Jak pozbyć trądziku raz na zawsze

Jak pozbyć trądziku raz na zawsze

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu skoczyła pryszcze na twarzy i jak są one naukowo nazywa – trądzik. Są one zawsze w niewłaściwym czasie, jakby czując, że wkrótce planowane ważną rozmowę o pracę, negocjacje w sprawie pracy, urodziny lub gorszej pierwszej randce. Co zrobić w tym przypadku?

Gdzie iść i siedzieć w domu? I tu i tam. Możesz uporać się z nimi.

Jak pozbyć się trądziku? Dlaczego ich wystąpienia, a ich typy są dostępne? I co najważniejsze – jak z nimi walczyć? Te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedzi na naszej stronie internetowej.

Odmian trądziku

Zanim zdecydujesz się na przyczynach potrzeby, aby dowiedzieć się, co istnieje ich typy i jaki jest ich charakter. W ten sposób typy trądziku są następujące:

 1. Lub stan zapalny
  • Białe guzki trądzik w postaci kulek, malowane na biało. Pojawiają się w związku z zablokowaniem cieśniny gruczołów łojowych.
  • Białe Trądzik
  • Czarne punkty są mocno zapchane przewody. Najczęściej pojawiają się one na podbródek i nos. Składają się one z martwych komórek naskórka i gruczołów łojowych. Opalona nich zapalenie się nie kurz, brud, jak wielu może myśleć, ale z powodu wejścia w reakcję chemiczną z tlenem i tyrozyny. W wyniku tego punktu są pomalowane na czarny.
  • Stan zapalny.

   • Trądzik czerwone grudki lub obrzęk zaczerwienienie około 5 mm.
   • Pustule (bubble obornik) powstaje w wyniku rozprzestrzeniania się bakterii, zakażenia pod skórę, w związku z czym nie krosty złożone i martwe bakterie leukocytów.

   Głównymi przyczynami

   Nastoletni

   Trądzik najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania młodzieży, która wynosi około 14-17 lat. W tym trudnym okresie dla nich pod wpływem hormonów gruczoły łojowe zaczynają aktywniej działać. W wyniku zatkania porów skóry i wtyk łojowego powstaje w naukowych i zaskórników.

   Tylko w nim żyć i rozmnażać się bakterie, które powodują stan zapalny. Z bakterie zaczynają walczyć leukocytów, ale umrzeć. W rezultacie, może znaleźć się w litrze ropni skóry.

   Zgadzam się, że w tym mało przyjemne.

   Trądzik u dorosłych

   Ale jak to wytłumaczyć, dlaczego pryszcze wystąpić u dorosłych, którzy już dawno przeszły proces dojrzewania? Mogą być różne przyczyny, a oni mogą ukrywać znacznie głębiej, jak uważasz, że na pierwszy rzut oka. Tak więc, przyczyna trądziku mogą być następujące:

   • Niewłaściwa dieta, powodując rewolucję w żołądku – jednej z najczęstszych przyczyn. Jeśli na brodzie, twarzy lub innych części ciała pojawia niezliczone pryszcze, być może nadszedł czas, aby myśleć, i czy wam jeść? Mąka, pikantne, tłuste potrawy, kofeina, słodycze, alkohol – wszystko wpływa na ich wygląd. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twoja skóra staje się czysta i piękna, powinna być przez jakiś czas na zmianę diety: zastąpienie kawa i herbata soki ze świeżych warzyw (marchew, buraki, pomidory). Musisz jeść więcej zboża, owoce, warzywa zawierające błonnik.

    Oczywiście, nie należy zapominać o białku – palaczy, mięsa.

   • Stres, emocje. Wraz z nimi, musimy się zmierzyć każdego dnia: w pracy, w szkole, w domu. I oczywiście, że nasz organizm reaguje na wszelkie negatywne emocje. Gdy doświadcza stresu, gruczoły łojowe zaczynają działać bardziej aktywny i przyczynia się do zatykania porów, a w konsekwencji – trądzik.
   • Promienie słoneczne. Nie zdziw się. Czasami zdarza się. Na niektórych osób bardzo korzystny wpływ ultrafioletowe: trądzik wysusza skórę i dlatego wygląda bardzo piękne, gładkie i zdrowe, a po drugiej promienie słoneczne mają negatywny wpływ. Aby uniknąć szkodliwego wpływu promieni słonecznych, należy stosować specjalne filtry przeciwsłoneczne. Pozwoli to zaoszczędzić od oparzenia słoneczne, nieprzyjemnej suchości skóry i zapobiegają nowy trądzik.
   • My właściwie dbać o skórę. Zazwyczaj, trądzik, i talk pojawić tylko dlatego ludzie nie dbają o swoją skórę, lub robi to źle. Po pierwsze, konieczne jest, aby dbać o niego, a nie tylko wtedy, gdy pojawiają się problemy, i regularnie każdego dnia, więc sprawiają, że zasada codziennie rano i wieczorem, aby oczyścić skórę tonik, bez zawartości alkoholu. Należy to zrobić, ponieważ przez cały dzień na powierzchni naszej skóry gromadzi duże ilości cząstek zrogowaciałego naskórka, pył, brud, zarazki. I jeśli nie będzie regularnie czyścić, jest tak zwany zatykania porów.

    W rezultacie, są wszystkie rodzaje chorób skóry i zapalenie.

   Zasadniczo trądzik pojawia się w tych miejscach, gdzie wiele gruczołów łojowych, a mianowicie na czoło, nos, brodę, a nawet na plecach, klatce piersiowej i ramionach.

