Jak rosną sadzonki papryki

Jak rosną sadzonki papryki

Pod koniec lutego lub na początku marca, przychodzi czas, aby siać słodkie sadzonki (dzwon) pieprz. Początkujący ogrodnicy mogą nie wiedzieć jak wyhodować sadzonki papryki w domu. Dla nich – w tym artykule.

Papryka słodka jest popularnym uprawy warzyw w naszych szerokościach geograficznych. Z pieprzem gotować kursy pierwszego i drugiego, jest on dodawany do sałatek, jak również jego konserwowa na zimę. Aby zawsze mieć na stole dobre słodkiej papryki, mogą rosnąć na własnym domku letniskowym.

Papryka uprawiana jest głównie przez sadzonki. a gdy rośnie na otwartym terenie nie może natychmiast papryki dojrzewają w czasie ze względu na specyfikę klimatu wewnętrznego, ze względu na pojawienie pieprzu do owocowania powinien zająć około 150-200 dni.

W celu prawidłowego wzrostu sadzonki papryki, trzeba dbać o wysokiej jakości nasion i sadzonek dobrej gleby do. Jest także konieczne zapewnienie właściwego mikroklimatu sadzonki, przy czym stosunek ciepła, światła i wilgoci, powstałe rośliny byłby optymalny.

Nasiona pieprzu sadzonek muszą być dokładnie analizowane przed sadzeniem i odrzucić te, które mają wady. Ponadto, ziarna muszą „trawieniem” roztwór nadmanganianu potasu, z których kilka kryształów nadmanganianu potasu rozpuszczonego w ciepłej wodzie, uzyskując ciemny purpurową. W tym rozwiązaniu, nasiona powinny być około 20-30 minut, po czym przemyto je pod bieżącą wodą do przemycia nadmanganianu potasu dalej.

W następnym etapie przygotowania pieprz nasion powinny być ogrzewane. Do tego celu różne metody. Na przykład, można wlać do termosu wodą o temperaturze 40-50 ° C, złożone w torby termos z nasion i moczyć je na 02:00.

Możesz także rozgrzać nasiona na chłodnicy centralnego ogrzewania, ale wielu ogrodników zgadzają się, że tak nasiona mogą wyschnąć i tracą zdolność kiełkowania.

Wcześniej około 2 tygodnie przed wytwarzania nasion powinny rozpocząć przygotowania gleby. Można kupić do uprawy sadzonek papryki gotowej mieszanki gleby, i można to zrobić samemu. Tak więc, aby przygotować mieszaniny gleby weź 1 wiadro kompostu, 1 wiadro z gleby z okolic podmiejskich (na tej stronie nie powinny być uprawiane pomidory i ziemniaki w zeszłym roku) i 1 łyżką czarnego torfu.

Do mieszaniny dodano 1 kubek przesianej jesionu.

Sow sadzonki papryki w różnych Odpowiednie pojemniki. drewniane pudełka, kartony mleka lub soku kartony z buta, i tak dalej. d. Nadaje się również plastikowe kubki. Zużyć gleby zbiornik jest wypełniony, po czym wylewa się na powierzchnię gleby w słabym roztworze nadmanganianu potasowego i wykonywania otworów w glebie na głębokości około 1,5 cm, w odległości 3-4 cm od siebie. Do każdej studzienki, aby być umieszczone na dwóch proszku nasion po ziemi.

Po wylądowaniu zmielonych nasion nie są podlewane. Pojemniki z sadzonkami powinna przykryć folią i umieścić w ciepłym miejscu do kiełkowania. Pieprz daje pędy 7-12 dni po posadzeniu, ale jest to możliwe tylko pod warunkiem, że temperatura w filmie osiąga 24-26 ° C. Jeśli nasiona po 12-13 dni i nie wyrosło, wyrzucić.

Po kiełkowania pojemników filmowych pieprz jest usuwany, a temperatura musi być zredukowana do 20-22 ° C W tym podświetleniem rozpoczęcia, sadzonki, zwłaszcza, gdy naturalne światło wchodzi do zakładu na niskim poziomie. Do oświetlenia Lampy fluorescencyjne są zalecane, muszą obejmować sadzonki pierwsze godziny, a następnie – na 16-18 godzin dziennie.

Po raz pierwszy sadzonki nie należy podlewać, a po podlewanie odbywa się co 3-4 dni letniej wody do obrony. Nawożenia sadzonki powinny być prowadzone w roztworze nawozów mineralnych. Po 15-20 dni od kiełkowania pieprz sadzonki zwykle nurkowania, m. Przeszczepione E (najlepiej w parach) w oddzielnych pojemnikach.

Ogólnie rzecz biorąc, korzyści i szkód wybiera pieprz sadzonki ogrodnicy są ostra polemika: niektórzy uważają, że transfer jest przydatna dla rozwoju systemu korzeniowego, inni uważają, że tylko boli sadzonki szermierki, ponieważ zwiększa ryzyko choroby. Jeśli zdecydujesz się odebrać wszystkie takie same produkować, a następnie wykonać go po 3 tej ulotki.

W naczynia przygotowanym gleby stanowią gleby palcem wgłębienie jest wilgotny. Ostrożnie sadzonki i upewniając się, że korzenie nie są wygięte, zasadził je w otworze do poziomu liścieni. Gleby delikatnie dociskane do korzeni.

Po zebraniu zaleca się 2-3 dni, aby utrzymać sadzonki w cieniu, tak, że coraz silniej.

Około 2 tygodnie przed sadzeniem w otwartym terenie sadzonki papryki należy rozpocząć stwardnieć. za to, co to może być, na przykład, aby balkon. Sadzonki Pieprz można sadzić w otwartym terenie, gdy jego wysokość wynosi około 25-30 cm, a kiedy ma 8-10 prawdziwych liści, a nawet zacząć tie pąki.

Share →