Jak niebezpieczne różyczce

Jak niebezpieczne różyczce

Różyczka jest bardzo zaraźliwa choroba, chociaż podatność na niego jest niższy niż odra.

Źródła różyczce

Źródłem zakażenia jest chory człowiek. Wirus choroby można wykryć przez kilka dni przed pojawieniem się głównych elementów.

Główne objawy różyczki

Te pierwsze objawy występują w części nosowej gardła. Osoba jest chora na różyczkę jest zaraźliwa, zazwyczaj w ciągu 5 dni po pierwszym wybuchu. Okres inkubacji wynosi 15-24 dni.

Objawy różyczki

Pierwsze oczywiste objawy różyczki jest wysypka na twarzy. Różowy wysypka na kilka godzin już rozprzestrzenia po całym organizmie. Najbardziej oczywiste otoczki wysypka wokół stawów, pleców, pośladków, ramion i nóg. W tym samym czasie nie jest łatwe katar i kaszel. Powiększenie węzłów chłonnych w tył głowy i szyi – Inną cechą różyczki.

Temperatura nie jest zwykle znacznie zwiększona.

Z różyczką choroby u dzieci

Dziecko skarży się zwykle lekkim niedyspozycji. 2-3 dni wysypka znika bez śladu, temperatura również normalne. Różyczki nie jest zwykle towarzyszą komplikacje.

Harder choroba cierpią dzieci starsze lub dorośli. Mogą wykazywać objawy wysoka gorączka, silny ból głowy, silny powiększenie węzłów chłonnych.

Różyczka u dorosłych

Różyczka nie jest uważane za niebezpieczne choroby, z wyjątkiem chorób kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. W tym okresie, to jest niebezpieczne nawet kobieta i jej płód. Wirus może wpływać tkanki płodu, a tym samym uszkodzenie powstawanie płodu.

To może prowadzić do ciężkich wad rozwojowych płodu.

Co zrobić, kobiety w ciąży, objawy różyczki

Co możemy zrobić, aby kobiety w ciąży, czy ma kontakt z pacjentem z różyczką? (Być może jej najstarszy dziecko jest chore). Może cicho wyraźne objawy, a dla kobiety się niewidoczne. Jeśli kobieta ma dziecko chore z różyczką, nie należy się bać, bo to jest wirus daje silną odporność, a choroba nie jest powtarzany. Ale czy to nie jest pewne, a kontakt nastąpił między pierwszych trzech miesiącach ciąży, może mieć do przerwania ciąży, w celu uniknięcia nieprawidłowości płodu.

W każdym przypadku powinieneś zobaczyć położnik – ginekologa po poradę.

Share →