   Idź do walki z trądzikiem

   Wielu z nas głęboko przekonany, że aby pozbyć się trądziku, należy je regularnie wycisnąć. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, że kiedy bezlitośnie je ściskając, będziemy spowodować nieodwracalne szkody dla naszej skóry, raniąc ją? Mało prawdopodobne.

   Ponadto, jeśli zdecydujesz się na wytłaczanie, konieczne jest, aby pamiętać, że jest środkiem ostatecznym i powinno być prawidłowo wykonane.

   Po pierwsze, można wycisnąć tylko dojrzałe węgorze, już widać białą głowę, a które nie boli, po kliknięciu na nich. A po drugie, zanim ta procedura, aby umyć ręce, wypalić trądziku nadtlenek wodoru lub alkoholu. Należy to zrobić bez przerwy w celu uniknięcia się bakterie powodujące choroby wiele niebezpiecznych dla zdrowia i zagrożenia życia.

   Trądzik pojawia się zwykle, gdy przestajemy dbać o skórę na co dzień. W związku z tym, zaleca się przede wszystkim zdecydować, z jakiego typu skóry, a następnie powinny iść do sklepu i kupić specjalistycznych środków na trądzik.

   Oczywiście, można kupić środki, które są widoczne na reklamę telewizyjną, lub że poleć znajomemu. Ale nie zapominaj o tym, że każdy ma swoje indywidualne cechy. Fundusze pomógł jedną osobę, nie może być odpowiednie i będzie tylko pogorszyć sytuację.

   Dlatego też, w celu wejścia do walki z trądzikiem, najlepszym rozwiązaniem jest, aby szukać pomocy u specjalistów w salonie kosmetycznym lub w klinice, gdzie będzie doradzać we wszystkich sprawach i doradzić, które produkty są najlepsze, aby kupić.

   Kilka przydatnych wskazówek

   Aby pozbyć się trądziku trzeba przestrzegać kilku prostych zasad:

   • Przestrzegać zasad higieny osobistej. Wymień papier szorstkim ręcznikiem.

    Podczas mycia, oblał pierwszy ciepłą wodą a następnie zimną (natryskiem). W ciągu dnia staraj się nie dotykać twarzy brudnymi rękami.

   • Jedz więcej pokarmów zawierających cynk (który pomaga w gojeniu rano) i witaminę A (zwiększa szybkość regeneracji komórek i wzmacnia układ odpornościowy).
   • Do pielęgnacji skóry, stosowanie oznacza bez alkoholu, a wraz z obojętnym pH. Zmień proste, znajome oczyszczającej mydło mleka.
   • Nawilżają skórę.
   • Uciekania się do fizykoterapii. Pozytywny wynik można zauważyć kilka dni później. Okres ten zależy od tego jak poważne zapalenie.
   • Oczyścić twarz z folii maskującej, maski z gliny, masek z miodem. Należy to zrobić kilka razy w tygodniu.

   Szybki sposób

   Jeśli istnieje konieczność, aby pozbyć się trądziku, można to zrobić w następujący sposób:

   • Spędź głębokie oczyszczanie twarzy, przygotowanie cienką igłę. Zdezynfekować igłę i pryszcz z alkoholem.
   • Ostrożnie włóż igłę do strony grudki na środku i zrobić małe nacięcie.
   • Usuń obornika watę lub wacikiem.
   • Pamiętaj, aby leczyć rany z nadtlenkiem wodoru powstały i poczekać aż wyschnie.

   Wszystko jest gotowe. Możesz iść na imprezę, spotkania prawną w pracy i nic nie może zatrzymać się i psują ważne wydarzenie. Teraz najważniejsze – aby zapobiec pojawieniu się nowych zmian.

   Ale mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak to zrobić.

   I pamiętaj, że lepiej, aby zapobiec pojawieniu się trądziku, niż z nimi walczyć. A jeśli nadal nie udało się zapobiec ich wystąpieniu, to trzeba podjąć kompleksowe podejście do tego problemu w krótkim czasie, aby pozbyć się trądziku i nigdy nie zapomnieć o nich, nawet w koszmar.

   Na naszej stronie znajdziesz porady i przepisy kulinarne, które pomogą Ci pozbyć się jakiejkolwiek wysypki w minimalnym czasie i przy minimalnych kosztach.

   W odpowiednich sekcjach można zapoznać się z tradycyjnymi metodami leczenia, które w wielu przypadkach, o rząd wielkości więcej skutecznym środkiem różnych maści i sprzedawane w aptekach.

   Dla tych, którzy nie ufają tradycyjnej medycyny, mamy wiele recenzji na temat najnowszych i najbardziej popularnych leków, takich jak tretynoiną, Innoskin. Prewencyjne lub Kvotlan. a także opinie o nich pozostawione przez naszych użytkowników.

   Znajdziesz odpowiedzi na te podstawowe pytania: czy to możliwe, aby wycisnąć z trądzikiem, jak się ich pozbyć w domu, można pokonać trądzik w ciągu jednego dnia. Omów te i inne pytania na naszym forum, gdzie będziesz mógł podzielić się swoimi doświadczeniami i przeczytaj historie osób, które pozbyły się tego problemu.

   Wreszcie, możemy zauważyć, że rozwiązanie problemów związanych ze skórą pod życie każdego, wystarczy podnieść preparat, który jest odpowiedni dla Ciebie i ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących jego stosowania.

   Życzymy czyste, piękne, zadbane i zdrową skórę bez trądziku, zaczerwienienie i stan zapalny wszelkiego rodzaju!

   Ostatnie publikacje:

   Share →