktować ostrożnie, w końcu, po raz kolejny nie zasygnalizował, nie przycina.

Przed rozpoczęciem ruchu – zapiąć. Czy pas Fling i przymocować! Najpierw udać się za kierownicą, z pasa będzie ciszej („więcej …” – czytamy w nawiasach powyżej).

Nie może być uwięziony w czasie pierwszej podróży, zapala się, że nie chciałby, aby rozpocząć życie z uczciwego kierowcę komunikacji z policji drogowej.

Należy wspomnieć o konieczności spowolnienia ruchu na cichej ulicy, jest to oczywiście ma taką „ogromną” doświadczenie jazdy. Przy okazji, sygnały z tyłu, gdy po raz pierwszy opuszczają, nie od razu przełożyć w głowie, że sygnały będą z pewnością będzie na to gotowy. Możesz stoisko, start z trzech (lub więcej!) Razy, co nieuchronnie doprowadzi do perturbacji na tylnej powierzchni użytkowników dróg. To jest na porządku dziennym, i traktować sytuację ze zrozumieniem, a może nawet z humorem, w przeciwnym razie, jeśli od czasu do czasu się denerwować na każdy taki „push od tyłu”, to nieuchronnie prowadzić do napięć za kierownicą i nie przyczyniają się do pomyślnego jazdy ,

Cel: przejść spokojnie bez tworzenia sytuacji nadzwyczajnych.

Zapamiętaj regułę: Nerwy i pośpiech za kierownicą – głównym wrogiem bezwypadkowej jazdy. Spróbuj mniej „szarpać”; Lepiej iść powoli, ale pewnie, niż spieszyć się i tylko pogorszyć sytuację! Korzystanie alarm pomoże spokój innych kierowców i dać sobie szansę, aby ciszej planowanego manewru.

Użytkownik nie może: nerwowy, zbyt pośpiechu, zgiełku (!).

Zasady „drugiego” dniu jazdy

Poniżej znajduje się lista zasad, które, oprócz wyżej, należy stosować się do wszystkich początkujących na koła:

 • po pierwsze, nie rób nagłych manewrów, należy uważać (pierwsze pozytywne doświadczenia często doprowadza do stanu euforii, i początkujący kierowca nie zauważy sygnalizacji świetlnej);
 • Nie wolno jeździć z światłach, kiedy tylko dla pieszych zapala się czerwone światło, tryb sygnalizacji świetlnej (na przykład „w kształcie litery T” skrzyżowanie) może odegrać okrutny żart z tobą;
 • Parking nie wtrącać się w „dżungli”, wszystko, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się stopniowo;
 • gdy odbudować „informacje” z lepszych lusterka boczne, by sprawdzić kolej na głowie. Należy to zrobić bardzo szybko, jak sytuacja na drodze na przodzie samochodu może natychmiast zmienić;
 • podczas cofania upewnić się, że to „gang awaryjne” w odniesieniu do siebie, oraz w sytuacji, gdy wychodzisz z poparciem wielu pojazdów, sygnał dźwiękowy dla lepszej widoczności;
 • Nie zapomnij wyłączyć przesyłanie lub wycisnąć sprzęgło, kiedy uruchomić samochód (niezbyt często: Samochód uderzył stojący podczas uruchamiania silnika na biegu);
 • na początku eksploatacji samochodu sprawiają, że zwyczaj: monitorowanie poziomu oleju w silniku i skrzyni biegów, poziom płynu chłodzącego (ochrona przed mrozem), wyłączyć światło, gdy zaparkowany odwiniętą samochodu, zamknąć drzwi (podczas postoju iw ruchu), – dla wszystkich tych bezpieczeństwa warunki są bezpośrednio związane;
 • i nie rozpraszające dźwięki! Staraj się jeździć bez muzyki, a jeśli pasażerów – to z nimi komunikację pinch do minimum. Nie rozpraszaj!

Prowadzenie samochodu – nie talent, ale konieczność i „Samochód nie jest luksusem, lecz środkiem transportu”, więc nie pozwól Schumacher i pewność miejskiego kierowcy i każdy może. Przestrzegać zasad naszych notatek, a ty jesteś o wiele szybciej i mniej strat bliskich do poziomu samochodu samokontroli.

Share →