Jak nie dać się chorą infekcji jelit?

Jak nie dać się chorą infekcji jelit?

24 czerwca ukazał się ostatni z pacjentów, którzy w szpitalach Kijowie z ostrej infekcji jelitowej. W ogóle, od dnia 8 czerwca 2011 roku zanotowano 80 takich skarg, a 56 osób zostało hospitalizowanych.

Generalna Dyrekcja Zdrowia KSCA przypomina mieszkańcom i gościom miasta w lecie ze względu na wzrost temperatury zwiększa ryzyko ostrych infekcji jelitowych. Przestrzegać zasad higieny w celu uniknięcia tych chorób.

Notatka dla publiczności na zapobieganie infekcji jelitowych

Z początkiem sezonu wiosenno-letnim odpoczynku zwiększa ryzyko ostrych infekcji jelitowych. Na potrzeby obywateli ostrzegania przed tymi chorobami Stan sanitarno-epidemiologiczne usług Ukrainy przypomina publicznych prostych zasad, aby pomóc zachować zdrowie.

Ill infekcje jelitowe poprzez:

Jedzenie niemyte warzywa i owoce; Spożywanie pokarmów z naruszeniem warunków / okresy przechowywania lub wyprodukowanych z niewłaściwej obróbki cieplnej; Połknięcie wody lub płynu do płukania ust, kiedy kąpieli w wodach otwartych.

Zapobiegać zakażenia jelitowe mogą być przestrzeganiu zasad higieny:

Umyć ręce wodą z mydłem przed przygotowywaniem żywności, zużycie i po skorzystaniu z toalety; Myć owoce i warzywa, lub zalać wrzątkiem przed użyciem; Sklep spożywczy w miejscach nienarażonych na muchy i inne owady, które przenoszą infekcję; Następujące warunki przechowywania produktów, nie kumulują wraz surowców i przetworzonych termicznie żywności; Jedz pokarmy po wystarczającej obróbce cieplnej, w każdym przypadku, nie należy używać produktów o wątpliwej jakości; Pływać tylko w wyznaczonych wód.

Pamiętaj, że choroba nie jest natychmiastowe. Okres utajenia do różnych chorób jelit często trwa od 2 do 7 dni. Następnie, charakterystyczne objawy choroby pojawiają się: osłabienie, bóle głowy, wymioty i bóle brzucha. biegunka, gorączka.

W przypadku pierwszych oznak choroby przewodu pokarmowego, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ja może prowadzić do powikłań.

Wystąpił błąd? Zaznacz go i naciśnij Ctrl + Enter.

Share →