Jak przygotować się do zimowych drzew owocowych

Jak przygotować się do zimowych drzew owocowych

Aby skutecznie zimę owoce, aw przyszłym roku uzyskać dobry plon, trzeba przestrzegać pewnych zasad. Przygotowanie do zimy owoców rozpoczyna się w sierpniu, należy nawozić drzewa z nawozami, które zawierają duże ilości potasu i fosforu, a w rzeczywistości przyczyniają się do dobrej zimy. Zwykle stosowany superfosfat, siarczan potasu, wypełnić je w odpowiedniej dawce podanej na opakowaniu, w pniach drzew. Ale jeszcze lepiej odpowiadać na drzewach owocowych dokarmiania dolistnego, w tym nawozów, które rozpuszczają się w wodzie zawierającej fosfor i potas, trochę.

Monofosforan potasowy dobre nawozu, zawiera żądane ilości fosforu i potasu, rozpuszcza się w wodzie i odpowiednie do stosowania na listowie.

Dotknięte ciężką systemu mrozy głównym drzew. Zazwyczaj drzewa odporny na temperatury do -16 stopni, gdy temperatura jest niższa, drzewo może umrzeć. Jeśli śnieżna zima, pni drzew pokryte śniegiem, temperatura pod spodem jest znacznie wyższa. Drzewo umiera natychmiast, to pójdzie z spowolnieniem wzrostu może nawet kwitną latem może uważają, że jest martwy. Jeśli okaże się, że drzewa owocowe wiosną rośnie późno, być może podmerzli korzenie, to można jeszcze uratować, stosowanie leków korneobrazuyuschy –cyrkon Kornevin inne.

Wodne roztwory aktywnego podlewania system korzeniowy.

W drzewach są starsze niż 6-7 lat, okresowo przed zimą można czyścić starej martwej korze. Ona powinna odkleić, ale nie przesadzaj. Fakt, że pod korą zimują larwy owadów składają jaja tam. Otslaivaya pomóc mróz wnikają głęboko i zabić. To samo odnosi się do mchów i porostów. Nie są szkodliwe dla roślin, ale mogą wzrastać wewnątrz patogenów i owadów.

Czy wystarczy szczotkować lub zniszczyć, można użyć roztwór siarczanu żelaza.

Niektórzy ogrodnicy spędzić operatsiyu- ich temperament korzenie. Otgresti potrzeba ziemi systemu korzeniowego na 5 cm. Aby wystawiać grube korzenie.

Share →