Jak odróżnić zapalenie oskrzeli od przeziębienia? Objawy zapalenia oskrzeli

Jak odróżnić zapalenie oskrzeli od przeziębienia? Objawy zapalenia oskrzeli

Bardzo często ludzie zwykle przyjmuje się przeziębienia. szybko obracające zapalenie oskrzeli. Aby tego uniknąć, należy odróżnić oskrzeli w czasie przeziębienia i innych infekcji. Zapalenia oskrzeli, – zapalenia błony śluzowej ściany oskrzeli sieci trubok- prowadzących powietrze wdychane do płuc.

Najczęściej powikłaniem oskrzeli po zimno i SARS, ale może rozwijać się jako choroba niezależna.

Główną przyczyną rozwoju Zapalenie oskrzeli słaby układ odpornościowy, kiedy osłabione po zimnym lub innej choroby ciało nie może się oprzeć "atak" różne infekcje, powodując ich hit i oskrzeli. Dla zapobiegania zapaleniu oskrzeli powinno być wczesne leczenie przeziębień i przeziębienia w czasie, aby stworzyć przeszkody dla rozprzestrzeniania się zapalenia i zabezpieczyć "spływać" oskrzelach.

W ostatnich Badania Amerykańscy naukowcy, 45% zapalenie oskrzeli jest konsekwencją złej zimno, części wykraczającej z nosa do gardła i ma wpływ na błonę śluzową oskrzeli. Po zdobyciu infekcje oskrzeli zacząć wydzielać duże ilości śluzu, aby poprawić leczenie dróg oddechowych od obcych wirusów.

Więcej wyróżnia śluz. bardziej zatkane fragmenty płuc, przyczynia się do pojawienia się główną cechą oskrzeli – ból kaszel, jak rozerwanie Ci wewnątrz. Rozumienia siebie samego, od tego, co pojawiło się kaszel, może być trudne, ponieważ są kaszel i podczas przeziębienia, SARS i grypy.

Wiarygodne określenie zapalenie oskrzeli lub odmówić jego rozwój może tylko lekarz, więc postawić sobie diagnozę i rozpocząć leczenie zapalenia oskrzeli nie może w żadnym przypadku. Jeśli masz suchy kaszel i budzi obawy, czemu towarzyszy wzrost temperatury ciała i ogólnego osłabienia, diagnozowania i leczenia przypisania zawsze skontaktować się z lekarzem. Jeśli podejrzewasz, że ma zapalenie oskrzeli podczas słuchania stetoskop są rozproszone świszczący oddech i ciężko dysząc.

Zapalenie oskrzeli łagodne łatwo uleczalna i nie pozostawia żadnych komplikacji. Jeśli zapalenie oskrzeli nie podejmie kontrolę, to postępuje do przewlekłej postaci, z których do astmy strony. Nawet na umiarkowane lub ciężkie zapalenie oskrzeli pacjenta zaczyna dręczyć ból w klatce piersiowej i duszność.

Dlatego też jest bardzo ważne, aby zapobiec zapalenie oskrzeli na początku choroby, a to wymaga, aby dowiedzieć się, jak odróżnić przeziębienia zapalenie oskrzeli. Cechy wyróżniające zapalenie oskrzeli zimno i SARS w następujący sposób:

1. Jeśli przeziębienia suchy kaszel utrzymuje się przez 2-3 dni, a zapalenie oskrzeli może trwać nawet do 1-2 tygodni.

2. przeziębienia Temperatura nie długo na dużych wysokościach, wysoka gorączka utrzymuje się dłużej niż 7 dni, charakteryzujących rozprzestrzeniania infekcji w oskrzelach i płucach.

3. świszczący oddech, gwizdki w klatce piersiowej, kaszel nocny, duszność sygnalizować obstuktivnuyu kształt oskrzeli przejścia, kiedy zmniejsza się ilość plwociny i szybko skurcz naczyń istnieje. Podczas przeziębienia kaszel w ciągu 2-3 dni, a następnie obfite odkrztuszanie.

Konsekwencja przedwcześnie rozpoczęciem leczenia ostrego zapalenia oskrzeli się przewlekłe zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc. Szczególnie narażone na rozwój zapalenia płuc i przewlekłego zapalenia oskrzeli u dzieci i osób starszych. Rozpoznanie zapalenia oskrzeli, lekarz wkłada natychmiast po zapoznaniu oddychania, biorąc pod uwagę stan pacjenta.

Aby potwierdzić rozpoznanie, w niektórych przypadkach, wyznaczyć badanie funkcji oddechowych, analiza plwociny w celu określenia czynnika sprawczego i bronchoskopii. W celu uniknięcia poważniejszych chorób, takich jak rak płuc i gruźlicy, radiologicznych klatki piersiowej, aby przejść, a czasami RTG klatki piersiowej.

90% przypadków zapalenie oskrzeli związane z zakażeniem wirusowym, więc stosowanie antybiotyków w leczeniu zapalenia śluzówki oskrzeli jest konieczne jedynie w rzadkich przypadkach. Podczas wizyty u lekarza powiedz mu o naturze kaszel, a mianowicie: jaki jest twój kaszel – na sucho lub z flegmy, kolor plwociny, kiedy i jak to się uzyskać. Zasadniczo zapalenie oskrzeli przepisać wykrztuśne, które zwiększają odkrztuszanie oraz leki hamujące kaszel, przeznaczone wyłącznie do usuwania poważnych ataków kaszlu.

Wysoka skuteczność w leczeniu Zapalenie oskrzeli wykazują inhalację z nebulizatora. Roztwory do inhalacji mogą służyć jako normalnej solanki, wody mineralnej, Lasolvan, fluimitsil, ACC oraz innych leków w postaci roztworów, zmniejszenie lepkości śluzu i zapalenie śluzówki oskrzeli. Przed i po inhalacji, gdy podaje się wykrztuśnych pić dużo płynów, aby "hodować" Mieszanina oskrzeli i przynieść go z płuc.

Szczególnie pomocny picia alkalicznej wody mineralnej, zielonej herbaty z cytryną i miodem, herbatki ziołowe, zioła lecznicze z wykrztuśny działania. Ukoić nawet sok z marchwi złe kaszel pomoże z dodatkiem jednej łyżeczki miodu w szklance, po prostu pić w dużych dawkach przez tych, którzy mają problemy z wątrobą, nie jest zalecane.

07.11.2012

– Powrót do sekcji partnerskiej " Pulmonologii. "

Share →