Jak pozbyć się pleśni w mieszkaniu?

Jak pozbyć się pleśni w mieszkaniu?

Zdarza się, że ściany mieszkania, meble, szwy między płytki w łazience najmilszego zaczynają być pokryte czarnymi kropkami. Co to jest? I to forma! Teraz, pod koniec jesieni, to nie jest takie rzadkie, zwłaszcza, gdy jest już w tym miesiącu wysoka wilgotność.

Jakie niebezpieczeństwo może stanowić dla ludzi i powodują udanej walki z nim?

 Pleśni! Co to jest i dlaczego jest to niebezpieczne dla naszego organizmu?

Aby skutecznie zwalczać tę plagę, nie zaszkodzi poznać jego naturę. Zacznijmy od tego i.

Przyczyna grzybów pleśniowych. Grzyby te są z trzech podstawowych typów.

Zarodniki tych gatunków grzybów od czasu do czasu leci w powietrzu, a następnie, w kontakcie z surowym powierzchni, zaczynają z powodzeniem kiełkują. Te pędy wyglądają najcieńszy wątków. Wilgotność 95 procent i temperatury 20 ° jest optymalne warunki pomyślnego rozwoju grzybów.

Jaka forma jest niebezpieczne dla ludzi? Pozornie nic. Ale to nie jest tak, ponieważ aktywne wzrostu, grzyby, zarodniki pleśni uwalniane do powietrza w dużych ilościach.

I to powietrze, którym oddychamy z tobą. Forma może łatwo powodować alergie, astma i przepuszczenie w wielu innych równie niebezpiecznych chorób przewlekłych.

 Jak radzić sobie z pleśni w mieszkaniu? Proste metody.

A właściwie, dlaczego nie ma pleśni w naszych apartamentach? Cała tutaj niewystarczającej wentylacji. Po wszystkich systemów wentylacyjnych w domach, które zostały zbudowane w czasach sowieckich (a wiele wbudowanych później) jest wykonany na zasadzie swobodnego przepływu powietrza przez okna i drzwi. I jego wypływ przez otwory wentylacyjne, które są wyposażone w WC, kuchni i łazienki. Poza tym wszystkim, dziś w większości apartamentów wyposażonych w konstrukcji okna PCV, które mają dobrą wytrzymałość, a także drzwi wyposażonych w zamkniętej werandzie.

W związku z tym na wymianę powietrza w mieszkaniu jest znacznie gorsza, o dużej wilgotności, a za nim i pleśnie.

Oczywiście, jeśli możesz całkowicie osuszyć mieszkanie, a następnie wyeliminować przyczynę formy, może później, a sam zniknąć, bez twojej pomocy. Ale nie trzeba czekać (nie mogę się doczekać). Znacznie lepszym rozwiązaniem jest oczyszczanie spleśniały obszarach ścian i mebli z odkurzacza. Po tej procedurze, przetwarzanie przeprowadzone już zainfekowane ciepłych miejsc (od 40 do 60 ° C) 4% roztworem sody oczyszczonej.

Pojawienie się małych plamek na mokrej ściany, powinny być traktowane z tej witryny z nadtlenkiem wodoru zmieszanego z octem.

 Tradycyjne przepisy kontroli pleśni.

Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się tego nieprzyjemnego zjawiska.

    Wytworzono roztwór z następujących składników: 0,4 kg, dobrze znane boraks, kwas borowy 0,9 litra 1,4 litrów, a zwykle więcej ocet należy rozcieńczyć do dziesięciu litrów wody. Ogrzać roztwór do 50, 70 stopni, a następnie rozpylać lub nanosić za pomocą pędzla na dotknięte obszary grzyba. Tworzenie zanieczyszczone powierzchnie mogą być mocznik lub papeterii kleju. W prostych przypadkach, może pomóc rozwiązanie koncentrat przygotowane od mydła lub innym rozwiązaniem jest roztworem olejku z drzewa herbacianego.

    Ponadto, formy można walczyć i sody z samym octem. Pierwszą rzeczą miejsce jest posypane sody oczyszczonej, a potem wlewa ocet. Lodówka i chleb pole też, że byłoby miło, aby obsłużyć raz w miesiącu z roztworem sody oczyszczonej. Wystarczy 1 łyżeczka sody oczyszczonej rozpuścić w szklance wody. Po tym zabiegu, przetrzeć powierzchnię roztworem octu.

    W szafie, gdzie przechowywane są ubrania, trzeba umieścić kilka małych kul kamfory. Doskonale wchłania wilgoć, ale ma ostry zapach. Jeśli pojawiła się pleśni na książki, to może być usunięta w roztworze formaliny rozcieńczonym wodą. Zwilżania wymazu formaliny, a następnie usunąć pleśń dokładne ruchy. Ale nie trzeba pocierać formy lub rozłożenie go na papierze.

    Po tym, wystarczy powtórzyć proces nowy, czysty wacik.

Na samym formy i metody radzenia sobie z nim powie ten film.

  Postscriptum  Artykuł był dla Ciebie przydatne? Proszę podzielić się nim z przyjaciółmi na portalach społecznościowych.

Ponazhimayte nieco na przyciskach umieszczonych poniżej.

Share →