Jak prawidłowo dbać o chomika?

Jak prawidłowo dbać o chomika?

Chomiki są bardzo ładne, elastyczne i wygodne uczniowie. Ponieważ zwierzęta te zwykle są najbardziej aktywne w godzinach wieczornych, rosną bardzo wygodne dla tych, którzy później wraca do pracy. Pielęgnacja dla chomików nie jest trudne, jak je oswoić.

W przeciwieństwie do innych małych gryzoni, nie mają ogon, więc chomiki wyglądają o wiele ładniejszy niż długich bielik krewnych.

Pochodzenie. W świecie, gdzieś tam 240.000 gatunków chomików. Najbardziej popularne, że ludzie często trzymane w domu syryjskiej (lub złoty) chomiki. Mogą dorastać do 13 cm długości.

Po raz pierwszy w źródłach pisanych są wspomniane już w 1839, ale po roku 1930, kiedy po raz ostatni w pustyni syryjskiej został zauważony chomika kobiet, uważa się, że w środowisku naturalnym, nie rosną. Jak i syryjskich popularnych chomików Jungar, także chomików i Roborovski. Czasami można spotkać w domu chiński, Kaukaski i chomiki Eversmanna.

Przy zakupie. Lepiej kupić chomika, co 4-7 tygodnie, ponieważ jest ona łatwiejsza do edukowania młodych studentów i pociąg. Chomiki często śpią w ciągu dnia, więc należy być ostrożnym przy zakupie: jeśli obudził chomika wygląda interesująco i bada otoczenie, to wszystko jest w porządku, ale jeśli to jest pasywny, może się okazać, że to nie jest zdrowe.

U zdrowych chomików włosy gładkie, grube, bez łysiny i rano, naturalnie błyszczące, brzucha bez dotyku, oczy i uszy są czyste, bez ropy lub innych wydzielin, tyłek suchy.

Jechać do domu ze sklepu najlepiej w specjalnym plastikowym pudełku zaprojektowanym dla zwierząt (może być używany później, w celu utrzymania chomika nie podczas czyszczenia klatki). Jeśli zamierzasz prowadzić chomika w polu papieru lub tektury, uwaga: z ostrymi zębami, on po prostu może gryźć swój tymczasowy dom i uciekać.

Jeden lub pary. Chomiki, zwłaszcza syryjskich, o narodzinach miłości, aby być sam, więc jeśli kupisz parę, mogą walczyć. Nawet w okresie krycia muszą być czujni, jeśli chomiki do współpracy, muszą szybko oddzielić.

Chomiki Jungar i chomiki mogą żyć i pary Roborovsky. Jeśli jest to Twoja pierwsza chomika rosną lepiej od swojego przyjaciela. Po zabrać do domu zwierzaka, spróbować jak najwięcej, aby komunikować się ze sobą, w sposób masz raczej oswojony.

Można z nim porozmawiać spokojnym głosem i stopniowo przyzwyczaić się do rąk. Spróbuj skorzystać z chomika w rękach uważać, aby nie ścisnąć jego brzuch, i nie używać kosmetyków lub perfum o intensywnym zapachu, tak aby nie drażnić lub przestraszyć psa.

Gatunków. Chomiki syryjskie należą do największych. Średnia długość tych chomików, gdzie 9-13 cm, waga 200-300 g wełny mogą być różne kolory, ale najbardziej popularne złota. To właśnie z tego koloru i nazwisko pojawiło się złote chomiki syryjskie. Jungar chomiki trochę więcej niż naiwnych myszy. Płaszcz im puszyste i miękkie.

Plecy powinny brązowo-szary lub szaro-kolor ochry, ciemniejszą stronę, brzuch zupełnie białe. Wraz z tyłu widać wąski ciemny zespół.

Chomiki Roborovski małe. Długość wynosi tylko 4-5 cm. Charakterystyczną cechą tego gatunku chomików białe brwi, dając im bardzo atrakcyjny wygląd. Ale musimy pamiętać, że chomiki Roborovsky bardzo szybko i trudno trzymać w rękach, więc nie zaleca się zaufanie swoich małych dzieci.

Z drugiej strony, te chomiki dobrego zachowania i rzadko gryzienia.

Obchodzi. Najbardziej odpowiednia klatka metalowa obudowa dla chomików (przynajmniej 30h40h30sm) ze specjalnych urządzeń (miski na jedzenie, miski wody, koła, dom, i tak dalej. D). Dnie klatki mogą być wypełnione trociny lub specjalnych wypełniaczy, które można znaleźć w sklepie.

Nie zaleca się umieszczenie na dnie klatki papieru, wełny, przędzy, tkaniny syntetyczne, słomy.

Te gryzonie powinny zdecydowanie daje gałęzie gryźć drzew (dąb, jabłko, brzoza) lub rosną zbyt długie zęby. Ponadto w komorze musi być kreda gryzoni lub kamienia mineralnego. Dom, w którym chomiki często śpią w ciągu dnia, chcą budować swoją przytulne gniazdo, tak aby podczas czyszczenia klatki, po prostu nie wyrzucić i zostawić przynajmniej kawałek starego gniazda: Chomiki czuć twój zapach. Spróbuj wybrać klatkę z kołem, że zwierzę może zaangażować się w sporcie. Za dobę chomika biegnie do 2 kilometrów.

Najbardziej odpowiednie koła do krat z tworzywa sztucznego, bez chomika, jest bardziej wygodna i bezpieczna.

Posiłki. Chomiki powinny być karmione dwa razy dziennie (na dzień 20-30 Gramov paszy). Najlepsze jedzenie dla gryzoni. Pasuje również wiele ziaren, nasion słonecznika, pestki dyni, orzechy. Podaj swoje zwierzę i zieleni (kiełki pszenicy, koniczyna, mniszek lekarski, sałata, jabłka, marchew, kapusta liście).

Nie karmić chomika czekoladę, cukierki lub inne słodycze. Jest to niebezpieczne dla jego zdrowia.

Warto wiedzieć

Chomiki nie odczuwają lęk wysokości, więc nie pozwól im działać zbyt wysoka: na przykład, na stole lub łóżku. Upadek z dużej wysokości, zwierzę może doprowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych i umrzeć.

Spróbuj codziennie karmić chomika w tym samym czasie, więc nie przejadać, i zabrać niezjedzone jedzenie w sklepie. W sklepie na co dzień i rzucać jedzenie do miski, dodać nowe. Nie objadać zwierzaka, jak chomik staje się mniej gęsty mobilne, apatyczni, a może nawet umrzeć.

Share →