Jak przygotować sałatkę z kalmarów

Jak przygotować sałatkę z kalmarów

Sama kalmary ma wyrazisty smak, ale z odpowiednim przygotowaniem tego produktu można uzyskać wspaniałe smaczne sałatki. I kalmary recepty sałatek, jest wiele, i mogą oni nawet początkujący w branży kulinarnej.

Bez względu na to, jaki rodzaj receptury mówi Squid powinny być czyszczone i gotowane. Zamrożone Kałamarnica umieszcza się w zimnej wodzie, po czym musi on być parzona w gorącej, ale nie wrzącej wody i oczyścić z folii z powierzchnią kałamarnicami sztywną szczotką. Następny kalmary dokładnie umyć.

1 kg kałamarnicami trwa 2 litry wody i 20 g soli kałamarnicami dodano do wrzącej wody i szybko doprowadzono do wrzenia i gotować w niskiej temperaturze wrzenia przez około 5-10 minut. W razie potrzeby, można dodać wody przyprawy, korzeń pietruszki.

Przepisy: kalmary Sałatka z jajkiem i ogórkiem

Klasyczny przepis sałatka z kalmarów nie kalmary sałatka z jajkiem i majonezem. Gotować to bardzo proste: gotowane i schłodzone kalmary pokroić w pierścienie i formowane w szerokiej misce. Jajka na twardo, również cięte (lub tarte), składające się w tej samej miski.

Pozostaje tylko dodać sól i majonez sałatka jest gotowa. W razie potrzeby dodać trochę cebulę, pokrojoną w cienkie pierścienie.

Można gotować bardziej skomplikowana wersja sałaty. Będziesz potrzebował 100 g gotowanej kałamarnicy, 1 ogórek. 1 ziemniaki, marchew 1.5.

50 g zielonej cebuli, 2 jajka, 30 g groszku z puszki, 3/4 szklanki majonezu, koperek. Sól do smaku.

Chłodzony gotowane kalmary pokrojone w poprzek włókien, jajka i warzywa i pokroić na plasterki, wszystkie mieszane, dodać groszek. Wszyscy ubrani z mieszaniny majonezu i włożyć do salaterki zjeżdżalnią. Przed podaniem można posypać koperkiem.

Przepis: Sałatka z pomarańczy kałamarnice

I jeszcze, Oryginalna receptura kalmary Sałatka z pomarańczy. Do przygotowania sałatki potrzebne będą: 400 g kalmary, 3 pomarańcze. 260 g kopru. pieprz, sól do smaku.

Kalmary cięte lub pierścienie lub paski. Koper jest również oczyszczone i pokrojone w cienkie plasterki. Kałamarnica gulasz krótko w oliwie z oliwek. dodaj koper wszystko miesza się i wylewa sok z jednej pomarańczy wszystkie duszone 2-3 minut. Dwa pomarańczy należy oczyścić przez usunięcie zewnętrznej białego filmu. Wybrane plasterki z ostrym nożem obrane filety pomarańczowe.

Sok z jednego rodzaju owoców zmieszać z oliwą z pomocą korony.

Ciepłe kalmary z kopru i pomarańczowy filety są ułożone na talerzach, posypać koprem i serwowane do stolika.

Share →