Jak obliczyć dzień owulacji?

Jak obliczyć dzień owulacji?

05 listopada 2013 Kategorie: Planowanie

Zastanawiasz się, jak obliczyć dzień owulacji, czas, kiedy płodność wzrasta czasami? Przeczytaj ten artykuł i znajdować odpowiedzi na najgłębsze pytania!

Owulacja dla kobiet – jest głównym elementem dla zdrowia kobiety i jej zdolności do ponoszenia dzieci. Trudno sobie wyobrazić, ale tylko raz w miesiącu, kobiece ciało jest najbardziej gotowy do poczęcia dziecka. Ten stan utrzymuje się przez 24 godziny, a nazywa się tajemniczy termin „owulacja”.

Owulacja – co to jest?

Owulacja – Co to jest? Słowo „owulacja” pochodzi od łacińskiego „jajeczko”, co oznacza „jajko”. Fizjologiczny proces „owulacja” – Wydajność dojrzałe, gotowe do zapłodnienia komórki jajowej z pęcherzyka jajnika do jamy brzusznej. Gotowy wyobrazić jajko jest w jamie brzusznej drugi dzień, towarzyszy temu uszczelki macicy i zmian w jego środowiska wewnętrznego.

Jeśli zapłodnienie nie występuje, pochodzi z jaj przy menstruacji. I jajników zaczyna dojrzałe nowe jaja tak, proces jest powtarzany z miesiąca na miesiąc.

Jego regularne i cykliczne kontrolowane złożonych mechanizmów neurohumoralnych hormonów jajnikowych i przedniego płata przysadki. U zdrowych kobiet z cyklu miesiączkowego, naoliwione zdolne do spontanicznej ciąży i urodzenia dziecka, dzień owulacji co 21-35 dni przyjdzie. Ciągłość tego procesu jest zakłócony w okresie menopauzy i po urodzeniu dziecka lub aborcji.

Poznać dzień owulacji w różny sposób: przy szczególnych objawów, zmian temperatury ciała. USG, jak również poprzez specjalne badania i obliczenia.

Objawy owulacji

Dzień owulacji charakteryzuje się następującymi cechami:

 • Zmieniający się charakter wydzieliny z pochwy. Konsystencja, gęstość i ilość śluzu szyjkowego pochwy zmian w ciągu miesiąca.

  Wraz ze zbliżaniem się owulacji dzień staje się bardziej lepki i lepka, elastyczna i śliskie, a także przejrzyste i hojny. Niektóre samice przedstawiciele w owulacyjne przydzielone wypowiedzenia smugi krwi.

 • Objawy bólowe. Wiele kobiet cierpi z powodu bólu określonego owulacji po jednej stronie brzucha, w dojrzewania pęcherzyka jajnikowego, a także w piersiach i sutkach.
 • Wzrost podstawowej temperatury ciała. W dniu owulacji, a następnego dnia temperatura ciała wzrasta o kilka dziesiątych stopnia.

  Muszą zmierzyć się rano, nie wstanie z łóżka.

 • Zmiany hormonalne. Przeddzień owulacji u kobiet ma najwyższe stężenie hormonu luteinizującego, który wysyła sygnał do jajnika w celu uwolnienia dojrzałego jaja.
 • Inne cechy indywidualne. Kobieta ciała – subtelne unikalnym narzędziem, w którym wszystko jest ze sobą powiązane i współzależne. Każda kobieta może złapać dzień owulacji na własnych reakcji organizmu i wrażeń. Są to nasilenie receptorów smakowych i sensorycznych, szczyt pożądania seksualnego, energii, aktywności, a także obrzęki, wzdęcia, bóle i dręczące tak dalej.

Spodziewamy się, dzień owulacji

Oblicz dni owulacji może być po prosty wzór: data kolejnej miesiączki minus 14 dni.

Naukowo, że kobiety z stabilnego cyklu miesiączkowego, owulacja występuje 14 dni przed datą rozpoczęcia następnego okresu. To znaczy, może się zmieniać czas trwania pierwszej części cyklu menstruacyjnego, a druga połowa jego wartość pozostaje stabilny, wysokości 14 dni. Ale miesiączki jest procesem wystarczająco labilne podatne odmiany najbardziej fizjologicznych czynników i przyczyn, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Dlatego metoda kalendarz nie pozwala dokładnie obliczyć dzień owulacji, może poważnie źle.

Wiem, dzień owulacji z nieregularnym cyklu

Regularne miesiączki oznacza doskonałe zdrowie i gotowość organizmu kobiety do poczęcia. Jak obliczyć dzień owulacji, jeśli cykl jest nieregularny?

Lekarze zalecają, że pary, które planują ciążę, i ważne jest, aby wiedzieć, czas owulacji, skorzystać z bardziej dokładnych metod, aby obliczyć dzień owulacji

 1. Testy. Mogą pojawić się w moczu poziomu hormonów, które sygnalizują blisko owulacji. Testy można kupić w aptece i używać ich w ciągu najbliższych kilku dni przed spodziewanym wystąpieniem okresie owulacji.
 2. Harmonogram podstawowej temperatury ciała.

  Tutaj konieczne jest przeprowadzenie dokładnego harmonogramu dla poszczególnych zmian temperatury. Skok podstawowej temperatury ciała wskazuje na występowanie owulacyjnego dni.

 3. Badanie USG. Jest to najbardziej niezawodny sposób obliczyć dzień owulacji z nieregularnym cyklu.

  Musisz 2-3 sesje USG i doświadczonego lekarza może łatwo wymienić tylko dokładnej daty owulacji. Gdy lekarze doradzają lotne miesięczne rozpocząć badania w 10 dni cyklu miesiączkowego, jak iw przyszłości, aby ściśle przestrzegać zaleceń ekspertów.

Znając swój dzień owulacji, każda kobieta otrzymuje dodatkowe szanse na udane poczęcia! Powodzenia!

Share →